Rehber 9.500 TL Altı Telefon Önerileri

@The Destroyer açıkçası X30 Plus'daki G99'a 9.5K verdirtmezdim, özellikle de listedeki rakipleri varken.

@DenizYıldızı Patrick evet, yer yer SD 732G ile de rakip oluyor 695. Verimli bir işlemci.

@Lee Yubin listedeki G99'lu cihazlar varken içime sinmezdi açıkçası. Ama sonradan eklenebilir yerli şartı olursa.

@Cicenes35 şu anlık öyle görünüyor.

Aslında 732G'den de bir tık daha iyi adreno 618 varken 695'te 619 var bu farkı biraz açıyor.

SpecAdreno 618 @ 700MHzAdreno 619 @ 950MHz
Frequency700 MHz950 MHz
Cores00
Shaders256320
Lithography8 nm8 nm
Antutu 8211679318469
GeekBench 5.2703510794
GFloPS422 GFloPS712 GFloPS
Triangle Fillrate480 MT/s426 MT/s
Pixel Fillrate7.8 GP/s12.6 GP/s
DirectX1212

Son düzenleyen: Moderatör:
Rehber için teşekkürler. Bataryası ve kullanım ömrü uzun bir cihaz arıyordum.
Honor X9A çok hoşuma gitti ama sizce stokların tükenip bir daha gelmeme durumu olur mu ondan çekiniyorum biraz.

Son düzenleme:
Listeye Snapdragon 695'li Realme 9 Pro eklendi.

@Turgineer Honor'un kendi arayüzü var. Huawei'den ayrıldıktan sonra özelleştirdiler, şu anlık sorunsuz görünüyor.

@DenizYıldızı Patrick dediğiniz şey bir yazılımsal hata olabilir mi acaba? Belki çözülebilir bile belki yani.

@Turgineer Honor'un kendi arayüzü var. Huawei'den ayrıldıktan sonra özelleştirdiler, şu anlık sorunsuz görünüyor.

@DenizYıldızı Patrick dediğiniz şey bir yazılımsal hata olabilir mi acaba? Belki çözülebilir bile belki yani.

Realme 9 Pro bence Honor'dan bir tık daha kötü.
Ekran bile sadece Honor için yeterli bir sebep.

Yazılım değil işlemci ile alakalı diye biliyorum zaten bu işlemci normalde de 1080p 60FPS üzeri video çekmeye de izin vermiyor mimari böyle.
İşlemci karakteri normal kullanımda verimlilik odaklı az güç tüketiyor.
GFX tol ile PUBG denemesi yapmıştım fazla zorlamadım sadece ne sonuç çıkacagına baktım
HDR 60FPS aldığımda cihaz rahatsız etmeyecek şekilde ısı artışı oldu normal de hiç ısınmayan cihaz bundan önce Redmi Note 11S kullanıyordum o sobanın yanında bunu hiç ısınmamıs sayarım. Neyse en ufak bir takılma görmedim oynarken. Oyunda normalde HD 60 FPS oynatmaya izin veriyordu varsayılan olarak şu anda sildim oyunu sırf işlemci gücünü denemek için test ettim oyun oynayan biri değilim telefonda bilgisayar oyuncusuyum.

@DenizYıldızı Patrick fiyatı da öne göre şimdi. Biri 9200 TL diğeri ortalama 7800-8000 TL.

Fiyat bandında iyi duruyor cihaz da Honor bana daha çok hitap ediyor şu zamana kadar kullandığım en iyi ekrana sahip cihaz desem yalan söylemem bence fiyatına kesinlikle değiyor.

Listede fena olmayan cihazlar var ama şahsi fikrim aldığı cihazın uzun süreler sorunsuz şekilde ve güncel bir şekilde ilerlemesini isteyen kişiler 9000 TL'sine 1000 TL daha ekleyip bütçesini daha verimli kullanıp Samsung A34 almayı düşünebilirler. Çünkü hem 10.000 TL civarlarında, hem 4 yıl Android sözü var, hem ekran süresi başarılı, hem AMOLED, hem 120 Hz, hem Dimensity 1080 epey güçlü bir orta seviye SoC, hem de OIS ve 4K çekim desteği var. En büyük eksisi kamera sensörünün IMX582 gibi giriş seviye kamera sensörü olması ancak 10.000 TL artık Türkiye'de o kadar küçük bir meblağ kaldı ki kamera kıyaslaması yapabilmek için 15.000 TL ve üzerine çıkmak gerekiyor.

Geri
Yukarı