OpenCore 3200G sistem için EFI önerisi

Makaleler
1
Yer
Bursa
RAM
XPG 16 GB 3000 MHz CL16
SSD veya HDD modeli
Samsung 240 GB 870 EVO
Ekran kartı
Vega 8
Anakart
MSI A320M-A PRO
İşlemci
Ryzen 3 3200G
Sonoma sürümünü kuracağım. Başta WhateverGreen ile kurulum yapacağım. Ardından da Vega 8 grafik birimi için NootedRed kext dosyasını ekleyeceğim. İki EFI için de yardımcı olabilir misiniz?

@claus

Hocam yardımcı olabilir misiniz? @claus

Son düzenleme:
Buna benzer bir sisteme kurulum yaptığımı hatırlıyorum, grafik hızlandırma aktif. Bulunca atayım denersiniz.
Çok memnun olurum hocam. Lakin gereksiz eklentileri çıkartabilirseniz ve yeni NootedRed versiyonunu eklerseniz çok memnun olurum. EFI biraz fazla doluydu. Şimdiden çok teşekkür ederim.

NootedRed kext'i en son denediğimde indirme bağlantısı yoktu, ara verdiler diye hatırlıyorum. Deneyin bu EFI'yi.
GitHub ile giriş yapmadığınız için olabilir. Ara vermediler, geliştirici halen sürekli denemeler yapıyor.

Ayrıca EFI bölümüne harf atayamıyorum. Bir sorun var. Çözüm yolu var mı acaba? Üç defa yazdırdım, her seferinde sorun aynı.

Son düzenleme:
Hocam batarya kontrolcüsü, NVMeFix kextleri dahil olmak üzere birçok kext zaten benim işime yaramaz ki. Lütfen beni yanlış anlamayın bu konuda bilgili olan birisiniz lakin bu kextler bence boş yere duruyor.
Olabilir, bu EFI'yi buna benzer bir sistem için yapmıştım zaten hocam. Donanımlar farklı olabilir. Deneyin çalışacak mı merak ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı