1000-2500 TL'ye SSD önerisi

Bütçe
1000-2500

yusuf_emir_cnd

Picopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Crucial P3 1 TB M.2 SSD
Anakart
B660M-k D4
Kasamda 1TB Crucial P3 M.2 SSD'si var şu anda 300 GB alanım var ama yakında yetmemeye başlayacak gibi. Kaliteli bir ek SSD istiyorum önerileriniz nelerdir?
Oyun için kullanıyorum ve arada oyun içinden kısa kesitler alıyorum.
Anakartım B660 mk D4.

Daha önce hiç duymamıştım bu markayı kaliteli mi?

Daha önce hiç duymamıştım bu markayı kaliteli mi?

Bir de Windows diğer SSD'ye kurulu bu ondan daha hızlı Windows'u vs buna nasıl kuracağım?

Mesele marka meselesi değil ama ona geldiyse yine de söyleyeyim XPG Adata'ya bağlı köklü bir marka.

S70 Blade ise iyi bir model fiyatına göre.

Bir de Windows diğer SSD'ye kurulu bu ondan daha hızlı Windows'u vs buna nasıl kuracağım?

Dişe dokunur fark olmaz, zahmet etmeyin. Vakit kaybı olur.

Mesele marka meselesi değil ama ona geldiyse yine de söyleyeyim XPG Adata'ya bağlı köklü bir marka.

S70 Blade ise iyi bir model fiyatına göre.

Dişe dokunur fark olmaz, zahmet etmeyin. Vakit kaybı olur.

Peki bu SSD'yi uygulamalarda falan nasıl kullanacağım mesela dosya aktarımı sırasında bunun okuma yazmasını kullanmak istesem nasıl seçeceğim?
2 SSD kullanmak hakkında detaylı bir bilgiye ihtiyacım var :)

@shinei hoca söylemeyi unutmuş sanırım ama ben bir uyarı yapayım; S70 Blade'i ilk M.2 slotuna takın ve işletim sistemini ona kurun. P3'ü depolama olarak kullanın.
Peki bu SSD'yi uygulamalarda falan nasıl kullanacağım mesela dosya aktarımı sırasında bunun okuma yazmasını kullanmak istesem nasıl seçeceğim?
2 SSD kullanmak hakkında detaylı bir bilgiye ihtiyacım var. :)
Dosyayı hangisine aktarmak istersen, onun okuma ve yazma hızından faydalanırsın.

@shinei hoca söylemeyi unutmuş sanırım ama ben bir uyarı yapayım; S70 Blade'i ilk M.2 slotuna takın ve işletim sistemini ona kurun. P3'ü depolama olarak kullanın.

Dosyayı hangisine aktarmak istersen, onun okuma ve yazma hızından faydalanırsın.

Sistem kurulu sırf bir SSD için sisteme format atmak istemiyorum. Sıfırlamadan kurulabiliyorsa yaparım ayrıca yukarıda çok fark olmaz gerek yok demiş @shinei hocam.

Geri
Yukarı