15 bin TL Android Telefon Tavsiyesi

MertHatipOglu

Kilopat
Yer
182. Filoda
Daha fazla  
Dostlar telefonu kullanacak kişinin rehberinde 4K kişi var, işi telefon üzerinden. Şu anki kullandığı telefon Samsung A30s ve WhatsApp'a girdiğinde cidden telefon kaldıramıyor (örneğin: Bir isim yazıp sohbete gitmek istediği zaman uzun süre yüklenmesini bekliyor).

Yani istediğim telefon hem bu tür işlerde kasmayacak ve bataryası da 1 günü rahatça çıkartmalı. Fakat ben buna uygun Android tarafında telefon bulamadım.
15K TL altı olursa daha iyi olur fakat üstü kesinlikle olmaz. Sebebi ise çok basit 15K TL üstünde bir telefon alacak olursam IOS bir cihaz alırım. Ve mümkünse Xiaomi veya alt markası bir cihaz önermeyin.

Samsung tercihimizdir fakat kendimize uygun bir telefon bulamadım. S22 ve S21FE canavar gibi telefonlar fakat pilleri çok gitmiyor, A53 ve A73 de pilleri 1 günü rahat çıkarıyor fakat işlemci sorunları var.

Dostlar telefonu kullanacak kişinin rehberinde 4K kişi var, işi telefon üzerinden. Şu anki kullandığı telefon Samsung A30s ve WhatsApp'a girdiğinde cidden telefon kaldıramıyor (örneğin: Bir isim yazıp sohbete gitmek istediği zaman uzun süre yüklenmesini bekliyor).

Yani istediğim telefon hem bu tür işlerde kasmayacak ve bataryası da 1 günü rahatça çıkartmalı. Fakat ben buna uygun Android tarafında telefon bulamadım.
15K TL altı olursa daha iyi olur fakat üstü kesinlikle olmaz. Sebebi ise çok basit 15K TL üstünde bir telefon alacak olursam iOS bir cihaz alırım. Ve mümkünse Xiaomi veya alt markası bir cihaz önermeyin.

Samsung tercihimizdir fakat kendimize uygun bir telefon bulamadım. S22 ve S21FE canavar gibi telefonlar fakat pilleri çok gitmiyor, A53 ve A73 de pilleri 1 günü rahat çıkarıyor fakat işlemci sorunları var.

İyi de 4500 mAh zaten telefon. Daha ne kadar çıkabilir ki? Alacak kullanıcı garantiyi önemsemiyorsa custom ROM atılıp performans ve batarya ömrü biraz artırılabilir.
İncelemelerini izlerseniz herkesin ortak problemi pil. Telefonda adaptif ekran olmadığı için ekran sürekli 120Hz modunda çalışıyor. Aynı pil S22'de olsa düşünmeden alınırdı çünkü S22'de adaptif ekran var.

Bu olay biraz şey gibi X deposu 50L yakıt alıyor. A aracının motoru çok kuvvetli olmadığı ve çok yakmadığı için yetiyor ama B aracına aynı depo yetmiyor çünkü B aracı daha yüksek güç için daha fazla yakıt tüketiyor. Yani A serisine mesela 4500mAh yeterken bu cihaza yetmiyor. Yada benim bilmediğim bir şey var :)

İncelemelerini izlerseniz herkesin ortak problemi pil. Telefonda adaptif ekran olmadığı için ekran sürekli 120Hz modunda çalışıyor. Aynı pil S22'de olsa düşünmeden alınırdı çünkü S22'de adaptif ekran var.
O zaman dediğim gibi kullanacak kişi garantiyi önemsemeyecekse custom ROM atılabilir. Bu sorunu çözebilir. @364809 yardımcı olabilir cihaz seçme konusunda.

Yeni konular

Geri
Yukarı