65 litre akvaryum için hangi balıklar alınmalı?

morphident

Hectopat
Daha fazla  
65 Litrelik akvaryuma 4 çöpçü 1 cüce vatoz lepistes ve moli balığı koyacağım. Hayatımda ilk defa akvaryum alacağım. Canlı doğuran bakmak zor olur mu bu balıklara? Ekipman ve bitki ne önerirsiniz?

Bakımı en kolay balıklar japon türleridir. Onlara da o akvaryum yetersiz gelebilir. Seçiminiz doğru olmuş. Isıtıcı, filtre yeterli. Bitki veya balıkların saklanabileceği alanlar koyarsanız balıklar strese girdiğinde kendini rahatlatabileceği bir köşe olur. Bakımları zor değil ayrıca kısa sürede yavru bile alırsınız düzgün bakarsanız.

65 litrelik akvaryuma 4 çöpçü 1 cüce vatoz lepistes ve moli balığı koyacağım. Hayatımda ilk defa akvaryum alacağım. Canlı doğuran bakmak zor olur mu bu balıklara? Ekipman ve bitki ne önerirsiniz?

Bakımı zor değil yeni birisi için ideal akvaryum küçük çok hacimli motor kullanma suda balıklar akıntıdan yüzemez sabit duramazlar, tercihen bol bitki orta-az düzey motor ile yürütsen daha rahat edersin yavru süreçlerinde, tilki kuyruğu gibi basit bitkiler ile başlaman da öğrenmene yardımcı olur.

Bakımı zor değil yeni birisi için ideal akvaryum küçük çok hacimli motor kullanma suda balıklar akıntıdan yüzemez sabit duramazlar, tercihen bol bitki orta-az düzey motor ile yürütsen daha rahat edersin yavru süreçlerinde, tilki kuyruğu gibi basit bitkiler ile başlaman da öğrenmene yardımcı olur.
Hocam orta-az düzey motordan kastığınız nedir, ne olduğunu bilmiyorum, dediğim gibi daha yeniyim bu işlerde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam orta-az düzey motordan kastığınız nedir, ne olduğunu bilmiyorum, dediğim gibi daha yeniyim bu işlerde.

Hocam tam olarak anlamadım ironi galiba eğer şakaysa komik bir şaka tebrik ederim.

Tam akvaryum ölçüsü ve şeklini bilmediğim için net bir model söylemek zor ancak kastettiğim suda akıntı yaratmayacak bitkileri sökmeyecek daha güçsüz bir motor, bitki ağırlıklı akvaryumlarda döngünün temeli bitkilerde gerçekleşir o yğzden motora çok iş kalmaz.

Ben de 65 litre deyince çok büyük sandım ama bu kadarmış. (yani heralde googleden aldım görseli)

download.jpg

Hocam tam olarak anlamadım ironi galiba eğer şakaysa komik bir şaka tebrik ederim.

Pipo filtre türlerini deneyebilirsin motorlu filtreler yerine veya küçük bir dış filtre veya askı filtre olabilir.

Bakımı en kolay balıklar japon türleridir. Onlara da o akvaryum yetersiz gelebilir. Seçiminiz doğru olmuş. Isıtıcı, filtre yeterli. Bitki veya balıkların saklanabileceği alanlar koyarsanız balıklar strese girdiğinde kendini rahatlatabileceği bir köşe olur. Bakımları zor değil ayrıca kısa sürede yavru bile alırsınız düzgün bakarsanız.
Hocam bitkiler için internette gübre ve ışıktan bahsediliyor, o konular hakkında çok bilgim yok zahmet olmazsa biraz yazabilir misiniz.

Hocam bitkiler için internette gübre ve ışıktan bahsediliyor, o konular hakkında çok bilgim yok zahmet olmazsa biraz yazabilir misiniz.
Sıvı gübresi var belli aralıklarla koyuyorsun, özel ışığı var günün belli saatleri açıyorsun ki bitkiler büyüsün. Onun dışında haftada 1 fitreyi temizlersin
2-3 haftada da 65 litre suyun 10-15 litresini değiştirirsin.

Baya ayrıntısı olan bir hobi, burada 2 mesajla anlatılabilir bir şey değil. Başka sorun varsa cevaplayabilirim.

4 çöpçü 1 cüce vatoz
Haberin olsun bu ikisi aynı şey.

Eğer düşündüğüm etçil çöpçü balığından bahsediyorsan tüm yavruları yer yok eder. Ben bu balığı nüfusu dengelesin diye kullanıyordum.

Moli bunun yavrularını yer, bir süre sonra sadece moli ve vatoz kalır.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı