R5 7500F - RTX 4060 Ti sistem alınır mı?

kralshare

Zeptopat
Daha fazla  
Uzun zamandır hazır kasalara bakıyorum. Bir arkadaşım bu kasaya sadece sıvı soğutma ekle gerisi tamam dedi sizce bu kasa alınır mı?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    41,1 KB · Görüntüleme: 46
32K'ya satılan pentakill sistem bu sanırım. Bu fiyata alınmasının hiçbir anlamı yok eklediğiniz sıvı soğutma ise çok gereksiz 120mm sıvı soğutmalar yarı fiyatına alınan kule tipi soğutuculardan çok daha kötü performans gösteriyor. Attığım sistemi ve kule tipi soğutucuyu alın mis gibi keyfinize bakın.

Attığın sistemde zaten sıvı soğutucu var.😃

Hoca özelleştirme seçeneklerinden bahsetmiyorum. Sistemde zaten LE300 var.
Yok onu anladım demek istediğim şey LE300 var zaten kule tipi almaktansa bunu yükseltir düzgün bir sıvı soğutma almış olur hem. Ben sıvı soğutma olduğunu unutup kule tipide önermişim sildim zaten.

32k'ya satılan pentakill sistem bu sanırım. Bu fiyata alınmasının hiçbir anlamı yok eklediğiniz sıvı soğutma ise çok gereksiz 120mm sıvı soğutmalar yarı fiyatına alınan kule tipi soğutuculardan çok daha kötü performans gösteriyor. Attığım sistemi alın ve işlemci soğutucusunu 240mm yapın.

Hocam 7800xtye 2-3k farkla almak daha mantıklı değil mi?

Hocam 7800xtye 2-3k farkla almak daha mantıklı değil mi?
2-3k fark olmuyor ki 5.900₺ fark var iki sistem arasında. İkisine de 1500₺ harcayıp soğutucu harcaması yapılması gerek zaten onu dahil etmedim. 5900₺ fazla verilirse 7800XT'de alınabilir ama sanırım o fiyatlarda 4070S'lerde bulunuyor.

2-3k fark olmuyor ki 5.900₺ fark var iki sistem arasında. İkisine de 1500₺ harcayıp soğutucu harcaması yapılması gerek zaten onu dahil etmedim. 5900₺ fazla verilirse 7800XT'de alınabilir ama sanırım o fiyatlarda 4070S'lerde bulunuyor.
Evet hocam fiyat farkını hak etmiyor gibi %15 gibi fark için 6 bin TL fazla oluyor. 7700xtler kampanyalı aslında akakce üzerinde fiyat farkı çok bulunmuyor lakin 7800xt hazır sistemler pahalı. Bu bütçelerde amd mantıklı mı yazılım olarak ve fsr olarak nvidianin gerisinde değiller mi hocam 7700XT 2K oyunculuk ve kas gücü olarak çok iyi lakin yazılım ve teknolojileri nvidia ile yarışabiliyor mu?

Hocam sistem için şu ikisi arasında kaldım sizce hangisi

2. Sistemde ramlari 2x16 yükseltme yaptım
Thermalright Phantom Spirit 120 SE ARGB
30.975 TL oluyor

1. Sistemde ramlar 2x8
Bu arada sadece valorant ve cs oy oynuyorum 360hz ile kullanacağım

Yeni konular

Geri
Yukarı