Windows 10 yüksek işlemci kullanımı

Dorzi

Hectopat
Daha fazla  
RAM
6 gb
SSD veya HDD modeli
SSD ve HDD
Ekran kartı
Nvidia Geforce GT 740M
Anakart
Sony Vaio
İşlemci
i5 3337u
Merhaba, birden durduk yere bilgisayarı açtığım gün System diye bir şey yüksek işlemci kullanmaya başladı. Haliyle bilgisayarda yavaşladı. Sonra da bambaşka şeyler çıktı. Bir güncellemeleri yapayim dedim hatalar verdi yüklemedi düzgün yapamadım yani. Daha önce Kaspersky'da böyle yapmıyordu onda da başladı biraz. İşlemci sürekli yükseklerde geziyor neden olabilir bu? Kaspersky Free ile hızlı tarama yaptım bir şey çıkmadı tam taramada uzun sürüyor diye yapmadım eğer önerirseniz yaparım onu da ama virüs olduğunu zannetmiyorum her indirdiğim şeyi taratıyorum. (Defender kapalı sadece Kaspersky Free var.)

Dosya Ekleri

• 1714546367905.png
    1714546367905.png
    92,5 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, birden durduk yere bilgisayarı açtığım gün System diye bir şey yüksek işlemci kullanmaya başladı. Haliyle bilgisayarda yavaşladı. Sonra da bambaşka şeyler çıktı. Bir güncellemeleri yapayim dedim hatalar verdi yüklemedi düzgün yapamadım yani. Daha önce Kaspersky'da böyle yapmıyordu onda da başladı biraz. İşlemci sürekli yükseklerde geziyor neden olabilir bu? Kaspersky Free ile hızlı tarama yaptım bir şey çıkmadı tam taramada uzun sürüyor diye yapmadım eğer önerirseniz yaparım onu da ama virüs olduğunu zannetmiyorum her indirdiğim şeyi taratıyorum. (Defender kapalı sadece Kaspersky Free var.)

Normalde System'in ara sıra yüksek kullanması normalde hep böyleyse MBAM ve Kaspersky ile tam tarama yapmada fayda var.

Normalde System'in ara sıra yüksek kullanması normalde hep böyleyse MBAM ve Kaspersky ile tam tarama yapmada fayda var.
Dün açtığımda yüksek kullanmaya başladı ve yavaşlamıştı bilgisayar. Şuanda %4 ken bi anda %20 lere çıkıp iniyor arada. Tam taramayı gece açık bırakıp yapayim o zaman. (Tam taramada yaklaşık 5 saat sürüyor o sıkıntı bitince yazarım size.)

Unutup yanlışıkla %70 lerde bilgisayarı yeniden başlattım. Ama 0 tehdit temizdi yani.

Daha önce çok da dikkat etmemiştim System'e ama bu kadar işlemci kullanmıyordu. Güncelleme yaptım yine aynı durum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı