Sizce dinler gerçek mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu tür bir düşünceyi daha önce de farklı şekilde duymuştum. İslam'ın evrenselliğini ve günümüze uygunluğunu ben de Müslüman olmama rağmen her zaman sorguluyorum. Bazı konularda aklımın takıldığı olabiliyor.

Mesela İslam'da internetle alakalı hiçbir şeyden bahsedilmiyor ya da 100 yıl sonrasındaki hiçbir olaydan bahsedilmemiş olacak. Kuran, belli bir tarihleri kapsıyor. Kuran'ın büyük bir kısmını okumuş birisiyim, forumda çoğu İslam'ı savunan kişinin Kuran'ı bir kere bile bitirdiğini sanmıyorum. Felsefe konusu altında kendi dinlerini yaymaya çalışıyor insanlar. :(
İslam özelinden bahsetmeyeceğim. Kader, özgür irade, Tanrı gibi konularda gerçekten çok çelişki var ve cevaplanması gereken çok soru var. Felsefe ile ilgileniyorsanız bu kavramları araştırmanızı öneririm, (felsefi olarak) araştırmaya üşeniyorum dersen video izleyebilirsin bu konular hakkında. Bu kavramlara hakim olduktan sonra dünyaya bakış açın değişiyor, anlam mevzusu anlamını yitiriyor vs.

Dinler gerçekse bilim yanılmıştır çünkü bilim yanlışlanabilir ve deney gözlemle ortaya bir tez atmak şartıyla olur yani bir şeyin bilim olması için her zaman yanlışlanabilir olması lazım eğer dinler gerçekse bilimden daha hakiki bir şey olmalıdır muhtemelen

Arkadaşlar İslamiyeti ve Ateizmi Technopat üzerinden yayamazsınız bu kadar yırtmayın kendinizi.
8 yaşında bir çocuğun Google aramalara "Teçnipat" yazdığında bile çıkan sosyal forumda, Tanrı vardır, yoktur, dinler gerçek mi tartışması dönüyor. Sorsan %80'nin yaşı reşit bile değildir ama 20 yıllık araştırma yapıp, kendi argümanını sunuyormuş gibi konuşuyorlar. Hepsi ayrı bir komedi. :D

"Gerçek" dediğiniz, özneden bağımsızdır. Bu minvalde; sizce, bence, onca, bunca vs. şekli ile "gerçek" hakkında ortaya atılan lakırtıların, felsefi bir değeri yoktur.

8 yaşında bir çocuğun Google aramalara "teçnipat" yazdığında bile çıkan sosyal forumda, tanrı vardır, yoktur, dinler gerçek mi tartışması dönüyor. Sorsan %80'nin yaşı reşit bile değildir ama 20 yıllık araştırma yapıp, kendi argümanını sunuyormuş gibi konuşuyorlar. Hepsi ayrı bir komedi. :D

Önemli olan medeni şekilde tartışmak değil mi kanka illa ilahiyat okumaya gerek yok veya prof olmaya.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı