Sosyal medyadan tamamen nasıl kopabilirim?

Javee

Picopat
Daha fazla  
Edindiğim birkaç tecrübeden sonra sosyal medya yüzünden tüm ilişkilerin sahte ve tiksindirici olduğunu anlamaya başladım. Gitgide telefon, bilgisayar, televizyon kullanma sürelerim azalıyor ama istediğim şey bu süreci tekte bitirmek. Sosyal medyadan uzak kalıp yürüyüşe çıktığım zaman aldığım o rahatlığı anlatamam ama eve döndüğümde "olum bu fizik konu anlatımını internetten izlemek zorundayım. Yine açtık YouTube'u ya" kafasına giriyorum. Tavsiyeleriniz var mı?

Edindiğim birkaç tecrübeden sonra sosyal medya yüzünden tüm ilişkilerin sahte ve tiksindirici olduğunu anlamaya başladım. Gitgide telefon, bilgisayar, televizyon kullanma sürelerim azalıyor ama istediğim şey bu süreci tekte bitirmek. Sosyal medyadan uzak kalıp yürüyüşe çıktığım zaman aldığım o rahatlığı anlatamam ama eve döndüğümde "olum bu fizik konu anlatımını internetten izlemek zorundayım. Yine açtık YouTube'u ya" kafasına giriyorum. Tavsiyeleriniz var mı?

Yani sonuçta tekneloji çağındayız evet kendini kısıtlayabilir veya daha az kullanabilirsin ama tamamen kopman çok zor.

Tamamen kopma nedenin ne?
Tamamen kopma nedenim insanların gerçeklik algısının bozulmaya uğratılması ve sosyal medya yüzünden hayatın güllük gülistanlık zannedilmesi. Ayrıca eskiden instagramdaki model arkadaşlar yüzünden kendi tipimi boyumu birçok kez küçümsedim ve en sonunda bunun sosyal medyadan kaynaklı olduğunu öğrendim. Kısacası sosyal medya uyuşturucuyla aynı mantıkta işleyen bir sistem. Seni zehirliyor ama sen onu kullanmaya devam ediyorsun.

Şahsen kopman hayrına. Ve kopması basit. Sosyal medya uygulamalarını sil ve hobi işlerine başla. Şahsen kafanı oyalar böylece o tarz şeyler veya yeni şeyler al SSD'ler falan ben öyle yapmıştım.

Tedavisi olmayan çağımızın hastalığı maalesef.

Tamamen kopamazsın teknoloji çağında yaşıyoruz sen ondan kopsan bile o senden kopmaz.

Hiç öyle bir şey yok. İtiraz istemem. İstersen koparsın istersen kopmazsın. O sana kalmış eğer kopamıyorsan sen beceremiyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı