2000 TL'ye klavye ve fare önerisi

Bütçe
2000-2500

kaiser soze

Kilopat
Makaleler
3
İyi günler. Bir yakınım için sistem topladık. Sırada ekipmanlar var. Burada başlıkta yazan bütçe klavye ve fare ikilisi içindir. İdealimiz 2000 lira civarıdır. Bunun üzerini fazla çıkmak istemiyoruz. Taksit sayısına göre belki 2500'e çıkarız.

Kullanacak kişinin tarzı ve kullanım şekli benimle benzerdir. O yüzden şu kriterleri göz önünde bulunduruyoruz:

Klavye
  • Tam boy, numpad dahil(TKL falan olmasın belki kompakt olur)
  • Türkçe Q diziliş olmalı
  • Gönlümden geçen mekanik. Bütçeyi zorlarsa membran olabilir. Mekanik olacaksa da lineer(red, black) switch öncelikli ama tepkisel(brown, purple) de olabilir. Klik sesli(blue, green) istemiyoruz.
  • Bilek desteği ve multimedya tuşları tercihimiz olumlu etkiler.
Fare
  • Sıradan bir oyuncu, online oyunlar için hedef yok.
  • Üst düzey oyunculuk iddiası yok. Hızlanma (G) ve tarama hızının (IPS) yüksek olmasından ziyade yeterince dayanıklı ve hesaplı olması önemli
  • Ekstra tuş ve yazılım ile atama yapabilmek tercih sebebidir(Örneğin Bloody fareler süper olur).
  • Orta-büyük ellere uygun, palm-fingertip kullanılabilecek

Benim gördüğüm bazı modeller. Kronik sorunları var mıdır, farelerin büyüklükleri nasıldır bilmiyorum.
(F) XPG Slingshot
(F) MSI Clutch GM11
(K) Gamepower Calypso V2 Red
(K) HP Pavilion 800
(K) Bloody S510R
(K) Monster Pusat K3 Pro

Not: Gamepower'ı hiç seven görmedim forumda. Çoğu modelinin kalitesiz ve sorunlu olduğu iddia ediliyor. Bu yüzden klavye tarafında kriterlerime uyuyor gibi gözüken "Ogre" modelini yok saydım. Kendime klavye aradığım dönemde istisnai bir şekilde Calypso modeli önerildi ve övüldü. O yüzden dahil ettim. Buraya yazdıklarımın çoğuna karşı çıkılacağını hissediyorum. O yüzden sizden öneri istiyorum. Teşekkür ederim şimdiden.

Geri
Yukarı