2.el iPhone'da pil sağlığı % kaç olmalı?

midilli

Centipat
İkinci el iPhone'larda pil sağlığı en az % kaç önerirsiniz? Bir de yurt dışı almak mantıklı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İkinci el IPhone'larda pil sağlığı en az % kaç önerirsiniz? Bir de yurt dışı almak mantıklı mı?

Yurt dışı sıfır tercih etmeniz daha iyi olur. İkinci el içinde en kötü 80 olsun ama bu en son ihtimaliniz olsun. Ben 85 aşağısı cihaz bir defa aldım o da çok temiz 8 plustı. Uygun diye aldım 2000 kar etmiştim o cihazdan. Demem o ki cihazın temizliği de önemli. 90 olup yıpranmış alacağıma 75 olup temiz olanı alırım.

Yurt dışı almanı önermiyorum. Açtırman için pasaportun olmalı. Ülkeye gir-çık yapman gerekiyor. Kullandığın hat senin üzerine olmalı. 3 Yıl o telefonu senden başka kimse kullanamaz. Başka hatlarda çalışmaz. Pil sağlığı da en az %90 olmalı bence.

@midilli ben olsam yurt disi degilde EasyCep'e yonelirim 14 gun iade hakki var.

Yenilenmiş telefon alınmasını önermiyorum. Parçaları değişmiş oluyor. Aynı fiyata hatta daha ucuza ikinci el temiz iPhone'lar tercih edilebilir.

Yurt dışı almanı önermiyorum. Açtırman için pasaportun olmalı. Ülkeye gir-çık yapman gerekiyor. Kullandığın hat senin üzerine olmalı. 3 yıl o telefonu senden başka kimse kullanamaz. Başka hatlarda çalışmaz. Pil sağlığı da en az %90 olmalı bence.

Yenilenmiş telefon alınmasını önermiyorum. Parçaları değişmiş oluyor. Aynı fiyata hatta daha ucuza ikinci el temiz IPhone'lar tercih edilebilir.

Arkadaşlarım 8 ay kullanıyor 4 ay Redmi kullanıyor bana da anlatmıyorlar nasıl yaptıklarını.

Arkadaşlarım 8 ay kullanıyor 4 ay Redmi kullanıyor bana da anlatmıyorlar nasıl yaptıklarını.

Hocam yapılması zor değil. Her sene 8 ay kullanım hakkı geliyor zaten. 4 ay fiziksel SIM 4 ay esım ancak ESIM'e her sene para vermeniz gerekecek çünkü fiziksel SIM kullandığınızda esım gidiyor diye biliyorum. Kalan 4 ayda da herhangi bir TR cihazı kullanmanız yeterli.

Androidler de IMEI Atma falan yapabiliyorsun ama iOS'lar da olmuyor maalesef. Ama Çift Sim veya E-Sim ile de süresini uzatabiliyorsun.

Pil sağlığı minimum 90 olmalı. Yurt dışı cihaz garanti olmadığı için almanı tavsiye etmem.
Garantisi var diye biliyorum hocam. Aldığınız yer bir şekilde o cihazın garanti işlerini halleder illaki.

Yeni konular

Geri
Yukarı