Realtek Audio Console gozukmuyor

Lightbringerr

Centipat
Anakartimin sitesinden 2 tane Realtek driveri denedim ama yine de ne denetim masasinda ne de baslat kisminda Audio Console'ya da Manager gozukmuyor. Microsoft Store'daki uygulama normal arama yapinca gozukmuyor eski linklerden indirmeye calisinca da yukleniyor da kalıyor.
Gigabyte B660M Gaming X AX DDR4 rev 1.0 anakart kullanıyorum.

1716025145735.png

Bu ikisini indirmeme ragmen Audio Console yuklenmiyor. Discord'da sistem seslerinin karsi tarafa gitmesini engelleyen bir ayar vardi daha once indirebilmistim ama nedense simdi olmuyor denemedigim cozum kalmadi. Aygit yoneticisinde legacy driver olarak eklemeyi denedim ama mavi ekran aldim. Silip tekrar kurmak da fark etmedi. Ne yapmaliyim?

Google Realtek Audio Console yaz, sana Microsoft storedei Audio consol linkini atacak, bu linkten indir. Bende yaşadım böyle bir sorun, Microsoft Store harici indirilenler bir işe yaramıyorlar. Görev Yöneticisi, başlangıç kısmındaki Realtek programı devre dışı ise de Audio Console çalışmıyor.

Öncelikle Revo Uninstaller gibi bir programla sürücüleri (Realtek) gelişmiş temizlemeyle kayıt defterinden de silerek kaldırınız ve sistemi yeniden başlatınız. Chipset-i ve diğer sürücüleri yüklediyseniz, RX 6800 da kullanıyorsanız Realtek HD Audio Driver indirip tekrar yükleyerek paylaşınız. Olmazsa Realtek üzerinden manuel kurulum için universal sürücü denersiniz.

Google Realtek Audio Console yaz, sana Microsoft storedei Audio consol linkini atacak, bu linkten indir. Bende yaşadım böyle bir sorun, Microsoft Store harici indirilenler bir işe yaramıyorlar. Görev Yöneticisi, başlangıç kısmındaki Realtek programı devre dışı ise de Audio Console çalışmıyor.
Ise yaramiyor boyle kaliyor.
1716026444499.png

Öncelikle Revo Uninstaller gibi bir programla sürücüleri (Realtek) gelişmiş temizlemeyle kayıt defterinden de silerek kaldırınız ve sistemi yeniden başlatınız. Chipset-i ve diğer sürücüleri yüklediyseniz, RX 6800 da kullanıyorsanız Realtek HD Audio Driver indirip tekrar yükleyerek paylaşınız. Olmazsa Realtek üzerinden manuel kurulum için universal sürücü denersiniz.
Dediginizi yaptim, program kayit defterinde kalanlari da sildi mi ?

Realtek üzerinden manuel kurulum için universal sürücü nedir ? Simdi normal audio driver kurulumu yapacagim ama ise yarayacagini sanmiyorum.

1716026649347.png

Normal kurulum yaptim ama sonuc degismedi.

Universal indirmeye calisirken githubda page not found hatasi aliyorum.

Programda gelişmiş kısmında kayıt tuttuğu yerleri gösteriyor, işaretleyip silerseniz siler.

Eğer kalıntı bırakmadan silip yüklediyseniz kontrol eder misiniz aygıt yöneticisinde ve yüklü programlarda gözüküyor mu?
Gozukuyor. Advanced scan yapip kalintilari da silmistim. Ama denetim masasinda ve baslat aramasinda gozukmuyor.

1716028896506.png

1716028907054.png

1716028924673.png

Gozukuyor. Advanced scan yapip kalintilari da silmistim. Ama denetim masasinda ve baslat aramasinda gozukmuyor.

Bunlar kaldırdıktan sonra mı? Kaldırıp kurulum yaptıktan sonra mı? Kaldırdıktan sonraysa ses girişleri ve çıkışlarındaki Realtek(R) Audio yazanın donanım kimliğini (mümkünse kopyalayıp) ve burayı da paylaşır mısınız?
1716030200542.png

Buna takılmayınız, yüklü programlarda olup olmadığını kontrol ediniz.
1716030755189.png

Eğer buralarda yüklü gözüküyorsa güvenli modda açıp sürücüleri kalıntı bırakmadan temizledikten sonra normal açıp tekrar yüklemeyi deneyiniz.
Olmazsa bir de buradaki sürücüyü deneyiniz:B660M-GAMING-X-AX-DDR4-rev-1xï½AORUS - GIGABYTE Global
Direkt link: https://download.gigabyte.com/FileList/Driver/mb_driver_audio_realtek_6.0.9373.1.zip

Geri
Yukarı