Taşınabilir HDD alınır mı?

• Konuyu başlatan Alole
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 2B
Bütçe
pahalı olmasın

Alole

Decapat
Yer
Uganda
Daha fazla  
Öncelikle merhaba benim kasamda 500 GB SSD var ama yetmiyor bana. Bende taşınabilir HDD gördüm. Alınır mı?
Alınırsa hangisini alırım?
1 TB istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı cihazlar var içine Hdd yi koyup usb olarak bağlıyorsunuz. Ama ürünü hatırlamıyorum.

Buldum dakika 14:17.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hard disklerin en büyük sorunu düşme çarpma sonrası tüm verilerin gidebilmesi. Düşürmem dikkatli kullanırım diyorsan alınır. WD Elements önerebilirim.

Bazı cihazlar var içine HDD'yi koyup USB olarak bağlıyorsunuz. Ama ürünü hatırlamıyorum.

HDD kutusu cihazın adı. Elinizde HDD varsa kullanabilirsiniz. USB 3.0 olması tercih sebebidir.

Bazı cihazlar var içine Hdd yi koyup usb olarak bağlıyorsunuz. Ama ürünü hatırlamıyorum.
Düşük bütçeli olan kalitesiz modellerde:
- Okuma / Yazma düşük hız,
- Akım koruma olmaması,
- Diski sabit tutamamasından dolayı kaynaklanan fiziksel hasar,
vs. vs. var.
Onlar pek önerilmiyor.

HDD kutusu diyen arkadaşlara yönelik; maalesef her cihazda bunu yapamıyorsunuz. Samsung çoğu harici HDD'yi özel üretim yapıyor ve HDD'ye çevirmeyi önlüyor. Elimdeki M3-Portable için araştırma yapmıştım, oradan biliyorum.

Taşınabilir HDD avantajlı yönlere sahip fakat sizin deyiminizle "pahalı olmayan" modeller hız olarak düşük olacaktır. Mesela TV'ye bağlayıp film izleme açısından çok işime yarıyordu önceden. Kaliteli bir ürün uzun yıllar kullanılabilir fakat dikkat etmek gerek hassas ürünler.

Geri
Yukarı