7. sınıf İngilizcede 3. ünitenin fiillerinin 1 ve 2. halleriyle ilgili nasıl bir oyun yapılabilir?

Varllemiir

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Geforce 940mx
i57200U
8gb ram
Arkadaşlar 7. sınıf öğrencisiyim. İngilizceden proje ödevi aldım ve konusu 3. ünite fiillerin 1. ve 2. hali ile oyun. Nasıl bir şey yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiilin halleri dediğin mesela "GO, going, gone" durumları mı?
Bir de oyun derken nasıl bir oyun?

Buy bought oluyor ya o tarz oyun derken de kağıtta 1. hali diğer kağıtta 2. hali yazsın bir yandan genel tekrar diğer yandan oyun gibi ama nasıl bir şey yapacağımı bilmiyorum.

Aslında kafamda bir şeyler canlandı ama nasıl anlatacağımı bilemedim. Yukarıdaki arkadaşın verdiği siteden hazırlanabilir aslında.

Aslında kafamda bir şeyler canlandı ama nasıl anlatacağımı bilemedim. Yukarıdaki arkadaşın verdiği siteden hazırlanabilir aslında.

Hocam aklımdakini düzeltebilir misiniz her kağıda bir kelime yazacağım bunlar 1. hali olacak bunlarla aynı sayıda bir daha kağıt yapıp bu kelimelerin 2. halini yazacağım ama kutu vs. nasıl bir şey yapabilirim sizce.

Küçük küçük kağıtlar kes. Kağıdın bir tarafına kelimenin 1. halini, diğer tarafına kelimenin 2. halini yaz. Yazdıklarını kavanoza at ve arkadaşlarına kavanozun içinden rastgele çektir. Çektikleri kağıtta gelen kelimeye göre kelimenin 1. halini veya 2. halini bilmeye çalışsınlar.

Küçük küçük kağıtlar kes. Kağıdın bir tarafına kelimenin 1. halini, diğer tarafına kelimenin 2. halini yaz. Yazdıklarını kavanoza at ve arkadaşlarına kavanozun içinden rastgele çektir. Çektikleri kağıtta gelen kelimeye göre kelimenin 1. halini veya 2. halini bilmeye çalışsınlar.

Hocam en başta öyle düşündüm de çok sade kalır diye düşündüm buna ekliyebileceğim bir şeyler var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı