Çözüm Rehber Metro 2033 Redux Çözünürlük Sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ORBİTRON

Decipat
Daha fazla  
Merhabalar bugün neredeyse hiç çözüme kavuşmamış bir sorunu çözeceğimi düşünüyorum umarım.😄
Başlıkta da gördüğünüz gibi metro 2033 redux da bir çözünürlük hatası🚫 var örnek olarak bu hata şu şekilde: Frekans Menzil Dışında Görüntü Ayarlarına 1600x900'e getirin. Monitörü ünüzde ,beyaz bir kutu içersinde ekranda sürekli sağ sola yukarı aşağı giden bu hatayı ben şu şekilde çözdüm✅ ama öncelikle şunu söyleyeyim bu hatayı user.cfg ile çözdüm. Ben bunu denemiştim olmamıştı deme bu biraz farklı.
  1. İlk olarak oyunumuzun kurulu olduğu yere gidiyoruz, oyununuz steam den yüklü ise bu muhtemelen şu dizindedir: C:\Steam\steamapps\common\Metro 2033
  2. Metero 2033 klasörüne giriyoruz ardından kalsörde user.cfg
    1691575929302.png
    dosyasını buluyoruz
  3. user.cfg dosyasını Sağ tıklayıp Birlikte aç diyerek Not Defterini seçiyoruz. Dosya İçerisinde Şu Ayarları yapıyoruz
  4. r_vsync oN r_res_hor(Sizdeki istenen frekans değeri kaç ise o) r_res_vert(Sizdeki istenen frekans değeri kaç ise o) r_fullscreen off Örnek:
    • r_res_hor 1600
    • r_res_vert 900
    • r_fullscreen off
    • r_vsync oN
  5. Ayarları 4. Maddedeki gibi yapıyoruz ama 1600x900 değil sizde istenene daha sonra x tıklayıp kaydet diyoruz.
    1691576702604.png
  6. Kaydetme İşlemini resimdeki adımlar gibi yapıyoruz.
  7. daha sonra kaydetmiş olduğumuz dosyayı oyunun kurulu olduğu yere atıyoruz. ve hedefteki dosyayı değiştir diyoruz
    1691577056140.png
  8. İşlem daha bitmedi değiştirmiş olduğumuz dosyayı sağ tıklayıp Özellikler diyoruz.
    1691577141252.png
  9. Dosyada Salt okunur'u tikliyoruz tikli ise değiştirmiyoruz.
  10. 1691577220028.png
  11. Uygula ve Tamam diyoruz. Bu alanda işimiz bitti şimdi bu dosyayı kopyalıyoruz C:\Users\kullanıcı adı\AppData\Local\4A Games\Metro 2033 İçerisindeki user.cfg yi yapıştırır diyoruz hedefteki dosyayı değiştir diyoruz. Dosyayı Sağ Tıklayıp bu sefer salt okunur tikini kaldırıp Uygula ve Tamam diyoruz. artık Sorunumuzun Çözülmüş Olması Gerekiyor eğer sorununuz çözüldü ise mesaj gönderirseniz çok sevinirim çözülmedi ise can sağlı ben bu şekilde çözdüm

Dosya Ekleri

• 1691577209686.png
    1691577209686.png
    27,8 KB · Görüntüleme: 25
Anlaşılmamış yere yazar mısın hocam düzelteyim.

Aşağıdaki kısmı daha temiz ve okunabilir hâle getirebilirsiniz.

Merhabalar bugün neredeyse hiç çözüme kavuşmamış bir sorunu çözeceğimi düşünüyorum umarım.😄
Başlıkta da gördüğünüz gibi metro 2033 redux da bir çözünürlük hatası🚫 var örnek olarak bu hata şu şekilde: Frekans Menzil Dışında Görüntü Ayarlarına 1600x900'e getirin. Monitörü ünüzde ,beyaz bir kutu içersinde ekranda sürekli sağ sola yukarı aşağı giden bu hatayı ben şu şekilde çözdüm✅ ama öncelikle şunu söyleyeyim bu hatayı user.cfg ile çözdüm. Ben bunu denemiştim olmamıştı deme bu biraz farklı.

Merhabalar,

Bugün, Metro 2033 Redux hakkında neredeyse hiç çözüme kavuşmamış bir hatayı, çözeceğimi düşünüyorum.

Hata: Frekans Menzil Dışında vs.

Şunu söylemeliyim; Bu hatayı user.cfg dosyası ile çözdüm. Ben bunu denemiştim, olmamıştı demeyin. Bu çözüm biraz farklı 🙂

Bu tarz demek istediğim.

Aşağıdaki kısmı daha temiz ve okunabilir hâle getirebilirsiniz.

Merhaba,

Bugün, Metro 2033 Redux hakkında neredeyse hiç çözüme kavuşmamış bir hatayı, çözeceğimi düşünüyorum.

Hata: Frekans menzil dışında vs.

Şunu söylemeliyim; bu hatayı user. CFG dosyası ile çözdüm. Ben bunu denemiştim, olmamıştı demeyin. Bu çözüm biraz farklı 🙂

Bu tarz demek istediğim.

Hatayı almadıysanız anlamamanız normal hocam hatayı alanlar anlamışlardır umarım bu yolu deneyerek çözerler.

Yeni konular

Geri
Yukarı