4000 TL'ye kadar Cloud 2 yerine kulaklık önerisi

Mazotçu

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci : Intel Core I7 13700K
Anakart : ASUS TUF GAMING Z790 D4
Ekran Kartı : Zotac RTX 4080 Trinity
RAM : Corsair Vengeance RGB RT 16x2 GB DDR4 3600 MHz
SSD : Kingston KC3000 1TB - Corsair MP510 480 GB
Kasa : Xigmatek EN9726 Prosper
Güç Kaynağı : Corsair RM850X 850W 80+ Gold
İşlemci Soğutucu : Cooler Master Masterliquid ML240L
Mouse : HyperX Pulsefire FPS Pro
Kulaklık : Razer Kraken V3 HyperSense
Klavye : Corsair K70 MK2
Merhaba. Yaklaşık 7 yıldır kullandığım Cloud 2 kulaklığımı değiştirmek istiyorum. Cloud 2 ses kasma konusunda oldukça başarılıydı yıllardır memnunum. Çok fazla aktif kullanmadım sadece FPS olarak rekabetçi oyunlarda kullandım. Parça kalitesi güzel ve uzun ömürlü oldu kendisi. Beğenmediğim özellikleri ise ergonomik olarak kötü ve kulağımı ağrıtıyordu o yüzden 2-3 saatten fazla takamıyordum. Bundan dolayı yeni alacağım kulaklığın ergonomik olarak iyi olması, FPS rekabetçi oyunlar için olması benim için daha mühim. Kablosuz olarak merak ettiğim soru ise anakartımda Wireless desteği yok fakat Bluetooth dongle sahibiyim. Bu kablosuz kulaklıklar takılan USB ile mi çalışıyor yoksa anakartın ekstra olarak Wireless olması gerekiyor mu? Bundan dolayı kablolu veya kablosuz olması şart değil. Benim için en önemlisi FPS oyunlarında net bir şekilde ses ve ergonomik olarak rahat olması. mikrofonu idare eder olsa yeterli. Geriye de uzun ömürlü olması kalıyor. SteelSeries markasına epey zamandır soğuğum bir ona ısınamadım. Yeni Cloud 3 araştırıyorum ama ergonomik olarak aynı geliyor bana o yüzden alıp almamak konusunda tarafsızım. Deneyimi olan arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirim. Malum indirimler oluyor bu ay fırsatlardan faydalanmayı düşünüyorum. İyi sosyaller.

Cloud core wireless
Hocam peki Cloud 3 serisine göre daha iyi bir seri mi oluyor bu kulaklıklar ? Dediğim gibi kablosuz şartım yok bundan iyi kablolu bir kulaklık tavsiyeniz varsa dinleyebilirim.
Wireless ürünlerde 2.4 GHz USB alıcı oluyor, onu takıyorsun ve çalışıyor.

Kablosuz kulaklıkta ergonomi biraz zor, çünkü ağır oluyorlar. Sadece G733 istisna modellerden bir tanesi.
Anladım hocam. Peki tavsiyeniz var mı ? Ergonomiden kastım Cloud 2 'yi kulağıma takınca kulağım anca sığıyor pad'in içine, kulağım biraz büyük. Haricinde ağırlık olarak bir sorun teşkil etmiyor açıkçası. Kablolu olarak bir tavsiyeniz varsa dinleyebilirim hocam sizinde.

Merhaba. Yaklaşık 7 yıldır kullandığım Cloud 2 kulaklığımı değiştirmek istiyorum. Cloud 2 ses kasma konusunda oldukça başarılıydı yıllardır memnunum. Çok fazla aktif kullanmadım sadece FPS olarak rekabetçi oyunlarda kullandım. Parça kalitesi güzel ve uzun ömürlü oldu kendisi. Beğenmediğim özellikleri ise ergonomik olarak kötü ve kulağımı ağrıtıyordu o yüzden 2-3 saatten fazla takamıyordum. Bundan dolayı yeni alacağım kulaklığın ergonomik olarak iyi olması, FPS rekabetçi oyunlar için olması benim için daha mühim. Kablosuz olarak merak ettiğim soru ise anakartımda Wireless desteği yok fakat Bluetooth dongle sahibiyim. Bu kablosuz kulaklıklar takılan USB ile mi çalışıyor yoksa anakartın ekstra olarak Wireless olması gerekiyor mu? Bundan dolayı kablolu veya kablosuz olması şart değil. benim için en önemlisi FPS oyunlarında net bir şekilde ses ve ergonomik olarak rahat olması. mikrofonu idare eder olsa yeterli. Geriye de uzun ömürlü olması kalıyor. SteelSeries markasına epey zamandır soğuğum bir ona ısınamadım. Yeni Cloud 3 araştırıyorum ama ergonomik olarak aynı geliyor bana o yüzden alıp almamak konusunda tarafsızım. Deneyimi olan arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirim. Malum indirimler oluyor bu ay fırsatlardan faydalanmayı düşünüyorum. İyi sosyaller.

Şu anda aradığınız ürüne en yakın olan Logitech G733 ancak farklı alternatif bulabilirseniz kesinlikle ona yönelin. Logitech'in en giriş modellerinden birisi olan G335 kullanıyordum ve aynı kasaya sahip olduğu için G733'e geçtim. Aralarında ses kalitesi olarak hiç kalite farkı yoktu. Ayrıca bassları cızırtılı geliyordu direkt iade ettim. Çok fazla yayıncıya reklamı yaptırıldığı için bu kadar göz önünde olan bir kulaklık fiyatını kesinlikle hak etmiyor. Şu anda Razer kullanıyorum ve çok memnumum. Razer'ın kulaklıklarını değerlendirebilirsiniz bütçenize uyan bir model bulursanız.

Şu anda aradığınız ürüne en yakın olan Logitech G733 ancak farklı alternatif bulabilirseniz kesinlikle ona yönelin. Logitech'in en giriş modellerinden birisi olan G335 kullanıyordum ve aynı kasaya sahip olduğu için G733'e geçtim. Aralarında ses kalitesi olarak hiç kalite farkı yoktu. Ayrıca bassları cızırtılı geliyordu direkt iade ettim. Çok fazla yayıncıya reklamı yaptırıldığı için bu kadar göz önünde olan bir kulaklık fiyatını kesinlikle hak etmiyor. Şu anda Razer kullanıyorum ve çok memnumum. Razer'ın kulaklıklarını değerlendirebilirsiniz bütçenize uyan bir model bulursanız.
Evet hocam logitech markası güzel fakat biraz abartılı olduğunu düşünüyorum. Razer için önerebileceğiniz bir model var mı ?

Evet hocam Logitech markası güzel fakat biraz abartılı olduğunu düşünüyorum. Razer için önerebileceğiniz bir model var mı?

Ben şu anda Razer BlackShark V2 Pro 2023 modelini kullanıyorum. Çok kaliteli bir kulaklık malzeme ve ses kalitesi olarak özellikle Logitech'den sonra. Tabii fiyatı da çok yüksek şu anda sizin bütçeyi bayağı aşıyor. Kaliteleri birbirine yakın mıdır bilmiyorum o yüzden kesinlikle öneririm demiyorum ama belki birkaç alt modeli olan BlackShark V2'yi araştırabilirsiniz.

Yukardaki model jak girişli bir model. Bir de usb olan modeli var.

Ben şu anda Razer BlackShark V2 Pro 2023 modelini kullanıyorum. Çok kaliteli bir kulaklık malzeme ve ses kalitesi olarak özellikle Logitech'den sonra. Tabii fiyatı da çok yüksek şu anda sizin bütçeyi bayağı aşıyor. Kaliteleri birbirine yakın mıdır bilmiyorum o yüzden kesinlikle öneririm demiyorum ama belki birkaç alt modeli olan BlackShark V2'yi araştırabilirsiniz.

Yukardaki model jak girişli bir model. Bir de usb olan modeli var.

Razer Kraken V3 Pro için düşünceniz nedir hocam ? Biraz bütçeyi esnetebilirsem alabilirim. Sizin önerdiğiniz kulaklık ile arasındaki farkı biliyor musunuz ?

Razer Kraken V3 Pro için düşünceniz nedir hocam? Biraz bütçeyi esnetebilirsem alabilirim. Sizin önerdiğiniz kulaklık ile arasındaki farkı biliyor musunuz?

Hocam ikisinde de aynı 50mmlik sürücüler var. Mikrofonları da aynı gördüğüm kadarıyla. Ses kalitesi olarak aralarında çok anlaşılabilir bir kalite farkı olacağını sanmıyorum hatta aynı bile olabilirler. Ben şahsen BlackShark tercih ederdim çünkü kumaş pedlere sahip ve 260gr. Kraken 370 gr sanırım yanlış görmediysem ve deri pedleri var. Aralarında 100gr fark var. Ayrıca yuvarlak kulaklıkları ben şahsen rahat bulmuyorum BlackShark'ın şekli bana daha rahat geliyor. Tabii birisi kablolu diğeri kablosuz. Ben şahsen kablolu alıp daha hafif bir kulaklık tercih ederdim en nihayetinde kablo sabit bir şekilde otururken çok rahatsız eden bir şey değil.

Razer Kraken V3 Pro için düşünceniz nedir hocam? Biraz bütçeyi esnetebilirsem alabilirim. Sizin önerdiğiniz kulaklık ile arasındaki farkı biliyor musunuz?

Bende de Logitech Pro X var ama kulak içi kadar sıcak gözle bakmıyorum artık kulak üstü kulaklıklara bendeki çok hafif pamuk gibi sanki kulağımda bir şey yokmuş gibi sesi iyi veriyor fena değil ama anakart ve ön giriş paneli çok önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı