2023'te Anestezi okunur mu?

Marcus6

Picopat
Daha fazla  
Öncelikle TYT netlerim 50 55 arası AYT daha düşük. Üstüne mezun senem :/ okul konusunda başarili bir öğrenci değilim kendimi taniyorum bu kadar oluyor yani daha fazla olmuyor. Onun için anestezi bölümünü okumayı düşünüyorum. Bölüm ne durumda? Atamaları, maaşları, çalışma şartları, özelde iş imkanları vs. bilgi verenler için şimdiden teşekkürler.
(Dipnot: Anestezi okurken dil okuluna başlayıp, mezun olduğumda dilimide öğrenmiş olmak istiyorum. Yurt dişi çalışma imkanım olursa ilk hedefim orası olacak.)

kanka ne yaptın ben de anestezi düşünüyorum bu aralar okunur mu?
Kanka sıkıntılı bir bölüm yığılma var. Her yıl 4400 mezun veriyor üstüne 80.000 mezun yığılmış vaziyette. Kpss çalışıp atancam desen bu yıl 84 puanla 400 kişi atandı . Yok ben okuyup dil öğrenip gidicem dersen bu sefer dil öğrenip denklik alman lazım. Bu süreç ortalama 2 yıl sürüyor ve günün sonunda gittiğinde orda 3 ila 12 ay arasında staj yapman lazım.daha sonra denklik oluyor ve çalışabiliyorsun ( Almanya için konuşuyorum). Eğer bunları yapamam diyorsan İstanbul İzmir Ankara gibi kentlerde özel hastanelerde asgari ücretten +500 TL fazla alıp çalışmaya başlarsın.tabi yüzlerce başvuru arasından seni seçerlerse. Kariyer.net'ten bakabilirsin. İlan verileli 8 saat olmuş ve 807 kişi başvurmuş...
Herşeyi en ince ayrıntısına kadar araştıran biriyim. Çok araştırdım ve bu sonucu çıkardım okuyup okumama sana kalmış . Beni sorarsan ben okumayı düşünüyorum. şuan ismekte dil kursuna gidiyorum. Bu ülkede gelecek göremediğim için okuyup gidicem. Hakkında hayırlısı olsun.

Kanka sıkıntılı bir bölüm yığılma var. Her yıl 4400 mezun veriyor üstüne 80.000 mezun yığılmış vaziyette. KPSS çalışıp atancam desen bu yıl 84 puanla 400 kişi atandı. Yok ben okuyup dil öğrenip gideceğim dersen bu sefer dil öğrenip denklik alman lazım. Bu süreç ortalama 2 yıl sürüyor ve günün sonunda gittiğinde orada 3 ila 12 ay arasında staj yapman lazım. Daha sonra denklik oluyor ve çalışabiliyorsun ( Almanya için konuşuyorum). Eğer bunları yapamam diyorsan İstanbul İzmir Ankara gibi kentlerde özel hastanelerde asgari ücretten +500 TL fazla alıp çalışmaya başlarsın. Tabii yüzlerce başvuru arasından seni seçerlerse. Kariyer.net'ten bakabilirsin. İlan verileli 8 saat olmuş ve 807 kişi başvurmuş...
Her şeyi en ince ayrıntısına kadar araştıran biriyim. Çok araştırdım ve bu sonucu çıkardım okuyup okumama sana kalmış. Beni sorarsan ben okumayı düşünüyorum. Şu an ismekte dil kursuna gidiyorum. Bu ülkede gelecek göremediğim için okuyup gideceğim. Hakkında hayırlısı olsun.

Hocam tamam da yurt dışına dili öğrendiğinde gitme durumun kesin mi oluyor? Yani illa başka bir şey de istiyorlardır denklik dışında ne bileyim bir sınavı falan yok mu? Dil olarak Almanca kursuna mı gidiyorsun bir de o dilin de bir seviyesini istiyorlardır büyük ihtimal araştırdın mı?

Hocam tamam da yurt dışına dili öğrendiğinde gitme durumun kesin mi oluyor? Yani illa başka bir şey de istiyorlardır denklik dışında ne bileyim bir sınavı falan yok mu? Dil olarak Almanca kursuna mı gidiyorsun bir de o dilin de bir seviyesini istiyorlardır büyük ihtimal araştırdın
Gitme durumu tabiki kesin olmuyor.tıpkı mezun olduğunda iş bulmanın garanti olmadığı gibi.Almanya olmaz Hollanda'yı denersin o olmaz Avusturya'yı denersin.(baktın başka çaren kalmadi kaçak yollarla gider ilticanı eder orda ausbildung yaparsın.(bunu yapan paramedik bir akrabam var).gitmek isteyen hertürlü gider.Denklik ise üniversiteye bağlı. Çoğu devlet ünisine yarı denklik veriyor. anabin.kmk.org sitesinden gideceğin üniversiteye denklik verilip verilmediğini bakabilirsin. Yanında H+ olması lazım.yarı denklik verme sebebi ise anestezi Almanya'da 3 yıllık bir bölüm. Bu 3 ila 12 aylık staj olayıda o yüzden oluyor. ausbildung yapıp tam denklik alıyorsun. Ben Almanca kursuna gidiyorum. Yurt dışından başvuruda b2 Almanya içinden b1 dil istiyorlar. Aklında soru kalmaması için şu videoyu izlemeni öneririm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gitme durumu tabiki kesin olmuyor.tıpkı mezun olduğunda iş bulmanın garanti olmadığı gibi.Almanya olmaz Hollanda'yı denersin o olmaz Avusturya'yı denersin.(baktın başka çaren kalmadi kaçak yollarla gider ilticanı eder orda ausbildung yaparsın.(bunu yapan paramedik bir akrabam var).gitmek isteyen hertürlü gider.Denklik ise üniversiteye bağlı. Çoğu devlet ünisine yarı denklik veriyor. anabin.kmk.org sitesinden gideceğin üniversiteye denklik verilip verilmediğini bakabilirsin. Yanında H+ olması lazım.yarı denklik verme sebebi ise anestezi Almanya'da 3 yıllık bir bölüm. Bu 3 ila 12 aylık staj olayıda o yüzden oluyor. ausbildung yapıp tam denklik alıyorsun. Ben Almanca kursuna gidiyorum. Yurt dışından başvuruda b2 Almanya içinden b1 dil istiyorlar. Aklında soru kalmaması için şu videoyu izlemeni öneririm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam selamlar hala düşünüyor musun

Hocam selamlar hala düşünüyor musun
Selam. Evet hala düşünüyorum ama daha son kararımı vermedim. Muhtemelen yarın son bir defa düşünüp tercihlerimi yazicam. Yukarıda yazdım ben Yurt dışı için bu bölümü okumak istiyorum.Türkiye'de çalışmak için okumuyorum.Hem Almanya'da hemşirenin 2 katı para alıyorlar hemde öyle hasta/hasta yakınına direk muhattap olmuyorsun. Ameliyathanede çalışıyorsun. Beni asıl düşündüren ise anestezi teknikerleri yurt dışı için son zamanlarda Anpassunglehrgang (uyum kursu) için hastane bulamıyorlar. Eğer yurt dışı düşünüyorsan şuan hemşire,radyoloji ve fizyoterapi bölümleri çok rahat gidiyorlar.onlarada bir bak derim. Onun dışında sana tavsiyem çift ana dal yapman. 2 diploma ile mezun olursun. 2 yıllık sağlık bölümlerinde atanamazsan işsiz kalma ihtimalin çok yüksek.

Selam. Evet hala düşünüyorum ama daha son kararımı vermedim. Muhtemelen yarın son bir defa düşünüp tercihlerimi yazicam. Yukarıda yazdım ben Yurt dışı için bu bölümü okumak istiyorum.Türkiye'de çalışmak için okumuyorum.Hem Almanya'da hemşirenin 2 katı para alıyorlar hemde öyle hasta/hasta yakınına direk muhattap olmuyorsun. Ameliyathanede çalışıyorsun. Beni asıl düşündüren ise anestezi teknikerleri yurt dışı için son zamanlarda Anpassunglehrgang (uyum kursu) için hastane bulamıyorlar. Eğer yurt dışı düşünüyorsan şuan hemşire,radyoloji ve fizyoterapi bölümleri çok rahat gidiyorlar.onlarada bir bak derim. Onun dışında sana tavsiyem çift ana dal yapman. 2 diploma ile mezun olursun. 2 yıllık sağlık bölümlerinde atanamazsan işsiz kalma ihtimalin çok yüksek.
Yurt dışını bilişim okursam düşünüyordum ama hocam çift ana dal nedir onu tam olarak anlayamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı