2. kez mezuna kalmak ve askerlik

Hocam mezuna kalmanin zorlugunu biliyorsunuzdur. Ben hiç düzgün çalişmadiğim için kalacağim. Eger düzgünce simdiye kadar calistiysaniz sinavdan önce mezunluk düşünmeyin derim.
Eger gercekten yaparim diyorsaniz ailenizi ikna edin derim kirikla çok zor gercekten. Yapan var midir bilmem vardir kesin herhalde... IG kullanmiyorum, kapatmiştim açinca yazarim hocam. Mezuna kalirsaniz konuşuruz sinav hakkinda. İyi çalişmalar şimdiden. 🙂🙂
Aynı pişmanlık hocam aynı hatalar :D ama olsun lastdance kazanacağız. İstediğin zaman yazabilirsin. Bol şans

Merhaba, e-Devlet'te askerlik erteleme işlemini nereden yapacağımı bulamadım. Yardımcı olur musunuz?
Hocam e-Devlet'de askerlik işlemleri güncellendi ve hepsi birleşik bir portal haline dönüştürüldü, ismi de "Askerliğim". e-Devlet'de "Askerliğim" kısmına girin sonrasında da Milli Savunma Bakanlığı'nın bu portal için hazırlamış olduğu kılavuzu incelerseniz çok yardımcı olacaktır.

Site: https://www.msb.gov.tr/Askeralma/Duyuru/72d2cee5f29d433d9a167e4a25a53481

Direkt link: Askerliğim bütünleşik hizmeti ile ilgili hazırlanan kılavuza ulaşmak için tıklayınız.

Hocam e-Devlet'de askerlik işlemleri güncellendi ve hepsi birleşik bir portal haline dönüştürüldü, ismi de "Askerliğim". e-Devlet'de "Askerliğim" kısmına girin sonrasında da Milli Savunma Bakanlığı'nın bu portal için hazırlamış olduğu kılavuzu incelerseniz çok yardımcı olacaktır.

Site: https://www.msb.gov.tr/Askeralma/Duyuru/72d2cee5f29d433d9a167e4a25a53481

Direkt link: Askerliğim bütünleşik hizmeti ile ilgili hazırlanan kılavuza ulaşmak için tıklayınız.
Ben oraya baktım ama nedense gözükmesi gereken sayfada ''Erteleme Talebi'' diye bir bölüm yok.

Tamamdır, bakıp bilgilendirirsen iyi olur.
Bilemedim, ben e-devlet'e şunu yazmıştım: "Askerlik Erteleme Başvurusu"

Ama işte şimdi hepsi "Askerliğim" kısmında toplandı. Oradan olmuyorsa bilmiyorum maalesef, sizin genel bilgilerinizi, lise durumunuzu vb. de bilmediğim için yorum yapamayacağım. Lise türüne göre de erteleme süresi değişiyor belki uygulayış da değişiyordur bilmiyorum.

Bilemedim, ben e-devlet'e şunu yazmıştım: "Askerlik Erteleme Başvurusu"

Ama işte şimdi hepsi "Askerliğim" kısmında toplandı. Oradan olmuyorsa bilmiyorum maalesef, sizin genel bilgilerinizi, lise durumunuzu vb. de bilmediğim için yorum yapamayacağım. Lise türüne göre de erteleme süresi değişiyor belki uygulayış da değişiyordur bilmiyorum.
Dostum neredeyse seninle aynı benimki de. 2022 yılında mezun oldum liseden şimdi tekrar mezuna kalacağım 6 ay gözüküyor askerlik için. Ama nedense erteleme kısmı yok en kötü gidip manuel bir şekilde yapacağım. Liseden hiç kalmadan geçtim yani daha 19'u doldurmadım.

Dosya Ekleri

• image.png
    image.png
    55,4 KB · Görüntüleme: 25
Dostum neredeyse seninle aynı benimki de. 2022 yılında mezun oldum liseden şimdi tekrar mezuna kalacağım 6 ay gözüküyor askerlik için. Ama nedense erteleme kısmı yok en kötü gidip manuel bir şekilde yapacağım. Liseden hiç kalmadan geçtim yani daha 19'u doldurmadım.
Galiba yoklama başvurusu yapıyoruz, yaptıktan sonra orada erteleme başvurusu kısmı oluyor. Oradan da erteleme başvurusu yapıyoruz. Tam emin değilim çünkü net bir bilgi bulamadım, benim de durumum aynı şekilde ne yapacağımı bilmiyorum. Askerlik şubesine gidip durum hakkında bilgi alacağım sınav sonuçlarından sonra.

Galiba yoklama başvurusu yapıyoruz, yaptıktan sonra orada erteleme başvurusu kısmı oluyor. Oradan da erteleme başvurusu yapıyoruz. Tam emin değilim çünkü net bir bilgi bulamadım, benim de durumum aynı şekilde ne yapacağımı bilmiyorum. Askerlik şubesine gidip durum hakkında bilgi alacağım sınav sonuçlarından sonra.
HAYIRRRRRRRRRRRRRRRRRRR

Yoklama başvurusu yapmayın sakın. İleride erteleme açısından birçok sıkıntı çıkarıyor.

Düz bir şekilde erteleme işlemini yapın, eğer e-devlet sitesinden olmuyorsa (nedenini maalesef bilmiyorum) fiziksel olarak askerlik şubesinden erteleme işlemlerini yaptırın ama yoklama başvurusu YAPTIRMAYIN.

Tam olarak neden yoklama başvurusu yapmak tecil konusunda sıkıntı çıkarıyor bilmiyorum ama aklımda öyle kalmış çünkü yoklama başvurusu demek "şu anda askere hazırım" demek gibi bir şey.

O yüzden eğer tecil istiyorsak tecil işlemlerine devam etmeliyiz. @cnt4wrs @kaane

Edit: Bu arada şuradaki sitede, yoklama ve muayene işlemleri sonrasında tecil hakkı varsa tecil edilebiliyormuş o yüzden yukarıdaki yazım biraz yanlış ama yine de dikkat etmekte fayda var sonuçta resmi olmayan bir site, yine de linki vereyim, siz akıllıca hareket edin: Muayene İşlemlerinden Sonra Tekrar Askerlik Tecili - Askerlik Sorgulama

Son düzenleme:

Geri
Yukarı