2.4 GHz mouse alıcısını takınca internet yavaşlıyor

Zurenc

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba Razer DeathAdder V3 Pro faremin alıcısını taktığım zaman internetimde aşırı derecede bir yavaşlama oluyor. İnternetin ve farenin 2.4 alıcısı çakışıyor sanırım. İnterneti 5 GHz'ye alamam çünkü modeme çok uzağım, arada sinyal arttırıcı falan var. Bu sefer odama internet hiç ulaşmaz. Farklı hangi yolu izleyebilirim çözüm için? Ya da sorun farenin alıcısında mı fareyi iade edip başka bir marka fare mi almalıyım?

Uzatıcı kabloyu 2.4 alıcıya tak farenin yanına getir kabloyu sorun çözülür ben de M800 Ultra kullanıyorum bende de aynı sorun vardı böyle çözdüm.

Uzatıcı kabloyu 2.4 alıcıya tak farenin yanına getir kabloyu sorun çözülür ben de M800 Ultra kullanıyorum bende de aynı sorun vardı böyle çözdüm.
Çok teşekkür ederim bu şekilde çözebildim. Ekstra kablo problemiyle uğraşıcam ama yapıcak bir şey yok çünkü fareyide çok beğenmiştim elime tam oturuyor iade etsem üzülürdüm. Aslında bu çözüm aklıma gelmişti ama farenin alıcısı zaten usb çoklayıcıda takılı olduğu için fark olmaz herhalde ikisi arasında diyip denememiştim ama oluyormuş demekki içim rahatladı. Tekrardan teşekkür ederim 🙏

Ben de 2.4Hz dongle bozuk mu acaba diye çok düşünmüştüm ve değiştirsem iade etsem mi diye ikilemde kalmıştım hala da öyle ama bunun bir çakışma olduğunu düşünerek iade etmekle uğraşmıyorum çünkü çakışma ise bir başka atıyorum iyi bir marka wirelees mouse ile de çakışabilir. O yüzden ben de şimdilik kabloyla kullanıyorum ileride çakışma sorunu düzelirse normal haline geçerim.

Ben de 2.4Hz dongle bozuk mu acaba diye çok düşünmüştüm ve değiştirsem iade etsem mi diye ikilemde kalmıştım hala da öyle ama bunun bir çakışma olduğunu düşünerek iade etmekle uğraşmıyorum çünkü çakışma ise bir başka atıyorum iyi bir marka wirelees mouse ile de çakışabilir. O yüzden ben de şimdilik kabloyla kullanıyorum ileride çakışma sorunu düzelirse normal haline geçerim.
Ben iade edip WL Mouse Beast X alsam mı diyordum ama ondada aynısı olur mu emin değilim ve bu mouse cidden tam elime oturuyor o biraz küçük kalır mı diye korkuyorum .Birde bu çakışmanın Razer cihazlarda olduğuyla alakalı bir kaç şey okudum ama ne kadar doğru bir fikrim yok.

Genel olarak wirelees mouselarda oldukça görülebilir bir problemdir diye düşünüyorum kablosuz bağlantı bu sonuçta. 2.4Hz dongle kablo ile farenin dibine gelince sorun olmuyorsa muhtemelen sorun çakışmadadır uğraşmaya değmez başka farede aynı çıkabilir teknolojik alet bunlar

Modemin menüsüne girip 2.4GHz kanal genişliğini 40 çekip kanal numarasını otomatik alın otomatik de değilse eğer otomatikse oradan tek tek kanaları deneyin bu şekilde çakışmayı önleyebilirsiniz.

Genel olarak wirelees mouselarda oldukça görülebilir bir problemdir diye düşünüyorum kablosuz bağlantı bu sonuçta. 2.4Hz dongle kablo ile farenin dibine gelince sorun olmuyorsa muhtemelen sorun çakışmadadır uğraşmaya değmez başka farede aynı çıkabilir teknolojik alet bunlar
Yani evet haklısın ama alacağım farede ayrı alıcı vardı belki öyle çözerim diyordum (o farede de gözüm kalmıştı biraz bahane aslında 🥲) ama şuanda hallettim bu şekilde kalıcak artık.

Modemin menüsüne girip 2.4GHz kanal genişliğini 40 çekip kanal numarasını otomatik alın otomatik de değilse eğer otomatikse oradan tek tek kanaları deneyin bu şekilde çakışmayı önleyebilirsiniz.
Her modemde oluyor mu ? Oluyorsa yarın bi deneyebilirim daha çok işime gelir.

Misal ben de 5 GHz ayarı yok :) 20 40MHz diye bir ayar var 40a çektim ama 2.4Hz de hala ne işe yaradıklarını bilmiyorum çok da umursamadım. Şahsen fare kendi kendiliğine bozulunca Amazon para iadesi yapıyormuş 2 3 ay geçse bile. İthal ürün çünkü garanti olayı yerine para iadesi var.

Ben iade edip wl mouse Beast X alsam mı diyordum ama onda da aynısı olur mu emin değilim ve bu mouse cidden tam elime oturuyor o biraz küçük kalır mı diye korkuyorum. Bir de bu çakışmanın Razer cihazlarda olduğuyla alakalı birkaç şey okudum ama ne kadar doğru bir fikrim yok.

Bu arada Wraith ürünleri güzel olabilir ama iade olmadığı için kutuyu açtığın an mecbur kullanıyorsun bu saçma düşünceden ve pazarlamadan dolayı Wraith'den ürün alma taraftarı değilim skatez vs alınır tabii orası ayrı.

Geri
Yukarı