2. kez mezuna kalmak ve askerlik

Teşekkürler cevaplarınız için, bugün halledeceğim nasıl olduğunu yine gelip yazarım 👍
Merhaba, bugün Bornova Askerlik Şubesi'ne gittim ve sadece anadolu lisesi diplomamı götürdüm. Kimliğimi evde unuttum ama diplomanın üzerinde TC kimlik numarası yazıyordu, herhalde o yüzden "Sorun yok." dedi veznedeki memur. Sonra e-Devlet'ten "Askerlik Erteleme Başvurusu" yerine girdim ve birkaç tıklamayla başvuru yaptım, 3-15 gün içerisinde "Askerlik Durum Belgesi" kısmında askerlik tecil ettirilmiş olarak gözükecekmiş. Veznedeki memur başka bir şey yapmama gerek olmadığını söyledi, sadece başvurunun kabul edilip o belgenin yeniden düzenlenmesini bekliyorum, bu kadar. Çok kolaymış.
Merhaba ben de bu sene 2. Mezunluğu düșünüyorum tecil ettirmek istiyorum ama kafama takılan birkaç șey var muayne falan ediyorlar mı yoksa sadece imza atıp çıkılıyor mu? Bir de sadece diploma yeterli mi?

Anladım hocam yakında bende halledeceğim. Size geldimi onaylandı gibisinden bir mesaj.
Hocam yaptirdiniz mi tecil yaptirdiysaniz acaba nasil yaptirdiniz yani muayne falan var mı yoksa sadece diploma ve imza ile mi oluyor?

Son düzenleme:
Merhaba ben de bu sene 2. Mezunluğu düșünüyorum tecil ettirmek istiyorum ama kafama takılan birkaç șey var muayne falan ediyorlar mı yoksa sadece imza atıp çıkılıyor mu? Bir de sadece diploma yeterli mi?

Hocam yaptirdiniz mi tecil yaptirdiysaniz acaba nasil yaptirdiniz yani muayne falan var mı yoksa sadece diploma ve imza ile mi oluyor?
muane yok dostum bir kaç belgeyi çıkartmıştım ama onlara bile gerek kalmadan veznedar halletmişti çok kolay bir işlem hiç gerilme telefonun ve kimliğin ile git onlar e devletten hallediyorlar e devlet uygulamasını yükle oradan işlem yapacaklar. Ben de böyleydi

muane yok dostum bir kaç belgeyi çıkartmıştım ama onlara bile gerek kalmadan veznedar halletmişti çok kolay bir işlem hiç gerilme telefonun ve kimliğin ile git onlar e devletten hallediyorlar e devlet uygulamasını yükle oradan işlem yapacaklar. Ben de böyleydi
Tamamdır hocam bilgilendirdiğiniz için çok teșekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı