10.000 TL 12 metrekare oda için klima önerisi

9000 BTU ile de 12000 BTU arasında pek fiyat farkı yok, gerek var mı 12 m2 için bence gereklilik yok ama 12000 BTU'lu klima alırsanız soğutma ya da ısıtma performansı daha iyi olacağı için daha konforlu şekilde kullanabilirsiniz. Kendim de aynı şekilde kullanıyorum. Bir de elektirik tüketimi bakımından daha az tüketiyor diye bir duyum almıştım.

9000 BTU ile de 12000 BTU arasında pek fiyat farkı yok, gerek var mı 12 M.2 için bence gereklilik yok ama 12000 BTU'lu klima alırsanız soğutma ya da ısıtma performansı daha iyi olacağı için daha konforlu şekilde kullanabilirsiniz. Kendim de aynı şekilde kullanıyorum. Bir de elektrik tüketimi bakımından daha az tüketiyor diye bir duyum almıştım.

Nasıl yani 12000 BTU daha mı az elektrik tüketiyor?

Kullanım senaryosuna göre, ne kadar doğru bilmiyorum ama buradaki ustalar oda küçük olduğu için yüksek BTU'lu klimaların daha az enerji tüketip aynı şekilde soğutabileceğini söylemişti zamanında. Harbiden de enerji tasarufu modunda gayet konforlu soğutuyor.

9000 BTU ile de 12000 BTU arasında pek fiyat farkı yok, gerek var mı 12 m2 için bence gereklilik yok ama 12000 BTU'lu klima alırsanız soğutma ya da ısıtma performansı daha iyi olacağı için daha konforlu şekilde kullanabilirsiniz. Kendim de aynı şekilde kullanıyorum. Bir de elektirik tüketimi bakımından daha az tüketiyor diye bir duyum almıştım.
Klimalarda min. BTU max. BTU diye kitapçığında yazar belirli bir watt a kadar düşerek klimanın dur kalk yapmasını önler böylece hem konfor yüksek olur hemde tüketim 100 lü watlarda olacağından edinilmiş ısıtma veya soğutmayı kaybetmeyiz. Klima alırken bunlara dikkat etmek gerekir.

Servisi daikin arçelik beko gibi düşünün alt marka ancak cihaz evapatör bakır montaj kiti bakır kompresör GMCC cihaz market klimalarından iyi.

Bütçeniz biraz daha yüksek olsa tüketimi daha az olan A dan Z ye kaliteli model önereceğim ama düşünür müsünüz bilemiyorum. Klima alırken önünde yazan İNVERTER yazısına kanmayın her klima aynı değil. Parasına göre İNVERTER diyebiliriz. Ödediğiniz fiyat farkını birkaç senede amortide ediyorsunuz zaten.

Klimalarda minimum BTU Max. BTU diye kitapçığında yazar belirli bir watt a kadar düşerek klimanın dur kalk yapmasını önler böylece hem konfor yüksek olur hem de tüketim 100'lü watlarda olacağından edinilmiş ısıtma veya soğutmayı kaybetmeyiz. Klima alırken bunlara dikkat etmek gerekir.

Servisi daikin Arçelik Beko gibi düşünün alt marka ancak cihaz evapatör bakır montaj kiti bakır kompresör gmcc cihaz market klimalarından iyi.

Teşekkürler dediğiniz gibi cihaz iyi görünüyor bunu alacağım gibi sağ olun yardımınız için.

Klimalarda minimum BTU Max. BTU diye kitapçığında yazar belirli bir watt a kadar düşerek klimanın dur kalk yapmasını önler böylece hem konfor yüksek olur hem de tüketim 100'lü watlarda olacağından edinilmiş ısıtma veya soğutmayı kaybetmeyiz. Klima alırken bunlara dikkat etmek gerekir.

Servisi daikin Arçelik Beko gibi düşünün alt marka ancak cihaz evapatör bakır montaj kiti bakır kompresör gmcc cihaz market klimalarından iyi.

Bütçeniz biraz daha yüksek olsa tüketimi daha az olan adan Z ye kaliteli model önereceğim ama düşünür müsünüz bilemiyorum. Klima alırken önünde yazan inverter yazısına kanmayın her klima aynı değil. Parasına göre inverter diyebiliriz. Ödediğiniz fiyat farkını birkaç senede amortide ediyorsunuz zaten.

Önereceğiniz klimalar arasında ne kadar fiyat farkı var peki?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı