3070 Ti kötü bir kart mıdır?

Daha bugün bir kişi daha almış bilgisayarcıdan 1050 Ti 2500 TL'ye.😐

Birisinin bugün 10.000 TL verip 6600 XT aldığını düşün ne kadar saçma geliyor değil mi? Çünkü arada 4 kat performans farkı var. Bilgisayarcılar sırf 1050 Ti itelemekten kendilerine yeni ev almışlardır.

Yani güçlü bir kart ama 3070 ile arasında çok fazla bir performans farkı yokken daha fazla Watt farkı var.
Üzerine 8 GB VRAM gerçekten düşük.
NVIDIA yüksek ihtimal üst seviye ekran kartlarını her 2 senede bir yenilettirmek istiyor başka bir açıklaması olamaz bu kadar düşük VRAM'in.
Ama sırf bu yüzden ben de RX6800 mü alsam diyorum RTX 3070 Ti yerine kararsızım.
Üzerine AMD de FSR teknolojisi ile bayağı sağlam geliyor.

Yani bence RTX 3070 Ti "Ti" klasmanını hak eden bir kart değil.
Çünkü RTX 3070 ile aynı VRAM'e sahip.
70 Watt daha fazla güç tüketiyor.

Ama bunları kafana takmadan bakınca çok güzel bir kart.
Mesele de bu işte. O kadar para verip seneye yenileme ihtiyacı hissettirirse kötü tercih yapmış oluyorum. Fakat AMD de çok çektirdi. Her crash raporunda tüm AMD'ye sövgüler yolluyordum.
Sizin demek istediğinizi anlayan anladı hocam siz takılmayın diğer mesajlara.
🙏🏻

Mesele de bu işte. O kadar para verip seneye yenileme ihtiyacı hissettirirse kötü tercih yapmış oluyorum. Fakat AMD de çok çektirdi. Her crash raporunda tüm AMD'ye sövgüler yolluyordum.

🙏🏻

Bizim gibi alım gücü düşük elektriğin pahalı olan ülkeleri için pek hoş bir kart değil ama, iyi kart yanı siz anladınız :D

Kartın 8gb olmasına kafayı fazla takmayın önemli olan o 8gb vram in nasıl kullanıldığıdır. Yani boyutu değil işlevi önemli herşeyde olduğu gibi ... 😉

Hızlı ve verimli çalışan 8gb vram i herzaman yavaş çalışan 12gb vram e tercih ederim.

Eğer bu kafada giderseniz iç bir zaman ilerleyemezsiniz. NVIDIA her zaman grafik kartlarının profesyonelidir ve kralıdır. Örnek verirsek 1980 - 90'lı yılların eski V8 motorlu araçlarıyla şimdiki BMW ı8 3 silindirli araçların uçuk prefmorans farkı... Biri 8 silindir biri 3 silindir ama teknolojisi bambaşka verimi kıyaslanamaz bile ve hızı çok daha yüksek. Atiklik ise muhteşem. Yani olaya RAM ve cigabayt az çok olayı ile değil arkasında barındırdığı teknoloji ve stabilizasyon açısından bakmak lazım. Ayrıca yazılım uyumluluğu en önce gelmeli.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
AMD her zaman sorunlu br sistemdir. Bizzat sentetik olmayan gerçek ve zorlu iş gücünde uzun süre deneyimledim. NVIDIA kartları ise e daha seri ve tamamen sorunsuz çok verimli bir sistem. Kullandıkları teknolojiler çok ciddi ve gerçekten çok verimli.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mesela ben eski iş yerimde bir tasarım makinesı toparlamıştım. ----- işlemcim Intel 6800k işlemci Nvidya Quadro P4000 8 GB ekran kartı MSI X99a Gaming 7 2011 V3 anakart (özel BIOS çaktırdık) Hyper furry 32 GB DDR4 Quad RAM - Corsair 750 txm Power - Zalman kasa ve Corsair H45'su soğutma 1 TB HD ve 250 GB SSD
---------------------------------------------------------------------------------------------------------Performans muhteşemdi! Aynı anda 3 - 4 adet 3D Studio Max açık (çok ağır mimari tasarımlar ve çelik kontrüksiyon) aynı zamanda AutoCAD çoklu dosyalarda mimari çizimler açık - aynı zamanda Keysot render - Corel Draw 2020 ---makinada en ufak bir kasma ve yavaşlama yoktu ve hepsiyle de yoğun işlemler yapıyordum. NVIDIA Quadro'yla başka makinelarda 4-5 dakika süren render özel ayarlarla 5 saniye sürmüyordu.
Daha önce çalştığım AMD tabanlı makinelarda ise sadece Corel açıkken Power clip yaptığım herhangi bir obje topluluğu az kalabalık ekranlarda işi kitliyordu ve yaptığım tüm grafik tasarım boşa gidiyordu. Hele iş durumu acil ise söv söv dur artık AMD'ye... Driver problemleri komut setleri sorunları yazılımları hatalı çalıştırmaları vs... Beni her zamanki gibi bıktırmıştı. Hatta bir işe girecektim AMD makine ile çalışacaksın deyince güle güle dedim ve işe girmemiştim.
NVIDIA kraldır derim ve tek geçerim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı