18 Yaş Altı Banka Hesabı

Yakın arkadaşım üniversiteye geçtikten sonra Ziraat Bankasından banka kartı almak istedi ve 18 yaşının altındaydı. (evet alışılagelmiş bir durum değil ama doğru) Ailesi ile birlikte banka şubesine gidip banka kartı alabilmişti. Sana tavsiyem Ziraat Bankasından alman. Üniversiteye geçtiğin zaman da lazım olacak ve Ziraat Bankası kartları aynı zamanda Vakıf ve Halk Bankaları atmlerinden ücretsiz işlem yapabiliyor.

Mobil tabii ki kullanırsın ve tek veli yeterli olur.
Ben lisede açmıştım ama 8 yıl sonra hala öğrenci olmama rağmen 4 sene lise 4 sene üniversite diyip öğrencilikten çıkartmışlar beni ve ücret kesmişlerdi. Tekrar bankaya gidip uzattığımı hatırlıyorum.
Bundan 8 yıl sonra hatırlar mısın bilmem ama hala öğrenci isen ara bankayı ve öğrenci olmaya devam ettiğini hatırlat. 😊
Öncelikle herkesin yanıtı için teşekkürler hangi bankadan aldığını hatırlıyorum musun mobil şubeyi de şu yüzden sordum örn: Ziraat bankasında hiç girilmiyor bazılarında ise giriliyor ancak işlem yapılmıyor

Öncelikle herkesin yanıtı için teşekkürler hangi bankadan aldığını hatırlıyorum musun mobil şubeyi de şu yüzden sordum örn: Ziraat bankasında hiç girilmiyor bazılarında ise giriliyor ancak işlem yapılmıyor
Ziraat Bankasından Mobil Bankacılığı kullanabilmek için bankayı arayıp şifre almak istediğini söylemelisin. Ondan sonra T.C. kimlik numaran ile verdikleri şifreyi uygulamaya girip kendine bir şifre belirliyorsun ve işlemlere devam. :)

Ebeveynin ile İş Bankasına gidip durumu izah et. Vadesiz hesap olduğundan emin ol. Yapı Kredi ve Türkiye Finans bankalarında vadesiz hesaplarım var. Size söylenildiği gibi yıllık ücret falan yok. Sadece EFT ücreti var o kadar. İninal ise ücret kesip duruyor. Bankaların zaten oturmuş bir sistemi var. Adı tam olarak ne anılıyor bilmiyorum ama İş Bankasında 18 yaş altı iken hesap açılabildiğini yazmışlardı başka konuda.

Ebeveynin ile İş Bankasına gidip durumu izah et. Vadesiz hesap olduğundan emin ol. Yapı Kredi ve Türkiye Finans bankalarında vadesiz hesaplarım var. Size söylenildiği gibi yıllık ücret falan yok. Sadece EFT ücreti var o kadar. İninal ise ücret kesip duruyor. Bankaların zaten oturmuş bir sistemi var. Adı tam olarak ne anılıyor bilmiyorum ama İş Bankasında 18 yaş altı iken hesap açılabildiğini yazmışlardı başka konuda.
Yapıkredi hesabını 18 öncesi mi açtırdın?

2013 yılında üniversiteye gideceğim ve o zamanlar 18 yaşında olmadığım için ziraaten annemle birlikte hesap açtırmıştım. O açtırdığım kartı ve hesabı hala kullanıyorum bugüne kadarda hiç bir ücret vermedim.

1-Kullanılıyor.
2-Alıyor.
3-Bir fikrim yok ama vadesiz hesap açacağın için pek sorun olmaz. Yani ailenle gitmesen bile en kötü 30 dakika kaybedersin bankada. Ve yıllık hesap ücreti olmuyor.

Arkadaşlar 18 yaş altı hesap açacağım. aklımda 2 seçenek var. Garanti ve Yapıkredi. Bu 2 bankadan birini kullanan varsa şu soruları yanıtlarsa sevinirim.
1- Mobil bankacılık kullanılabiliyor mu?
2- Mobil bankacılıktan işlem yapılıyor mu? (havale eft vs.)
3-Sadece 1 veli ile gitmek yeterli mi yoksa anne baba da gelmeli mi?
Şimdiden teşekkürler.
1- Garanti'de kullanabiliyorsun ama Finansbank'ta kullanamıyorsun, Yapıkredi'yi bilmiyorum.
2- Garanti'de evet.
3- İki veli birden gelmeli, Garanti ve Finansbank'ta.
Bence kısa vadede ininal gibi bir sistem kullanman daha iyi olur. Sadece hesapta para varken keser parayı. Banka hesabı yıllık ücreti vesaire gereksiz masraf senin için
Hesap işletim ücreti kaldırılalı çok oldu, bir şey yansımayacak ve hiçbir ücret talep edilmeyecek.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı