17.3 inç RTX 4070 laptop önerisi

Bugün kargoya verdim. İade etmeden önce cihazı freedosa çevirmek istedim. Diskleri biçimlendirdim. Fakat FreeDOS'un olduğu diskide bçimlendirmişim. Açılışta FreeDOS olarak gelmiyor. Ama BIOS'a girilebiliyor. Tekrar FreeDOS yüklemeyi bilmediğim için o şekilde gönderdim. Bir sıkıntı çıkmaz umarım.

Bence iade ile iyi karar verdiniz. Keşke bu sorunla karşılaşmasaydınız. Kağıt üstünde ve forumlarda sizinkine benzer sorun görmedim hiç. Şans işte. Arkadaşın söylediği gibi tek 16 RAM bir miktar darboğaz yapar bu kaçınılmaz ama kesinlikle bu kadar stabil sıcaklık 90+ ve benzer üründe ki farklar bariz ortada. Ben kendim 12500H 8 GB DDR5 tek kanal, 4060 da bu kadar yüksek ısınma görmedim. Kaldı ki teoride 12500 daha fazla ısınıyor AMD göre. Genel olarak bir sorun olacağını düşünmüyorum. İçindeki dosyaları sildiğiniz müddetçe.

Vallahi yardimci olmaya calistim ama demek ki arkadas icin yapilabilecek pek bir sey yok. Bence sen masaustu falan al arkadasim cunku alacagin laptoplarin hepsi o sicakliklarda calisacak.

Bu gün kargoya verdim. İade etmeden önce cihazı freedosa çevirmek istedim. Diskleri biçimlendirdim. Fakat freedosun olduğu diskide bçimlendirmişim. Açılışta freedos olarak gelmiyor. Ama biosa girilebiliyor. Tekrar freedos yüklemeyi bilmediğim için o şekilde gönderdim. Bir sıkıntı çıkmaz umarım.
Dostum ( yaşıtımsın) yanlış anlama da sana ne bilgisayarlar önerildi, seni kim ikna etti o cihaza. Arkadaşımda da var dedin.

Dostum ( yaşıtımsın) yanlış anlama da sana ne bilgisayarlar önerildi, seni kim ikna etti o cihaza. Arkadaşımda da var dedin.
Epey bir araştırdım fiyat performans ürünüydü. Kağıt üstünde cihaz çok güzeldi. Eğer cihazda sorun olmasaydı güzel cihazdı. Arkadaş derken forumda kullanan kişilerle görüştüm aynını oyunda aynı ayarlarla test yaptım . O yüzden iade ettim. Artık iade sonuçlansın duruma göre bakarım.

Vallahi yardimci olmaya calistim ama demek ki arkadas icin yapilabilecek pek bir sey yok. Bence sen masaustu falan al arkadasim cunku alacagin laptoplarin hepsi o sicakliklarda calisacak.
Teşekkür ederim. Sizde yardımcı oldunuz ama işte benim içime sinmedi.

Öncelikle ikna süreci çok farklı oldu. ROG, victor, panel boyu vs derken gerçekten bence hala F/P ürünü Acer karar kaldı. ROG iyi çöp ekranı var, Vector harika berbat ekranı var. 70 - 75 bin TL verip düz ful HD bilgisayar almamasını alırsa harici bir monitör ihtiyacı olduğunu defaatle ben söyledim ve hala kararımın arkasındayım. Elbette genel olarak kalite bakımından Acer'in bu serisi ASUS'ya da MSI dengi değildi. Sıcaklık konusuna gelince orantısız şekilde anormal. Bu sadece şans işi. Özellikle BIOS güncelleme sonrası, arkadaşın söylediği gibi tek kanal 16 RAM vb etkenler sıcaklığı artıracaktır. Ama bahsedildiği gibi bu fiyatta sesiz ve serin laptop yok. Hatta serin anlamı tartışılır. Neye ve hangi şartlarda ısınma, serinlik sebebi. Umarım iade olur ve sorun çözülür. Ayrıca Ryzen 9 serisi aynı Ryzen 7 Intel i7 vs daha az wt daha serin çalışıyor. O anda bu fiyata, bu özelliklere bu kaliteye alınabilir en iyi bilgisayar buydu. Sanırım durum değişmedi hala.

Cumartesi kargoya verdim. Bu gün iadesi yapılmış. Çok şaşırdım bu kadar hızlı beklemiyordum. Şimdi ben alacam. O fiyata tam f/p ürünüydü. Tekrar sipariş versem ama acerdan soğudum.
@Legender07

İade süreci hızlı olduğu için mutluyum. Sen ne düşünüyorsun şimdi? Uzun zamandır aklımda Aorus serisinden güzel bir model vardı. Şimdi tekrar satışabaşlamış. Eğer Acer'e bir şans vermek istemezsen bence denemelisin. Şiddetle tavsiye ederim. Hepsiburada aynı satıcı fiyatı daha yüksek.

Ürün bu. Ekranı muhteşem. Soğutması ödüllü. Premium yapısı var. Pd Thunderbolt 4 olduğu için 100W powerbank ile bile şarj oluyuyor. İşlemcisi güzel ben çok görmedim limit vs olayını. Ekran kartı yine 4070 140W. Bu ürünün bir alt modelini kendim satın aldım. Ekran kartı bozuk geldi ve iade yaptım hemen. Türkiye de servisi hakkında araştırma yapmamız lazım. Özellikle Aorus ve Aero Rusya da çok satılıyor ve tutuluyor. + - neredeyse çoğu sorununu avantajanı biliiyorum.

İade süreci hızlı olduğu için mutluyum. Sen ne düşünüyorsun şimdi? Uzun zamandır aklımda Aorus serisinden güzel bir model vardı. Şimdi tekrar satışabaşlamış. Eğer Acer'e bir şans vermek istemezsen bence denemelisin. Şiddetle tavsiye ederim. Hepsiburada aynı satıcı fiyatı daha yüksek.

Ürün bu. Ekranı muhteşem. Soğutması ödüllü. Premium yapısı var. Pd Thunderbolt 4 olduğu için 100W powerbank ile bile şarj oluyuyor. İşlemcisi güzel ben çok görmedim limit vs olayını. Ekran kartı yine 4070 140W. Bu ürünün bir alt modelini kendim satın aldım. Ekran kartı bozuk geldi ve iade yaptım hemen. Türkiye de servisi hakkında araştırma yapmamız lazım. Özellikle Aorus ve Aero Rusya da çok satılıyor ve tutuluyor. + - neredeyse çoğu sorununu avantajanı biliiyorum.
Cihaz güzel duruyor. Ama ekran 15.6 en az bir 16 inc olsaymış. Harika olurdu.

15'6 /16 farkı anlamazsın. Arada 1,5 CM vardır anca. Panel çerçeve oranı çoğu Gaming'ten daha önde. Gaming modda fazla gürültü olmadığı halde bilgisayar oyunlara göre 70/85 C arası iyi çalışıyor. Turbo mod ihtiyacınız olursa o zaman sıkıntı. Çünkü ses f/22 raptör gibi. Ama inanılmaz serin. Sen yine de bu model özelinde bir araştırma yapmanı öneririm. 70k Vector ROG kasa kalitesi var bu fiyata. Alüminyum metal. Estetik olarak çok vahşi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ekran kartı 4060 olan modeli

Geri
Yukarı