1080p Monitöre gerek var mıdır ?

melokaya

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Şu anda LG 19M85 Led monitör kullanıyorum. Çözünürlüğü 1366x768 yani 768p . Oyun oynarken uzaklardaki teller, yol çizgileri, direkler gibi ince objeler pikselleştiği için her oyunda Anti-Aliasing full oynuyorum. Bu durumdan bıktım. Şu son günlerde GTA 5 oynarken AA full olmasına ragmen yinede pikselleşmeler belli olduğu için ve ekran kartına büyük bir yük bindiği için 1080p bir monitöre geçmeyi düşünüyorum. 1080p bir monitörde şu ana kadar hiç deneyimim olmadı. Alırsam 350-400 TL arası bir monitör alacağım. Sorum şu ; alacağım monitörde oyun oynarken AA kapalı olsa bile pikselleşmeler belli olur mu ? Rahatsız eder mi ? Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
AA kapalı olsa da 1080p'de de pikselleşme oluyor. Yine de 1080p'de daha iyi bir sonuç elde edersin. Bunun nedeni piksel nokta aralığının azalacak olması. Tabi ekran kartın iyi ise 1080p'ye terfi et derim.

Kesin çözüm dersen 4K ve ileride 8K derim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı