Sapphire RX 6700 XT Pulse sıcaklık ayarı önerisi

• Konuyu başlatan ZMR35
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 57
  • Görüntüleme 775
FPS olarak neredeyse hiç fark yok. Derece olarak da çok olmasa da iyi bir düşüş oldu.
Anladım hocam. Hocam bunu hem fan ayarı hemde undervolt yaparak kullanayım değil mi ?

ve vram ayarı bende 1988 mhz olarak görünüyor sizde ise 0 onun öyle olmasının bi nedeni var mı?

@imnotagamer

hocam bu arada %100 fan hızına aldım ve 3400 rpm çıktı fan hızı demekki furmark yanlış gösteriyor

Son düzenleme:
Anladım hocam. Hocam bunu hem fan ayarı hemde undervolt yaparak kullanayım değil mi ?

ve vram ayarı bende 1988 mhz olarak görünüyor sizde ise 0 onun öyle olmasının bi nedeni var mı?

@imnotagamer

hocam bu arada %100 fan hızına aldım ve 3400 rpm çıktı fan hızı demekki furmark yanlış gösteriyor
Benimki boştayken düşük. Seninki yüktedir belki bilmiyorum.

3400 çıkıyorsa demek fark var karttan karta değişiyormuş. Ama 3400 ise Furmark doğru gösteriyor sizin bu saklaya göre bir ayar yapmanız lazım.

Benimki boştayken düşük. Seninki yüktedir belki bilmiyorum.

3400 çıkıyorsa demek fark var karttan karta değişiyormuş. Ama 3400 ise Furmark doğru gösteriyor sizin bu saklaya göre bir ayar yapmanız lazım.
Nasıl yani sizin kartınızda sapphire pulse rx6700xt değil mi ? 3400 rpm max ise %67 fan ile fazla kullanıyoruz demekki fanları maalesef /:

Bu hesapla aslında %67 doğru oluyor.
Bilmiyorum hocam baya garip geldi bana sanırım stok ayarlarda kullanacağım ayarları değiştirmek bana pek doğru gelmiyor bir çok undervolt izledim en sonunda böyle yaptım ve çıkan sonuç bu

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-05-18 180202.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-18 180202.png
    147,7 KB · Görüntüleme: 4
Bilmiyorum hocam baya garip geldi bana sanırım stok ayarlarda kullanacağım ayarları değiştirmek bana pek doğru gelmiyor bir çok undervolt izledim en sonunda böyle yaptım ve çıkan sonuç bu
Min frekansı niye 2500 yaptınız?

Min frekansı niye 2500 yaptınız?
İzlediğim videodaki adam öyle yapmamı söyledi ve bir çok yabancı forumda da herkes bunu yapıyor.

Yok hocam, vermez. Bu ayarları bir deneyin bakalım.
Eki Görüntüle 2198485
Güç ayarı kısmından bir ayar yaptınız mı hocam? Bu arada fanları 2100rpm e ayarladım tam yükte en azından şuan kartım UV ile beraber Max 72 görüyor witcher dayım mesela şuan öyle diyeyim fakat bu fan olayı kafamı karıştırdı Max RPM hızı kartımızın 3550rpm sanırım ben 2100 kullanıyorum diyelim fazla mı oluyor acaba cevabını alsam baya güzel olurdu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı