Yaş sınırından dolayı ticaret yapamamak

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Arkadaşlar merhaba.

Dropshipping ve e-ticaret yapmak istiyorum. Fakat 18 yaşında olmadığımdan yapamıyorum. 18 yaşına kadar bekleyemem çünkü beklersem artık yapamam, o yüzden şimdiden başlamak istiyorum. Ailem bu konuda yardımcı olmuyor ve derslerin daha önemli olduğunu düşünüyor, klasik Türk ailesi işte. Ne yapabilirim?

Hiçbir şey yapamazsın, çünkü ailelerimiz cahil.

Ben internet üzerinden para kazanmaya başlayana kadar üzerlerine kripto hesabı açmama izin vermiyorlardı. Kazandığım para, babamın maaşına yetişince dikkatlerini çekmiş oldum.

Bu çizgide ilerlerken de her zaman yatırım yapacağıma dair sözler verirdim kendi kendime. Bunu da dile getirmekten asla çekinmezdim. Benim bu net tavrım onların da ilgisin çekmiş olacak ki, en sonunda izin verdiler.

Demem o ki, ilk önce bir şeyler gösterip, kendini kanıtla. Hala izin vermiyorlarsa yapacak bir şey yok.

Hiçbir şey yapamazsın, çünkü ailelerimiz cahil.

Ben internet üzerinden para kazanmaya başlayana kadar üzerlerine kripto hesabı açmama izin vermiyorlardı. Kazandığım para, babamın maaşına yetişince dikkatlerini çekmiş oldum.

Bu çizgide ilerlerken de her zaman yatırım yapacağıma dair sözler verirdim kendi kendime. Bunu da dile getirmekten çekinmezdim. Benim bu net tavrım onların da ilgisin çekmiş olacak ki, en sonunda izin verdiler.
Usta ben de senin gibiyim. Aylık iyi paralar geliyor ama halen cahil kafasındalar.

Usta ben de senin gibiyim. Aylık iyi paralar geliyor ama halen cahil kafasındalar.
Seni çok iyi anlıyorum.

Derslerim iyi olmasına rağmen 11. sınıfta sadece dersleri geçecek kadar çalışıyorum ve derslerde de öğretmenlerin boş konuşmasını dinlemek yerine kitap okuyorum. Okulda kendimi sosyal çevre olarak -az da olsa- geliştirmeye bakıyorum.

Okulun artık günümüzde hiçbir etkisi kalmadı neredeyse. Annem de aynı şekilde derslerim notlarım yüksek olsun, iyi bir okula gideyim falan istiyor. Fakat bilmiyor ki oğlu bir imparatorluk inşa ediyor...

Ben de aynı konuyu mining için ikna ederken yaşamıştım. Bir ekran kartı için kaç saat yalvardım ve sonuç olarak aldılar 😀. Size de kolay gelsin gerçekten kafalarındaki düşünceyi değiştirmek çok zor yeni fikirlere genel olarak aileler pek açık olmuyor.

Seni çok iyi anlıyorum.

Derslerim iyi olmasına rağmen 11. sınıfta sadece dersleri geçecek kadar çalışıyorum ve derslerde de öğretmenlerin boş konuşmasını dinlemek yerine kitap okuyorum. Okulda kendimi sosyal çevre olarak -az da olsa- geliştirmeye bakıyorum.

Okulun artık günümüzde hiçbir etkisi kalmadı neredeyse. Annem de aynı şekilde derslerim notlarım yüksek olsun, iyi bir okula gideyim falan istiyor. Fakat bilmiyor ki oğlu bir imparatorluk inşa ediyor...
Konu dışı ama ne iş yapıyorsun ?

Yeni konular

Geri
Yukarı