35.000 TL'ye kadar laptop önerisi

Makaleler
115
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Direkt olarak oneri yapmayip oncelikle burayi okursaniz mutesekkir olurum.

Cogunlukla harici monitor ile kullanacagim icin %45 NTSC ekraninin olmasi o kadar buyuk bir eksi degil ancak maksimum parlakligi dusuk olmazsa sevinirim, parlak olmayan ekrandan hoslanmiyorum.

Aslinda butcem 30K, 2. el bakiyordum, 12450H 4060 Lenovo LOQ gordum ancak TR versiyonunun ekran paneli downgradeli versiyonmus ve bu versiyonun nasil bir teknik ozellik icerdigini bilmiyorum, kafamdaki LOQ ile alakali tek soru isareti bu. Ikinci soru isareti ise HP Victus 16 13500H/7640HS 4060. Bundaki panel %45 NTSC ve 250 nit mi yoksa %72 NTSC mi? Panelden bagimsiz konusursak kasa kalitesi vs. olarak LOQ mu daha iyi yoksa Victus 16 mi?

Eger LOQ ve Victus 16'dan tatmin edici cevap alamazsam en kotu sifir Acer Nitro 5 12700H 4060 alacagim ancak 29-30'a kapatabilecegim yerde 34K vermeyi de pek istemiyorum acikcasi. LOQ'u 30'a, 13500H Victus'u 29'a buldum ikinci elde.

Bir de Tulpar T5 V23.3 nasildir? Acikcasi onu da kaliteli ise ucuza kapatabilirim ama Clevo mu yoksa Tongfang mi anlayamadim cok.

@Artoria Pendragon musaitsen ve yardimci olabilirsen sevinirim.

Not: 2. el Istanbul'dan, Kocaeli'den, Eskisehir'den, Ankara'dan, Bilecik'ten oneri yapabilirsiniz.

LOQ Victus'tan daha iyi bir model, Victus'ların geneli %45 NTSC 250 nit ama %72 olanları da nadir olsa da var. Yeni Tulpar'lar Clevo olarak geliyor artık, çoğu o şekilde geldi ama fena olmayan modeller de çıktı aralarından. Victus ve LOQ'a detaylı bakmak için varsa model kodunu paylaşın ona göre bakalım hocam.

LOQ Victus'tan daha iyi bir model, Victus'ların geneli %45 NTSC 250 nit ama %72 olanları da nadir olsa da var. Yeni Tulpar'lar Clevo olarak geliyor artık, çoğu o şekilde geldi ama fena olmayan modeller de çıktı aralarından. Victus ve LOQ'a detaylı bakmak için varsa model kodunu paylaşın ona göre bakalım hocam.
Buldugum linkleri atayim hocam.

Bu da merak ettigim Tulpar modeli;

Kendi iclerinde revizyonlari yok ise 2. elde bunu da arayabilirim.

Buldugum linkleri atayim hocam.

Bu da merak ettigim Tulpar modeli;

Kendi iclerinde revizyonlari yok ise 2. elde bunu da arayabilirim.

Maksimum parlaklık olarak LOQ daha iyi onun dışında ikisi de %45 NTSC. Victus burada performans açısından biraz daha iyi. Tulpar kısmında @LittleWarlocc model hakkında bilgisi varsa alınabilir fakat bu modelin iyi olduğunu sanmıyorum limit açısından, 180W adaptör koymuşlar. Sen denedin mi modeli?

Maksimum parlaklık olarak LOQ daha iyi onun dışında ikisi de %45 NTSC. Victus burada performans açısından biraz daha iyi. Tulpar kısmında @LittleWarlocc model hakkında bilgisi varsa alınabilir fakat bu modelin iyi olduğunu sanmıyorum limit açısından, 180W adaptör koymuşlar. Sen denedin mi modeli?

Ekran kartı 100W falan çekiyor zaten genel olarak, 12450H o kadar W sömüren bi' işlemci değil diye biliyorum. 10875H Tulpar gibi değil sonuçta :D

Ekran kartı 100W falan çekiyor zaten genel olarak, 12450H o kadar W sömüren bi' işlemci değil diye biliyorum. 10875H Tulpar gibi değil sonuçta :D

12450H fazla sömürmüyor fakat bunun paneli var diğer parçaları var, Lenovo hesabı gibi konulursa adaptör yetersiz kalır veya CPU kısılır :D Düzgün CPU performansı geleceğini pek sanmıyorum haliyle o modelden.

12450H fazla sömürmüyor fakat bunun paneli var diğer parçaları var, Lenovo hesabı gibi konulursa adaptör yetersiz kalır veya CPU kısılır :D Düzgün CPU performansı geleceğini pek sanmıyorum haliyle o modelden.

Bahsettiğim 10875H Tulpar'da bile 220W adaptör var o yüzden sorun olmuyor. Bu 4060 Tulpar'in RAM DDR4,o yüzden işlemciye rahat rahat yeter diye düşünüyorum o W değerlerinin. 45W limitlenmemiştir büyük ihtimal :D.

Peki sizce 30K'ye attigim LOQ mu daha mantikli yoksa sifir 34'e Acer Nitro 5 al gec mi dersin? Eger ikisi arasinda ucurum yoksa 4K vermek istemiyorum, butcemi zorluyor. Ama aradaki farka deger dersen 4K'yi gozumu karartip zorlayabilirim.

Peki sizce 30K'ye attigim LOQ mu daha mantikli yoksa sifir 34'e Acer Nitro 5 al gec mi dersin? Eger ikisi arasinda ucurum yoksa 4K vermek istemiyorum, butcemi zorluyor. Ama aradaki farka deger dersen 4K'yi gozumu karartip zorlayabilirim.

Bence farka değer hocam, panel olarak daha iyi ve işlemci farkı da var. Fazla zora sokuyorsa gerek yok ama.

Geri
Yukarı