26 jant bisiklete 29 jant ön maşa takılır mı?

Zywo0

Hectopat
Merhabalar. 26 jant dağ bisikletine sahibim. Bisikletimi biraz degistirmek istiyorum ve 26 jant olan ön maşamı 29 jant ön maşa ile değiştirmeyi düşünüyorum. Herhangi bir uyumsuzluk veya sorun yaratir mi? Bilgisi olan arkadaşlar bu konu hakkinda aydinlatirlarsa sevinirim.

V-brake fren sistemine sahipse hiç değiştirme ön fren pabucu janta temas etmeyeceğinden dolayı frensiz kalacaksın.

Maşa borusu uzunluğuda önceki maşa uzunluğuna göre referans alınmalı.

V-brake fren sistemine sahipse hiç değiştirme ön fren pabucu janta temas etmeyeceğinden dolayı frensiz kalacaksın.

Maşa borusu uzunluğuda önceki maşa uzunluğuna göre referans alınmalı.

Frenlerim mekanik disk ondan yana sıkıntım yok maşa borusu uzunlugu referans alinmasi gerekir derken aklımda bu chopper motosikletler tarzi bir goruntu vardi ön taraf yuksek arka taraf daha alcak olur diye dusunuyordum. Maşa uzunlugu esit olmazsa bir problem yaratir mi bisikleti sadece hobi icin suruyorum dağ bayır gezmek icin kullanmiyorum.

Frenlerim mekanik disk ondan yana sıkıntım yok maşa borusu uzunlugu referans alinmasi gerekir derken aklımda bu chopper motosikletler tarzi bir goruntu vardi ön taraf yuksek arka taraf daha alcak olur diye dusunuyordum. Maşa uzunlugu esit olmazsa bir problem yaratir mi bisikleti sadece hobi icin suruyorum dağ bayır gezmek icin kullanmiyorum.
Zaten 29 jant için maşa uzunluğu 26 janta göre zaten uzun ekstra olarak maşa borusu uzunluğunuda eklenince gereksiz yüksek bir görüntü elde edersin. Uzun maşaları kesiyorlar veya spacer atıyorlar.

Bence maşa çok önemli bir parça heleki merdiven inişi gibi şeyler yapıyorsanız aman dikkat edin

Merhaba bende 29 jant bisikletim var şu anda 26 jantlık eski bir rockriderım var ön amörtisörü çok güzel 29 janta 26 jantlık amörtisörde sorun yaşar mıyım yani alcak mı olur?

Yeni konular

Geri
Yukarı