1 yılda TYT+YDT nasıl çalışılmalı?

Herkese iyi sosyaller. İngilizce öğretmenliği istiyorum. 2025 YKS için TYT ve YDT nasıl çalışılmalıdır? TYT'ye ne kadar ağırlık verilmelidir? Bir de YDT için izlenecek kanallar nelerdir? YouTube'da? Hangi konulara ağırlık verip hangi kaynakları kullanmalıyım? 1 senede yetişir mi bilen arkadaşlar cevaplarsanız çok sevinirim.

Hocam öncelikle merhaba öncelikle İngilizceyi değil İngilizceyi konuşmayı öğrenmelisin. Daha sonra İngilizceyi anlamı ile öğrenirsen senin için çok katkısı olur. İngilizce filmler readingler İngilizce oyunlar İngilizce rastgele quizler çözersen İngilizceyi temel olarak çözmüş olursun daha sonra ingilizcenin kalan kısmı konularını bitirirsen daha iyi olur.

Dilko eskiden iyiydi güncel değil yani.

Akın modadil farklı kitapları var ne almak istiyorsan (grammar vocab skills reading)
Ban yemişiz 1 gün 😀 atabilirsen burdan atar mısın pdf'i?

kelime- kesinlikle olmazsa olmaz 11 de yaptığım kelime çalışması sayesinde şu an rakiplerimden öndeyim
Konu sahibi olarak hortlatıyorum biraz ama, şuan bende modadil'in 120 günde ezber bozan kelime kitabı var. Kelimelere nasıl çalışmalıyım sence? Tek tek kitaptan dedtere falan mı yazmalıyım 3'er 5'er kere falan?
Bir de grammar fighter kitabı var ama onda da sorularda flaan bilmediğim kelimeler oluyor soruyu anlayamıyorum çevirip de mi okuyayım sence yoksa önce kelime kitabını bitirip sonra mı grammar falan çalışmalıyım?

Konu sahibi olarak hortlatıyorum biraz ama, şuan bende modadil'in 120 günde ezber bozan kelime kitabı var. Kelimelere nasıl çalışmalıyım sence? Tek tek kitaptan dedtere falan mı yazmalıyım 3'er 5'er kere falan?
Bir de grammar fighter kitabı var ama onda da sorularda flaan bilmediğim kelimeler oluyor soruyu anlayamıyorum çevirip de mi okuyayım sence yoksa önce kelime kitabını bitirip sonra mı grammar falan çalışmalıyım?

@mertkrdmr

Son düzenleme:
Ban yemişiz 1 gün 😀 atabilirsen buradan atar mısın PDF'i?

Konu sahibi olarak hortlatıyorum biraz ama, şu an bende Modadil'in 120 günde ezber bozan kelime kitabı var. Kelimelere nasıl çalışmalıyım sence? Tek tek kitaptan dedtere falan mı yazmalıyım 3'er 5'er kere falan?
Bir de grammar Fighter kitabı var ama onda da sorularda flaan bilmediğim kelimeler oluyor soruyu anlayamıyorum çevirip de mi okuyayım sence yoksa önce kelime kitabını bitirip sonra mı grammar falan çalışmalıyım?

@mertkrdmr

Kelime seviyen ne tam olarak bilmiyorum ama daha vaktin var bilmediğin kelimelere eş anlamlarına bakarak deftere yaz

Kesinlikle grammar çalış grammar zaten bu yıl işlemişsinizdir YouTube'dan bitir
Eş zamanlı olarak kelime çalış.

Yeni konular

Geri
Yukarı