4070 ekran kartı değerleri normal mi?

huseyınqw

Picopat
Daha fazla  
4070 5600'lü sistem kullanıyorum GoW 2K ultrada DLSS dengeli oynarken ekran kartı 76 dereceleri gördü daha da artacak gibi gözüküyordu normal midir bu derecelere çıkması?

Son düzenleyen: Moderatör:
4070 ASUS Dual modeli.

Ayrıca bilgisayarı 7 aydır falan kullanıyorum eskiden 55 60 arasıydı şimdi böyle macun falan değişimimi gerektir acaba.

Bende de 4070 Super ASUS Dual vardı kalite modunda 73 dereceydi. Normal yani korkmanıza gerek yok. Bios ayarınız kalitedeyse performans olarak değiştirebilirsiniz.

4070 ASUS Dual modeli.

Ayrıca bilgisayarı 7 aydır falan kullanıyorum eskiden 55 60 arasıydı şimdi böyle macun falan değişimimi gerektir acaba.
Eskiden performans modunda mı oynuyordunuz yoksa görüntü kalitesi mi? Başka oyunlarda da eskisine oranla daha yüksek ısı değerleri alıyorsanız bilgisayarın tozunu almayı deneyebilirsiniz. Büyük ihtimal yazın gelmeye başlamasıyla odanız az çok ısınmaya başladı. Ama bence ısı değerleri gayet normal eğer 80 derece üstüne çıkarsa o zaman endişelenmeye başlayın derim :D Bilgisayarda ekran karıtnın bağlandığı noktalar da gevşemiş olabilir, bilgisayarı kapatıp bir bakın derim.

Eskiden performans modunda mı oynuyordunuz yoksa görüntü kalitesi mi? Başka oyunlarda da eskisine oranla daha yüksek sıcaklık değerleri alıyorsanız bilgisayarın tozunu almayı deneyebilirsiniz. Büyük ihtimal yazın gelmeye başlamasıyla odanız az çok ısınmaya başladı. Ama bence sıcaklık değerleri gayet normal eğer 80 derece üstüne çıkarsa o zaman endişelenmeye başlayın derim :D bilgisayarda ekran karıtnın bağlandığı noktalar da gevşemiş olabilir, bilgisayarı kapatıp bir bakın derim.

Tozunu alıp bakarım bir daha garip geldi çünkü 5600 bile 72 derecelerde ekran kartı 76 ve performans veya kaliteyi hiç değiştirmedim eskisiyle şu an aynı yani.

Tozunu alıp bakarım bir daha garip geldi çünkü 5600 bile 72 derecelerde ekran kartı 76 ve performans veya kaliteyi hiç değiştirmedim eskisiyle şu an aynı yani.
O zaman ekran kartının bağlantı noktalarını bir kontrol edin derim.

Geri
Yukarı