Rehber 9.500 TL Altı Telefon Önerileri

@ademlxn açıkçası net şu diyemem. Termal performansa bağlı olarak verimlilikleri değişebilir.

Tavsiyem 3D Mark Extreme skorundaki stabilite ve Throottle testlerine de bakmanız olacaktır oyun testleri yanı sıra.

Eğer uzun saatler oyun oynayacağım diyorsanız cihaza fan takmanızı da öneririm bu arada.

@BerkayZ87 vergi muafiyeti kapsamına girmiyor. Yoksa 11K bandında S20 FE ile A34 yazılması şart cihazlar.
Bende A34 ile X9a arasında kalmıştım.
Samsung' un eksi tarafları benim açımdan çirkin damla çentik ve ses çıkışı.
Honorda 6 çekirdekli bir ses çipi var typ-c üzerinden 24 bit 192khz cıkış verebiliyor Samsung ise standart 16 bit.
Samsung ile her adaptörde çalışmıyor çalışsada dip ses falan olabiliyor kendi kulaklıklarını satmak için biraz gıcıklık yapıyorlar hem 24 bit oynatabilecek kadar kaliteli ürünleri yok hemde insanları kısıtlıyorlar bu konuda da ben kablolu müzik dinleyen birisiyim samsung' u baştan bunun için eledim diğer konularda ekran, batarya performansı, tasarım gibi şeyler olunca honor çok daha cazip.
Samsung uzun yazılım desteği, kamera ve işlemci konusunda ön plana çıkıyorken diğer konularda honor daha iyi.
Muhtemelen 2 sene sonra cihazı değiştireceğim uzun yazılım süresi olsa da bana fark etmez.
Oyun oynayan biri değilim bunun haricinde video da çekmiyorum fotoğraf konusunda honor da kötü sayılmaz fiyat bandında normal artı eksi bişey konuşamam sosyal medya kullanmıyorum sadece anı biriktirmek için fotoğraf önemli benim için anı kaçırmayım bir iki kare çekeyim yeterli.

@ademlxn açıkçası net şu diyemem. Termal performansa bağlı olarak verimlilikleri değişebilir.

Tavsiyem 3D mark Extreme skorundaki stabilite ve throottle testlerine de bakmanız olacaktır oyun testleri yanı sıra.

Eğer uzun saatler oyun oynayacağım diyorsanız cihaza fan takmanızı da öneririm bu arada.

1 ay önce Vatan Bilgisayar'dan 11 bin 449 TL'ye Realme 10 256 GB almıştım cihazdan memnunum fakat üzücü olan tarafı internette neredeyse 3 binlira daha ucuza satıldığını fark etmem şu an çok kötü oldum.

Açıkögretim dahil mi değil mi net bir bilgi var mıdır acaba? Açıkögretim dahil olucak diyen bakanlar vardı ama örgün eğitim diye paylaşım yapmış erdoğan.

1 ay önce Vatan Bilgisayar'dan 11 bin 449 TL'ye Realme 10 256 GB almıştım cihazdan memnunum fakat üzücü olan tarafı internette neredeyse 3 binlira daha ucuza satıldığını fark etmem şu an çok kötü oldum.
Malesef çok fahiş fiyatlara satabiliyorlar ürünleri ayrıyetten adam akıllı iş bilen birilerini bulmak da zor mesela geçen kulaklık aldım typ-c çıkışlı sadece eski kulaklığımı typ-c modifiye etmek için kullanacaktım kabloyu neyse adamlar kulaklık evrensel diyor her cihazda çalışır soruyorum bunda dac çipi mi var üzerinde yazmıyor, yazmıyorsa yoktur evrensel kulaklık diyip geçiştirdiler sonra açtım telefona taktım deneme amaçlı birde ne göreyim ses çipi var madem koyuyorsun 24 bit lik bir ses çipi koy adamlar 16 bit 44khz çip koymuş kulaklığı cihaza takınca dac üzerinden müzik oynatıyor bütün keyfini kaçırıyorlar. Geri iade etmek istedim kasa önünde açtığım ürünü almadılar neymiş hijyen şartları gereği geri alamıyoruz kulakıkları. Kulağıma bile takmadım halbuki çöp kulaklığa 650 lira para vermiştim sonra kulaklığa arkadaşa hediye ettim sonuç olarak mağzadan bişey alınmaz bu devirde bilgisi olan adam akıllı kimse yok bu başka ürünler içinde geçerli genel olarak da ürünleri piyasaya göre pahalılar. Zengin insanların para harcamayı sosyal aktivite olarak görmelerinden dolayı keriz silkeleme yerlerine dönüşmüş durumdalar.

Son düzenleme:
Analize göre eğer fotoğraf çekilmeyecekse Honor mantıklıyken fotoğraf çekilmek istenirse A24 almak mantıklı gibi. 9500 liralık telefondan zaten güzel fotoğraf çekmesini beklemem de en azından bi selfiede maymun gibi çıkılmasın.

Maalesef çok fahiş fiyatlara satabiliyorlar ürünleri ayrıyeten adamakıllı iş bilen birilerini bulmak da zor mesela geçen kulaklık aldım typ-C çıkışlı sadece eski kulaklığımı typ-C modifiye etmek için kullanacaktım kabloyu neyse adamlar kulaklık evrensel diyor her cihazda çalışır soruyorum bunda DAC çipi mi var üzerinde yazmıyor, yazmıyorsa yoktur evrensel kulaklık deyip geçiştirdiler sonra açtım telefona taktım deneme amaçlı bir de ne göreyim ses çipi var madem koyuyorsun 24 bitlik bir ses çipi koy adamlar 16 bit 44KHz çip koymuş kulaklığı cihaza takınca DAC üzerinden müzik oynatıyor bütün keyfini kaçırıyorlar. İade etmek istedim kasa önünde açtığım ürünü almadılar neymiş hijyen şartları gereği geri alamıyoruz kulakıkları. Kulağıma bile takmadım halbuki çöp kulaklığa 650 lira para vermiştim sonra kulaklığa arkadaşa hediye ettim sonuç olarak mağzadan bir şey alınmaz bu devirde bilgisi olanı değil belediye gibi tanıdıkları çalıştırıyor adamlar ve pahalılar. Zengin insanların para harcamayı sosyal aktivite olarak görmelerinden dolayı keriz silkeleme yerlerine dönüşmüş durumdalar.

Bundan sonra bir şeyin internetteki fiyatına bakmadan alışveriş yapmak yok ya milletin 8-9 bine önermedigi şu çöp işlemciye 11.500 bayılmışım benim psikoloji eskisi gibi olmaz daha.

Honor'un arayüzü IOS'tan ve HarmonyOS'tan çalıntı tasarımlar ile dolu...

Halen tam kararlı bir yazılım değil ve Honor'un güncelleme politikası tamamen rezalet. Mesela X9a, Android 12 ile geldi ve en son 13'ü aldı. Başka sürüm güncellemesi almayacak!?

Yeni konular

Geri
Yukarı