Rehber 30 FPS video 60 FPS'ye nasıl çevrilir?

Avisynth kısmı bende açılmıyor, kapalı kalıyor, nasıl düzeltebilirim?
"Filtering" sekmesine geldiğinizde sağ alt köşedeki "Support" ayarını "Avisynth" olarak değiştirdiniz mi?
Hybrid Avisynth ayarı.png

Sistemimde harici bir GPU olmadığı için denemedim ama sorun çıkartacağını zannetmiyorum.
Hocam ben bir filmi 60 fps yapmaya çalışıyorum. İlk denediğimde aşırı derecede ses kayması oldu ve sonlara doğru tamamen bozulmuş film. İkinci denediğimde ise %100'e gelmiş fakat kaydetmemiş baştan başladı şu anda tekrardan. Analamadım vallahi çok uzun diye sıkıntı çıkıyor sanırım. Film için denediniz mi bu programı?

Sistemimde harici bir GPU olmadığı için denemedim ama sorun çıkartacağını zannetmiyorum.
1676637655204.png
Hocam bu şekilde benim log kısmı. Tekrardan başladı."adding 5 video related calls for source 1" yazıyor. Acaba 5 keremi yapacak bu işlemi tam olarak anlamadım.

Son düzenleme:
Film renderlıyorsanız bitrate değerini biraz daha fazla verebilirsiniz. Filmin orijinal bitrate değeri neyse 1,5 katı kadar verebilirsiniz, görüntüde bozulmayı en aza indirmiş olursunuz böylece.

Film için denediniz mi bu programı?
Denemedim.

Acaba 5 kere mi yapacak bu işlemi? Tam olarak anlamadım.
Normalde iki aşamalı bir işlem. Onun ne olduğundan tam emin değilim.

Film renderlıyorsanız bitrate değerini biraz daha fazla verebilirsiniz. Filmin orijinal bitrate değeri neyse 1,5 katı kadar verebilirsiniz, görüntüde bozulmayı en aza indirmiş olursunuz böylece.

Denemedim.

Normalde iki aşamalı bir işlem. Onun ne olduğundan tam emin değilim.
Hocam iki buçuk saat sürdü ilk başta. Sonra başa sardı ve tekrardan yapmaya başladı şu anda 2. kez yapıyor. Bu bittiğinde olması gerek o zaman. Ses kayması vesayire meydana gelmez değil mi?

@yika38 Hocam sanırsam şu anda 3. aşamaya geçti sesleri vesayire işliyor. Log kaydında aac vesayire yazıyor biraz beklemek lazım muhtemelen. Sonuna kadar bekleyeceğim olursa bir geri dönüş yaparım. Film için yapmak isteyen arkadaşlar da bilgilenir deneyimlerimi anlatırım burada.

Son düzenleme:
Son durum nedir? @İsimsizMan09

Normal şartlarda olmaması gerek.
Hocam son durum şöyle:
1676656184249.png

Kendine sürekli yeni iş oluşturuyor. Klasöre girdiğimde filmi görebiliyorum, hatta açabiliyorum fakat ses kayması var ve sonları takılı kalmış. Daha bitmemiş demek oluyor bu sanırım. 4. renderda şu anda. 5. kez de olmaz ise maalesef kapatacağım.

Hocam son durum şöyle:
1676656184249.png

Kendine sürekli yeni iş oluşturuyor. Klasöre girdiğimde filmi görebiliyorum, hatta açabiliyorum fakat ses kayması var ve sonları takılı kalmış. Daha bitmemiş demek oluyor bu sanırım. 4. renderda şu anda. 5. kez de olmaz ise maalesef kapatacağım.
1676656327829.png

Hocam son durum şöyle:
1676656184249.png

1676656327829.png
Yok arkadaşlar olmadı.

Son düzenleme:
Bence çok iyi rehber, eline sağlık.

Geri
Yukarı