Rehber 30 FPS video 60 FPS'ye nasıl çevrilir?

Böyle bir işlem için iyi bir bilgisayar lazım, şu an 4 GHz'ye yakın işlemci kullanıyor render işlemi.
Bunu yapmak için kullandığım sistemin 4710HQ işlemcisi var, sistem dizüstü. Evet, bu bir render işlemi olduğundan sistemi zorlar fakat "Sıvı soğutma yoksa denemeyin" kadar değil.

Arkadaşlar sonuç muazzam! Yaklaşık 2,5 saat sürdü.

Dosya Ekleri

• 60Adsız.png
    60Adsız.png
    1 MB · Görüntüleme: 188
Merhaba 24 FPS'lik bir flimi 60 FPS yapmaya çalışısaçağım bakalım işe yarıycak mı?
Böyle bir işlem için iyi bir bilgisayar lazım şu an 4GHz yakın işlemci kullanıyor render işlemi! Sıcaklık 65 derece sıvı soğutma yoksa denemeyin derim.

Bende 2.20 GHz Var Bende İşe Yaradı.

Merhaba 24 FPS'lik bir flimi 60 FPS yapmaya çalışısaçağım bakalım işe yarıycak mı?
Böyle bir işlem için iyi bir bilgisayar lazım şu an 4GHz yakın işlemci kullanıyor render işlemi! Sıcaklık 65 derece sıvı soğutma yoksa denemeyin derim.

Bende 2.20 GHz var ve oldu. Benim bilgisayar dizüstü ama. Sadece kısa videolar 60 FPS olmuyor.

Yapay kareler ile.
2 kare arasına 1 yapay kare koyuyor, bu kare de çoğu yazılımda o 2 kareyi %50 şeffaflığa getirip üst üste koyarak yapılır.
Asla gerçek 60FPS kadar kaliteli olamaz ama 60FPS hissi verebilir!
(Video atıyordum desteklenmiyormuş olsun bu kadar artık.)

Bu yapay zekalı programlar 2 kareyi koyup %50 %50 renderlemiyor. İki kare arasındaki piksellerin nereden nereye gittiğine bakıyor ve tam ortasına döşemeye başlıyor sahte pikselleri. Ve böylece ikisinin tam ortasında olacak şekilde yeni bir görüntü oluşturuyor. Ben daınapp kullanıyorum. Oluşturduğum videoları atamıyorum ama YouTube'den çok güzel bir kesit atayım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1:35'ten 2:00a kadarki olan parçalanma sahnesini izleyebilirsin. Ağır çekim kameralarının yakaladığı detayları belki yakalayamaz ama çok mükemmel sonuçlar çıkartıyor. %50 %50 şeffaf yapmak gibi basit bir kod değil yani bu.
Yapay kareler ile.
2 kare arasına 1 yapay kare koyuyor, bu kare de çoğu yazılımda o 2 kareyi %50 şeffaflığa getirip üst üste yoyarak yapılır.
Asla gerçek 60FPS kadar kaliteli olamaz ama 60FPS hissi verebilir!
(Video atıyordum desteklenmiyormuş olsun bu kadar artık.)

Bu yapay zekalı programlar 2 kareyi koyup %50 %50 renderlemiyor. İki kare arasındaki piksellerin nereden nereye gittiğine bakıyor ve tam ortasına döşemeye başlıyor sahte pikselleri. Ve böylece ikisinin tam ortasında olacak şekilde yeni bir görüntü oluşturuyor. Ben dainapp kullanıyorum. Oluşturduğum videoyu atabilirim kısa bir şey zaten izlemelisin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ağır çekim kameralarının yakaladığı detayların küçük bir bölümünü belki yakalayamaz ama çok mükemmel sonuçlar çıkartıyor. %50 %50 şeffaf yapmak gibi basit bir kod değil yani bu.

Son düzenleme:
Bunu yapmak için kullandığım sistemin 4710HQ işlemcisi var, sistem dizüstü. Evet, bu bir render işlemi olduğundan sistemi zorlar fakat "sıvı soğutma yoksa denemeyin" kadar değil.

Hocam benim elimde Samsung M21 var ve 60 FPS özelliği yok. Bu dediklerini yapmadan veya yaptıktan sonra video üzerinde capcut vn gibi App'ler ile edit kalite artırma yapmam sorun olur mu? Olursa nasıl bir yol izlemeliyim? Son olarak hem TikTok hem Reels hem Shorts'a editli ve bu dediklerini içeren videoyu atmam yeterli mi yoksa hepsini özel olarak kendine has bir şekilde mi yapmalıyım? Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı