14 bin TL'ye monitör önerisi

akif.ahgf

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
rtx3060
i3 13100f
Yaklaşık 14K bütçem var altında olursa daha iyi olur görüntü kalitesi benim için en önemli şey 2K olursa daha uygun olur IPS glow beni çok rahatsız eder bundan önceki monitörüm VA'ydı ancak IPS almak istiyorum. Görüntü kalitesinin daha yüksek olduğunu söylüyorlar. Ancak her öneriye de açığım. En son kullandığım monitör Odyssey G5 VA 144 Hz'di çok ghosting yaşadım. :D

274QRF QD E2 Monitörü cidden çok hoşuma gittide hiçbir yerde kalmamış sanırsam.

MSI 27" MAG 274QRFW 180Hz 1ms(GtG) HDMI DP Adaptive-Sync HDR400 QHD Rapid IPS Beyaz Pivot Gaming Monitör | ITOPYA bundan ne farkı var acaba

Son düzenleme:
VG27AQML1a modeline bakabilirsiniz. 2K çözünürlükte, IPS panel ve 260Hz.
Aklımda bulunsun.

Merhaba hocam

MAG 274qrf qd E2​

Monitörü çok hoşuma gitti de stok yok. Type-C bağlantısı dışında bu monitörün kalitesini ve özelliklerini aratmayacak bir öneriniz var mıdır? @Saint Lucia

MAG 274qrf qd E2​

Monitörü çok hoşuma gitti de stok yok. Type-C bağlantısı dışında bu monitörün kalitesini ve özelliklerini aratmayacak bir öneriniz var mıdır?

QD modeli elbette düz modelinden daha iyi. Bu bir gerçek. Renkler daha doygun çünkü.
Fakat şunu hep söylerim; IPS bir LCD panel teknolojisidir. QD filmi LCD panellerde OLED panellerde olduğu kadar renk doğruluğu sunamıyor. Bu yüzden QD modele yönelmeseniz de olur. Düz modeli (beyaz olan) her daim önerimdir.
MSI'a alternatifim Dell'dir.

QD modeli elbette düz modelinden daha iyi. Bu bir gerçek. Renkler daha doygun çünkü.
Fakat şunu hep söylerim; IPS bir LCD panel teknolojisidir. QD filmi LCD panellerde OLED panellerde olduğu kadar renk doğruluğu sunamıyor. Bu yüzden QD modele yönelmeseniz de olur. Düz modeli (beyaz olan) her daim önerimdir.
MSI'a alternatifim Dell'dir.

Cevabın için çok teşekkür ederim bir de Dell ile beyaz MSI'ı karşılaştırabilir misin?

Cevabın için çok teşekkür ederim bir de Dell ile beyaz MSI'ı karşılaştırabilir misin?

Klasik soru. MSI MAG çıktığı günden beri bu ikisini soruyor insanlar bana.
İkisi de iyi monitör. Dell çıktığı dönem MAG ortalıkta yoktu. MSI familyasının en prestijli modelleri MAG serisinden çıkıyor. MAG'lar biraz daha özeldir. Yazılımları daha sağlam.
Dell'de önerim ama şu MAG çok daha güzel bir monitör. Belki beyaz donanım sevdiğim için bana daha hoş geliyor olabilir. Bilemiyorum. Şahsi fikrim MAG çıktığından beri Dell ikinci seçenek.

Klasik soru. MSI MAG çıktığı günden beri bu ikisini soruyor insanlar bana.
İkisi de iyi monitör. Dell çıktığı dönem MAG ortalıkta yoktu. MSI familyasının en prestijli modelleri MAG serisinden çıkıyor. MAG'lar biraz daha özeldir. Yazılımları daha sağlam.
Dell'de önerim ama şu MAG çok daha güzel bir monitör. Belki beyaz donanım sevdiğim için bana daha hoş geliyor olabilir. Bilemiyorum. Şahsi fikrim MAG çıktığından beri Dell ikinci seçenek.
Çok teşekkür ederim kardeşim iyi günler, iyi akşamlar.

@Saint Lucia ViewSonic 27" VX2758A-2K-PRO 170Hz 1ms HDMI DP HDR10 FreeSync QHD IPS Gaming Monitör | ITOPYA bu nasıl ürün hocam.

ASUS 27" TUF Gaming VG27AQ3A 180Hz 1ms(GtG) HDMI DP HDR10 Freesync Premium G-Sync WQHD Fast IPS Gaming Monitör | ITOPYA bide bu var

MSI 27" MAG 274QRFW 180Hz 1ms(GtG) HDMI DP Adaptive-Sync HDR400 QHD Rapid IPS Beyaz Pivot Gaming Monitör | ITOPYA Bu ürünü satın aldım umarım pişman olmam

Son düzenleme:

Dostum monitörlere epey hakim olduğum için kasti olarak ViewSonic'ya da ASUS önermiyorum zaten.
Onlar da alınabilir monitörler ama daha iyisi varken neden alalım ki?
ViewSonic iyi bir indirim aldığı için çok düşük bütçen varsa ve 2K monitör lazımsa alınır. Diğer açıdan MAG'ın rakibi değil.
Monitör geldiğinde gerekli incelemenizi yapıp duygularınızı konunuza paylaşırsınız. Sorunsuz gelmesini diliyorum. 👍

Dostum monitörlere epey hakim olduğum için kasti olarak ViewSonic'ya da ASUS önermiyorum zaten.
Onlar da alınabilir monitörler ama daha iyisi varken neden alalım ki?
ViewSonic iyi bir indirim aldığı için çok düşük bütçen varsa ve 2K monitör lazımsa alınır. Diğer açıdan MAG'ın rakibi değil.
Monitör geldiğinde gerekli incelemenizi yapıp duygularınızı konunuza paylaşırsınız. Sorunsuz gelmesini diliyorum. 👍
Tabiki paylaşacağım şuan beklemedeyim.

Geri
Yukarı