OpenCore 3200G sistem için EFI önerisi

Olabilir, bu EFI'yi buna benzer bir sistem için yapmıştım zaten hocam. Donanımlar farklı olabilir. Deneyin çalışacak mı merak ettim.
Sistem önyükleme yapmadı maalesef. USB'yi boot edince BIOS'a atıyor. Aslında bu EFI'yi önceden Big Sur ile çalıştırmıştım. Bu imajda EFI bölümüne erişemiyordum. Ben de diskpart ile EFI bölümünü silip, öyle harf atayabildim. İnternette çözümü böyleydi. Lakin bu şekilde de OpenCore ekranı gelmedi.

Sistem önyükleme yapmadı maalesef. USB'yi boot edince BIOS'a atıyor. Aslında bu EFI'yi önceden Big Sur ile çalıştırmıştım. Bu imajda EFI bölümüne erişemiyordum. Ben de diskpart ile EFI bölümünü silip, öyle harf atayabildim. İnternette çözümü böyleydi. Lakin bu şekilde de OpenCore ekranı gelmedi.
BIOS ayarlarını gözden geçirin, Fast Boot, Secure Boot vs. disabled olduğuna emin olunuz.

BIOS ayarlarını gözden geçirin, Fast Boot, Secure Boot vs. disabled olduğuna emin olunuz.
1697997718792.png

Secure Boot açık olsaydı direkt BIOS hatası gelirdi. Fast Boot için de bakayım hocam.

Hocam sanki sizin sisteme bir EFI ayarlamıştım ben eski isimlere bakınca hatırladım. :D Hatta şu konuda EFI olması lazımdı ama link patlamış, Drive hesabımdan silmişim maalesef. Deneyin diyecektim de...

Verdiğim EFI'de de çekirdek sayısını ayarladım ben. Silinen linkteki EFI'de de önceki EFI üstüne modifiye yapıp sorunsuz çalıştırmıştık.

Eki Görüntüle 1986633

Secure Boot açık olsaydı direkt BIOS hatası gelirdi. Fast Boot için de bakayım hocam.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam sanki sizin sisteme bir EFI ayarlamıştım ben eski isimlere bakınca hatırladım. :D Hatta şu konuda EFI olması lazımdı ama link patlamış, Drive hesabımdan silmişim maalesef. Deneyin diyecektim de...

Verdiğim EFI'de de çekirdek sayısını ayarladım ben. Silinen linkteki EFI'de de önceki EFI üstüne modifiye yapıp sorunsuz çalıştırmıştık.

Hocam acaba EFI bölümüne dosyaları yanlış şekilde mi attım acaba?

1697998015380.png

Evet, sanırım yanlış olmuş. EFI klasörünü atmam lazımdı, kafam karışmış. :D

Hocam acaba EFI bölümüne dosyaları yanlış şekilde mi attım acaba?

Eki Görüntüle 1986660
Buradan bakınca sorun yok gibi gözüküyor, sorun olduğunu sanmıyorum bence USB içinde. BIOS ayarları ile alakalı gibi, attığım videoyu inceleyiniz.

Evet, sanırım yanlış olmuş. EFI klasörünü atmam lazımdı, kafam karışmış. :D
EFI (D:) yazan şeyi EFI klasörü sanmışım o zaman 🧐

Buradan bakınca sorun yok gibi gözüküyor, sorun olduğunu sanmıyorum bence USB içinde. BIOS ayarları ile alakalı gibi, attığım videoyu inceleyiniz.

Yok hocam. O direkt bölüm ismi, ben direkt klasörün içindekileri attım dalgınlıkla. :D

"OC: Driver .....efi at 0 cannot be loaded - Acccess Denied!" gibi bir hata aldım. Hocam öncelikle sadece WhateverGreen ile çalışan bir EFI hazırlayabilir miyiz? Sonrasında ise Vega 8 grafik birimini tanıtırız. Kurulum yaparken bu kext çalışmıyor. Sadece WEG kexti ile kurulum yapabiliyorum.

Son düzenleme:
Dortania rehberine bakabilirsiniz çözümü olması lazım.
Hocam dalgınlığıma denk gelmiş. Başta Secure Boot kapalı değilmiş, ayrıca USB 3.0 ile kurulum yapamadım. Kullandığım EFI ile sorunu çözdüm. Lakin EFI'nin içerisinde çok kext var. NootedRed kextini atıp, WEG kextini sildikten sonra ProperTree ile config dosyasına işleyeyim derken bütün kextler işlendi. Haliyle de çakışma oldu. Ben sadece NootedRed kextini nasıl ekleyebilirim acaba?

Hocam dalgınlığıma denk gelmiş. Başta Secure Boot kapalı değilmiş, ayrıca USB 3.0 ile kurulum yapamadım. Kullandığım EFI ile sorunu çözdüm. Lakin EFI'nin içerisinde çok kext var. NootedRed kextini atıp, WEG kextini sildikten sonra ProperTree ile config dosyasına işleyeyim derken bütün kextler işlendi. Haliyle de çakışma oldu. Ben sadece NootedRed kextini nasıl ekleyebilirim acaba?
WhateverGreen'i neden sildiniz hocam? Yanlış bilmiyorsam NootedRed kext'inin çalışması için gerekliydi sanki. Silmeden deneyin bakalım.

USB 3.0 ile kurulum yapamadım.
USB Mapping yapın.

Geri
Yukarı