RX 570 ısınma sorunu

Ön tarafta 2 arkada 1 üstte 1 fan takılı mı ?
Kasanın içi bu şekilde.
IMG_20200520_163612.jpg

Ayarlar High damı Low'da mı?
High

Merhaba arkadaşlar. Yakin zamanda bir hazır sistem satın aldım. Ekran kartım Sapphire RX 570 bu kartın fazla ısındığından şüpheleniyorum, ultrawide bir monitör kullanıyorum, Rainbow Six Siege orta ve yüksek ayarlarda 75-79 derece arası gidip geliyor. Full HD çözünürlüğe çekince ise 73 seviyelerine geliyor. Kart zarar görür diye korkuyorum açıkçası. Bu değerler normal mi? Kasam Dark Vega bu arada, internette daha düşük sıcaklık alanlar var. İzmir'de yaşıyorum hava bugün 36 derece gösteriyor. Onun da etkisi olur mu bilmiyorum. Açıkçası moralim bozuldu keşke AMD almasaydim diyorum kendi kendime. Bu konuda deneyimli arkadaşlar görüşlerini ve önerilerini paylaşırsa sevinirim.
70-80 derece arası sıcaklıklar rainbow gibi bir oyunda gayet normal fakat etki eden faktörler var hava sıcaklığı yada kasanın hava ürkülasyonu gibi ve unutma amd işlemci oyun açısından hep bir adım öndedir

Hocam Cs Go'da 60-65 arası.
yüksek ihtimalle yaz sıcağı etki ediyordur kasanıza dikkatli bakın temiz tutun hava sürkülasyonuna dikkkat edin(kasanın üstünde hava filtresi gibi birşey var onu temizlemeyi asla ihmal etme)

Bu arada 60-65 değerleri normal gözüküyor. Kasa temizliğini 4 aydan fazla yapmadıysanız yapın ayrıca termal macunu kontrol edin. Termal macun kuruduysa internetten 30TL'ye kaliteli bir macun alabilirsiniz. Sürmeyi bilmiyorsanız bilen birine yaptırın derim zarar verebilirsiniz işlemciye.
Hocam sistemi alalı 1 ay falan oldu daha.

Kasanın içi bu şekilde.Eki Görüntüle 568499

High.

Tahmin ettiğim gibi normal. Kasada düzgün görünüyor. Ayarlar ise High'da yani normal sıcaklık bir öneri daha veriyim Online oyunlarda medium -Low grafikler her zaman avantaj sağlar pikseller daha hızlı çizilir. Bu da daha akıcı gösterir oyunu göze.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı