1 ay açılmayan sistemde i7-12700F boşta 100 derece

arcturussa

Decapat
Daha fazla  
1 aydir tatildeydim. Eve geldigimde bilgisayari açtım ve gördügüm manzara bu.

1694035263959.png

PSU kapali değildi.
i7-12700F
3070 Ti.
16 GB RAM.
500GB SSD + 1TB SSD.

Soğutucuyu monte etmemişsin yüksek ihtimalle, kapa bilgisayarı kontrol et. Bu sıcaklık çok fazla.

Soğutucu takılı mı?

1 haftada sağlam soğutucu kendi kendine yerinden çıkmış olamaz herhalde. Cinler evine girip soğutucuyu çıkartmadılarsa sensör hatası olabilir ya da macun kaliteli değilse kurumuş diyeceğim ama kurumuş macun da bu kadar yüksek değer vermez. Sistemi resetleyip BIOS'tan bak bir de sıcaklıklara.

1 haftada sağlam soğutucu kendi kendine yerinden çıkmış olamaz herhalde. Cinler evine girip soğutucuyu çıkartmadılarsa sensör hatası olabilir ya da macun kaliteli değilse kurumuş diyeceğim ama kurumuş macun da bu kadar yüksek değer vermez. Sistemi resetleyip BIOS'tan bak bir de sıcaklıklara.
Ben anlamadım mesajda 1 ay yazıyor başlıkta 1 hafta. 1 ay ise her şey olmuş olabilir ama 1 haftada sanmıyorum... PSU kapalı değil demiş herhalde prizde bırakıp gitmiş bir hata olarak, o sırada elektriklerin gidip gelmesi ve soğutucuyu katletmesi bir ihtimal.

Ben anlamadım mesajda 1 ay yazıyor başlıkta 1 hafta. 1 ay ise her şey olmuş olabilir ama 1 haftada sanmıyorum... PSU kapalı değil demiş herhalde prizde bırakıp gitmiş bir hata olarak, o sırada elektriklerin gidip gelmesi ve soğutucuyu katletmesi bir ihtimal.

Hocam sogutucu süper calisiyor bilgisayara elimi koydugumda buz gibi bilgisayar ama sogutucunun yerinden oynayip oynamadigini nasıl anlayabilirim?

Soğutucuyu monte etmemişsin yüskek ihtimalle, kapa bilgisayarı kontrol et. Bu sıcaklık çok fazla.

Hocam 1 ayda kendiliginden cikmis olamaz herhalde ya.

1 aydir acmiyorum basligi düzenleyen adam yanlış yazmis :D Sistem resetleme derken nasıl yapabilirim onu acaba? BIOS resetleme mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı