40-45 bin TL Gaming laptop önerisi

Bütçe
40-45 bin lira

Umutkocoglu

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Şimdilik 2 laptop arasında kaldım. Ancak 40-45 bin lira civarında başka önerilere de açığım açıkçası.

Bu iki laptop arasında hangisi neden tercih edilmeli sizce? Kullanıcı olan arkadaşların özellikle yorumlarını merak ediyorum.

ASUS ROG STRIX G16 G614JV-N3110 Intel Core i7 13650HX 16 GB 512 GB SSD RTX4060 FreeDOS 16" wuxga 165Hz taşınabilir bilgisayar.

ASUS TUF Gaming A15 FA507XI-LP013 AMD Ryzen 9 7940HS 16 GB 512 GB SSD RTX 4070 FreeDOS 15.6" FHD 144Hz taşınabilir bilgisayar.

Merhaba arkadaşlar. Şimdilik 2 laptop arasında kaldım. Ancak 40-45 bin lira civarında başka önerilere de açığım açıkçası.

Bu iki laptop arasında hangisi neden tercih edilmeli sizce? Kullanıcı olan arkadaşların özellikle yorumlarını merak ediyorum.

ASUS ROG STRIX G16 G614JV-N3110 Intel Core i7 13650HX 16 GB 512 GB SSD RTX4060 FreeDOS 16" wuxga 165Hz taşınabilir bilgisayar.

ASUS TUF Gaming A15 FA507XI-LP013 AMD Ryzen 9 7940HS 16 GB 512 GB SSD RTX 4070 FreeDOS 15.6" FHD 144Hz taşınabilir bilgisayar.

ROG'un 4060 lısını kullanıyorum bendeki N3157 idi farkı bilmiyorum ama öneririm.

TUF'un da 4070 olması kafamı çok karıştırıyor açıkçası.

Hocam TUF F/P serisidir 4070 olması gayet güzel ancak Ryzen 5 7800'ü zor soğutan sistem Ryzen 9 7940HS'yi nasıl soğutacak ben merak ediyorum. Isı hakkında eleştirdik TUF'u bir de ben kendi cihazımdan bahsedeyim en çok CPU da 85 90 civarlarına gördüm o da gerçekten cihazı zorladığımda. Soğutma performansı çok iyi zaten ROG kalitesi kendini belli diyor. Bu nedenle ben size ROG'u öneririm. Eğer sormak istediğiniz bir şey varsa bekliyorum.

Yani tabi ki rogun malzeme kalitesi, görüntüsü, soğutması çok iyi ancak bir yandan bir üst ekran kartı var diğer tarafta. Ve Rog da yaklaşık 6 bin lira daha Pahalı. Aklım öyle böyle karışık değil gerçekten ve bu gece sipariş vermek istiyorum aslında.

Yani tabii ki ROG'un malzeme kalitesi, görüntüsü, soğutması çok iyi ancak bir yandan bir üst ekran kartı var diğer tarafta. Ve ROG da yaklaşık 6 bin lira daha pahalı. Aklım öyle böyle karışık değil gerçekten ve bu gece sipariş vermek istiyorum aslında.

Gerçekten kritik bir karar ben TUF serisini kullanmadım ama F/P serisidir 4060 bana yeterli geliyor o yüzden önerdim. En büyük 2. neden TUF serisi orta segment ROG serisi için ise üst segment diyebilirim. Tabii karar sizin. Cihaz hakkında sorunuz olursa ben buradayım.

Atılan tuf bende var şu ana kadar ısı yönünden bir sorunum olmadı. Hatta grim dawn gib bazı oyunlarda turboda işlemci 55 60larda falan çalıştı. Turbo boost kapatıp fpsden azcık feragat edersiniz çok bi sıkıntı olmaz.

Yani tabi ki rogun malzeme kalitesi, görüntüsü, soğutması çok iyi ancak bir yandan bir üst ekran kartı var diğer tarafta. Ve Rog da yaklaşık 6 bin lira daha Pahalı. Aklım öyle böyle karışık değil gerçekten ve bu gece sipariş vermek istiyorum aslında.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı