3090'lı sisteme PSU tavsiyesi

rmelihr

Kilopat
Daha fazla  
ROG RTX 3090, 5700x3D, 32 GB 3600MHz RAM sistemli bir bilgisayarım var. Eskiden kalma 700W FSP marka bir Power ile kullanıyorum ve Power ara sıra bayağı cızırtı yapıyor yükte ve ufak tefek drop yiyorum. Power kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Önerebileceğiniz bir Power var mıdır?

Bobin sesi her PSU'dan gelebilir, bir de limitlere yakın çalışıyor, normal.

Aslında çok fazla drop yemiyorum drop olduğu noktalarda FPS düşüşü olmuyor oda garip bir durum aslında internet kaynaklı olabilir ekran kartı sıcaklık değerim 75 78 derece arası işlemcimde 65 dereceleri görüyor yalnız şöyle bir durum var eskiden 3800X kullandığım dönemlerde oyun oynarken Core Temp programından kontrol ettiğimde tüm değerler %100'ü gösteriyordu 5700x3D geçtikten sora MHz artıyor fakat yüzde değerleri %10 %5 gibi değişiklik gösteriyor bu neden olabilir?

Aslında çok fazla drop yemiyorum drop olduğu noktalarda FPS düşüşü olmuyor oda garip bir durum aslında internet kaynaklı olabilir ekran kartı sıcaklık değerim 75 78 derece arası işlemcimde 65 dereceleri görüyor yalnız şöyle bir durum var eskiden 3800X kullandığım dönemlerde oyun oynarken Core Temp programından kontrol ettiğimde tüm değerler %100'ü gösteriyordu 5700x3D geçtikten sora MHz artıyor fakat yüzde değerleri %10 %5 gibi değişiklik gösteriyor bu neden olabilir?

Hangi oyunda 3800X ve 5700x3D tam yüke giriyor?

Konuyla tam alakalı değil ama karta güç limiti koydunuz mu? Bir ara 80-100W tasarrufla aynı performansı verdiğini duymuştum.

Limit nereden konuluyor ek olarak bir program kurmadım sadece driver kurdum o kadar sadece BIOS'tan optimum seçneğine getirdiğim zaman işlemvim 3.2MHz geçmiyor normal moda çektiğim zaman düzeliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı