16 yaş futbolcu olmak icin geç mi?

bbnoS

Hectopat
Daha fazla  
Yaşım 16. aralıkta 17 olacağım. Mahallenin futbol takımında oynuyorum fakat lisansim yok (şu parayla gidilenler) şu zamana kadar zevk için gidiyordum fakat şu aralar içime bir heves geldi lisansimi çıkartmak için.

Size sorum şu bu konuda tecrübesi olan bir arkadaş yaşım geç mi? Eğer geç değilse kondisyon nasıl kazanırım? Lisansimi nasıl çıkartırım? Bizim hoca koşan topcu seviyor fakat bir tek kosum iyi değil bunu nasıl hallederim?

Yaşım 16. aralıkta 17 olacağım. Mahallenin futbol takımında oynuyorum fakat lisansim yok (şu parayla gidilenler) şu zamana kadar zevk için gidiyordum fakat şu aralar içime bir heves geldi lisansimi çıkartmak için.

Size sorum şu bu konuda tecrübesi olan bir arkadaş yaşım geç mi? Eğer geç değilse kondisyon nasıl kazanırım? Lisansimi nasıl çıkartırım? Bizim hoca koşan topcu seviyor fakat bir tek kosum iyi değil bunu nasıl hallederim?

Jamie Vardy'i araştırmanı öneririm. Senin yaşlarındayken başlamış futbola. Koşu içinse eğer kilon fazlaysa kilo vermeyi dene. Ayrıca koşu yapmanda senin için iyi olacaktır.

Jamie Vardy'i araştırmanı öneririm. Senin yaşlarındayken başlamış futbola. Koşu içinse eğer kilon fazlaysa kilo vermeyi dene. Ayrıca koşu yapmanda senin için iyi olacaktır.
Boy indeksi yaptığım zaman normal çıkıyor yaşıma göre 69kg 1.73 boyum var. Aslında şu yaz ayını çok farklı geçirmeyi planlıyorum. Dediğiniz gibi koşu yapacağım. uzun yürümeye alışığım her hafta içi 1.5km yürüyorum. Fakat kondisyon eksik teşekkürler cevabın için.

Takım seçmelerine gidebilirsin seçildiğin takım lisansını çıkarıyor ben U11'den başladım 3 takım değiştirdim oturduğun ilin takımı olabilir araştır onları seçmelere git.

Boy indeksi yaptığım zaman normal çıkıyor yaşıma göre 69kg 1.73 boyum var. Aslında şu yaz ayını çok farklı geçirmeyi planlıyorum. Dediğiniz gibi koşu yapacağım. Uzun yürümeye alışığım her hafta içi 1.5km yürüyorum. Fakat kondisyon eksik teşekkürler cevabın için.

Kilo biraz daha alabilirsin ve hangi ayaksın.

Takım seçmelerine gidebilirsin seçildiğin takım lisansını çıkarıyor ben U11'den başladım 3 takım değiştirdim oturduğun ilin takımı olabilir araştır onları seçmelere git.

Kilo biraz daha alabilirsin ve hangi ayaksın.
Sağ ayağım fakat kilo almamaliyim bence çünkü bu halimle bile göbeğim gözüküyor.

Futbol bilgim olarak iyiyim bu arada iyi bir hucumcu olmasamda genellikle pasları dağıtan, kilit pas atan bir oyuncuyum.

Mevkim sol bek

Sağ ayağım fakat kilo almamaliyim bence çünkü bu halimle bile göbeğim gözüküyor.

Futbol bilgim olarak iyiyim bu arada iyi bir hucumcu olmasamda genellikle pasları dağıtan, kilit pas atan bir oyuncuyum.

Mevkim sol bek.

Mevkin çok güzel bir yerde ama dediğim gibi ya bir takımın altyapısına yazıl para ile veya seçmelere git seçmeler çok sıkıntı torpil işi çok fazla biraz zor olabilir ama yazılacağın takımın hocası gözüne girerse lisansınıda çıkarırlar çok çalışman lazım.

Ona bakarsak Ronaldo da 16 yaşında para etmiyordu bu mantık kadar saçma bir şey yok.
Ama o Portekiz'de idi. Torpil ülkesi Türkiye'de ol olabilirsen.

Ona bakarsak Ronaldo da 16 yaşında para etmiyordu bu mantık kadar saçma bir şey yok.
Ayrıca Cristiano o yaşında Portekiz'in ve Dünya'nın en iyi oyuncu alt yapılarından birine sahip olan Lisbon'da idi. :d

Geri
Yukarı