1000-2500 TL'ye SSD önerisi

Bütçe
1000-2500
O da olur, ben konu sahibi daha çok açılış hızına odaklandığı için dişe dokunur fark olmayacağını belirtmiştim üstteki mesajda. Yoksa kalite olarak tabii fark var. İsteğe bağlı olarak kurulabilir.

Sıfırlamadan kurulabiliyorsa yaparım

Sıfırlamadan da kurulur ama çok sağlıklı bir yöntem değil. S70 Blade'i ana depolama olarak kullanacaksanız sistemi formatlayıp sıfırdan kurun.

çok fark olmaz gerek yok demiş @1trippie hocam.

Şu yanlış anlaşılmış. Açılış hızından bahsetmiştim, sırf açılış hızı için kuracaksanız kurmayın yani.

Nasıl bir fark olur mesela?

Sistem kurulu sırf bir SSD için sisteme format atmak istemiyorum. Sıfırlamadan kurulabiliyorsa yaparım ayrıca yukarıda çok fark olmaz gerek yok demiş @shinei hocam.

@NipponChemiConKYCap gülme sebebiniz nedir acaba?

O da olur, ben konu sahibi daha çok açılış hızına odaklandığı için dişe dokunur fark olmayacağını belirtmiştim üstteki mesajda. Yoksa kalite olarak tabii fark var. İsteğe bağlı olarak kurulabilir.

Sıfırlamadan da kurulur ama çok sağlıklı bir yöntem değil. S70 Blade'i ana depolama olarak kullanacaksanız sistemi formatlayıp sıfırdan kurun.

Şu yanlış anlaşılmış. Açılış hızından bahsetmiştim, sırf açılış hızı için kuracaksanız kurmayın yani.

Açılış hızının çok bir önemi yok. Ben genel kullanımda olan farkı soruyordum orada.

Nasıl bir fark olur mesela?
Nasıl açıklanır bilmiyorum. Genel anlamda sistem işlemlere daha hızlı tepki verir diyeyim, daha uzun ömürlü olur çünkü S70 Blade'de kullanılan bileşen kalitesi P3'e göre çok daha üst seviyelerde.

Nasıl açıklanır bilmiyorum. Genel anlamda sistem işlemlere daha hızlı tepki verir diyeyim, daha uzun ömürlü olur çünkü S70 Blade'de kullanılan bileşen kalitesi P3'e göre çok daha üst seviyelerde.
Hocam QLC olduğu için yerlerde bile olabilir bunun hız seviyesi. Genelde QLC SSD'lere işletim sistemi kurulunca yavaşlıyor bir müddet sonra. Açılış hızlarında bile fark hissedilebilir.

Gayet fark var. Bu arada QLC NAND'mış p3. işletim sistemi kurulmamalı ona. Sadece depolama.

3500MHz'ye 3000 MHz hizi gayet iyi gözüküyor yorumları da çok iyi neden kurulmamaliki ayrıca çok kaliteli bir SSD olduğunu söylemişlerdi bana.

Hocam QLC olduğu için yerlerde bile olabilir bunun hız seviyesi. Genelde QLC SSD'lere işletim sistemi kurulunca yavaşlıyor bir müddet sonra. Açılış hızlarında bile fark hissedilebilir.

Crucial P3 CT1000P3SSD8 PCI-Express 3.0 1 TB M.2 SSD - Akakçe Crucial P3 CT1000P3SSD8 PCI-Express 3.0 1 TB M.2 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe SSD bu hocam acaba yanlış SSD'ye mi baktınız?

P3 iyi bir SSD değil hocam. Ürünü pazarlamak için geçiştirmişlerdir diye tahmin ediyorum. Vatan Bilgisayar gibi yerlerde sık rastlıyoruz bu tür olaylara.

Bu arada OS kurulmamalı değil, kurulur tabii ama S70 Blade'e kıyasla oldukça zayıf bir disk. İkisi arasından S70 Blade tercih edilmeli Windows kurulumunda.

P3 iyi bir SSD değil hocam. Ürünü pazarlamak için geçiştirmişlerdir diye tahmin ediyorum. Vatan Bilgisayar gibi yerlerde sık rastlıyoruz bu tür olaylara.

Bu arada OS kurulmamalı değil, kurulur tabii ama S70 Blade'e kıyasla oldukça zayıf bir disk.

Forumlarda da iyi bir SSD olduğunu söylemişlerdi hatta Kingston vardi değiştirip bunu aldim kaliteli diye yanlış mi yaptim.

Bu arada OS kurulmamalı değil, kurulur tabii ama S70 Blade'e kıyasla oldukça zayıf bir disk. İkisi arasından S70 Blade tercih edilmeli Windows kurulumunda.

Şimdi siz bu s70 blade e bakıp mi kötü olduğunu söylüyorsunuz bu ssdnin yoksa muadilleriyle mi kıyaslayarak s70 blade ile kıyaslayarak bakıyorsanız benim 3060'im da çöp yani :)

Yeni konular

Geri
Yukarı