36 bin TL laptop önerisi

Aldıktan sonra macun yenilersen iyi olur.
Muadillerine göre tek avantajı servisi. O servisi de sonuna kadar kullandırtıyor. Aynı fiyata Acerden vs. almak daha mantıklı.

Hocam ne bu hesap sormalar? Adam alınamaz o fiyata demiş ki haklı çünkü Monster yani daha fazla sorgulamaya gerek bile yok 😂 piyasadaki en kötü ürünler Monster'da ucuz diye atlıyor insanlar 1 sene sonra uçak kalkıyor laptoptan, mavi ekran verdi diye konular açılmaya başlıyor.

Monster'ın sahibi bile böyle tavır alıp hesap sormuyordur bu arada.

Attığım Monster soğutma konusunda gayet başarılı, giriş seviyesinde en iyi soğutmaya sahip cihazlardan biri. Cihazın bakımını yapmazsan 1 sene sonra uçak kaldırır gibi ses çıkarması gayet normal, bu bir sorun değil.

Attığım Monster soğutma konusunda gayet başarılı, giriş seviyesinde en iyi soğutmaya sahip cihazlardan biri. Cihazın bakımını yapmazsan 1 sene sonra uçak kaldırır gibi ses çıkarması gayet normal, bu bir sorun değil.
6 Yıllık lenovo laptopumda dahi ses sorunu yaşamadım(hiç bakım yapılmamasına rağmen), 1 yıllık cihazdan rahatsız edici fan sesi geliyorsa şayet tuhaf gibi,

NVIDIA + Ryzen uyumu çok iyi laptoplarda Intel önermem hocam kendimden biliyorum.

Aynı fiyattaki Intel ve AMD cihazları karşılaştırırsan genel olarak performans açısından Intel'in daha önde olduğunu görebilirsin. 12500H ile 7640HS'e bakalım mesela, 7640HS 12.5k gibi bir puan alırken 12500H 15k gibi bir puan alıyor Cinebench'te. Verimlilik açısından AMD daha iyi ama performans konusunda Intel F/P olarak daha önde.

6 Yıllık Lenovo laptopumda dahi ses sorunu yaşamadım(hiç bakım yapılmamasına rağmen), 1 yıllık cihazdan rahatsız edici fan sesi geliyorsa şayet tuhaf gibi,

Cihazın içindeki macun belli bir süre sonra kuruyor/pump out oluyor. Bu durumlardan dolayı sıcaklık artıyor ve bu da fanların daha hızlı çalışmasına neden oluyor. Isınmanın başka bir nedeni de tozlanma. Cihazın bakımını düzgün ve vaktinde yapıp, kaliteli termal macun kullanırsan aşırı ısınma ve fanın çok ses çıkarması gibi sorunlarla karşılaşmazsın.

Son düzenleme:
Öncelikle herkese yorumlarından dolayı teşekkürler, monstera karşı inanılmaz bir önyargı var neden bilmiyorum hoş olmayan beğenmediğiniz yönlerini yazarsanız en azından biz alacak arkadaşlara da faydası olur, monster tarafında 32gb ram 4060 ve i7 12650 ve 1tb ssd fiyatına msi gigabyte gibi markalar mesela 16gb ram ve 12500 işlemci veriyor, benim bu noktada merak ettiğim malzeme kalitesi mi çok etkili yoksa panel farkı mı ?

Yorumunuz için teşekkürler ryzen tarafında bir işlemci hiç istemiyorum, bu fiyata çıkmaya değer ürün derken önemli olan noktaları nelerdir acaba ?

İşlemcisi zaten onlardan birisi neden istemediğinizi bilmiyorum. Kas gücü olarak 13650HX seviyesi bir işlemci olmasına rağmen onun kadar ısınmıyor. Üzerine bu cihazın soğutma sistemi de iyi olduğu için işlemci yüksek frekanslarda çok rahat bir şekilde çalışıyor. Boşta güç tüketimi de Intel rakibinden daha iyi. Cihazın kendisi ise sıvı metal macun, fiyatına göre gayet iyi bir ekran ve kasa kalitesine sahip. Yazılımı Nitro Sense de iyi çalışıyor.

İşlemcisi zaten onlardan birisi neden istemediğinizi bilmiyorum. Kas gücü olarak 13650HX seviyesi bir işlemci olmasına rağmen onun kadar ısınmıyor. Üzerine bu cihazın soğutma sistemi de iyi olduğu için işlemci yüksek frekanslarda çok rahat bir şekilde çalışıyor. Boşta güç tüketimi de Intel rakibinden daha iyi. Cihazın kendisi ise sıvı metal macun, fiyatına göre gayet iyi bir ekran ve kasa kalitesine sahip. Yazılımı NitroSense'de iyi çalışıyor.

7840HS ile 13650HX kas gücü olarak aynı değil hocam :) 13500HX desek daha doğru olur. 7940HS bile 13650Hx'in yanına yaklaşamıyor.

7840HS ile 13650HX kas gücü olarak aynı değil hocam :) 13500HX desek daha doğru olur. 7940HS bile 13650Hx'in yanına yaklaşamıyor.

Tek çekirdekte çok yakınlar. Çok çekirdek tarafına girmiyorum arada bariz çekirdek farkı var yapacak bir şey yok. Arkadaş da yüzde 100 CPU’ya abanan render vs. almadığı sürece aradaki farkı göremez zaten.

İşlemcisi zaten onlardan birisi neden istemediğinizi bilmiyorum. Kas gücü olarak 13650HX seviyesi bir işlemci olmasına rağmen onun kadar ısınmıyor. Üzerine bu cihazın soğutma sistemi de iyi olduğu için işlemci yüksek frekanslarda çok rahat bir şekilde çalışıyor. Boşta güç tüketimi de Intel rakibinden daha iyi. Cihazın kendisi ise sıvı metal macun, fiyatına göre gayet iyi bir ekran ve kasa kalitesine sahip. Yazılımı Nitro Sense de iyi çalışıyor.
Yorumunuz için tekrardan teşekkürler, daha önce amd işlemcilerden ağzım çok yandı o yüzden sıcak gelmiyor açıkcası başka bir sorunum yok amd ile :) Ben laptoptan afaki bir performans beklemiyorum oynayacağım oyunlarda 144fps + alsın bana yeter (ki dota gibi oyunlarda zaten 60 a sabitliyorum) Son mesajlarınız doğrultusunda önereceğiniz marka model nedir?

işlemci ve ekran kartının yanında, sorun çıkarmaması, kendine has yazılımlarının verimli çalışması ve malzeme kalitesi de epey önemli benim için

Yorumunuz için tekrardan teşekkürler, daha önce amd işlemcilerden ağzım çok yandı o yüzden sıcak gelmiyor açıkcası başka bir sorunum yok amd ile :) Ben laptoptan afaki bir performans beklemiyorum oynayacağım oyunlarda 144fps + alsın bana yeter (ki dota gibi oyunlarda zaten 60 a sabitliyorum) Son mesajlarınız doğrultusunda önereceğiniz marka model nedir?

işlemci ve ekran kartının yanında, sorun çıkarmaması, kendine has yazılımlarının verimli çalışması ve malzeme kalitesi de epey önemli benim için

Daha once hangı AMD ıslemcıyı kullandınız kı? Ryzen ile degisim gecirdi AMD masaustunde de Intel'den iyi durumda su an.

Geri
Yukarı