Rehber 9500 TL'den Düşük Fiyatlı Tablet Önerileri

Teşekkür ederim. Örnek olarak mesela App Gallery'de Udemy yok. APK olarak yükledim cihazın bu APK'yı yükleyememe gibi bir durumu oluyor mu? Sizin yüklemek isteyipte yükleyemediginiz bir uygulama oldu mu?
Arayıp da bulamadığım apk'lar olmuştu, onun dışında apk yüklerken bir sorun yok, fakat mesela bazı uygulamalar dik ekran çalışıyor sadece, örnek olarak Apkpure uygulaması.

Vergi indirimi dediğiniz miktar 9500 TL'nin yüzde 16.7'si yani 1.586,5 TL. Az bir para değil ama kendi görüşüm 1.5K TL için bu kadar uğraşa değmeyeceği yönünde.

Bende Genç Teknoloji Destek Şartlarına uyduğu için gözüme tablet olarak MatePad 11 2023 modelini gözüme kestirmiştim. Özellikle yanında gelen ek hediyeler ve kalem vs. gibi ürünlerdeki indirimlerden dolayı. Ama GSB'nin sitesindeki başvuru şartlarına baktıktan sonra faturada sadece desteğe konu ürünün bulunması gerektiğini görünce Huawei desteğe bu durumu sordum. Bana şu an için söz konusu şekilde ürünleri ayrı ayrı faturalandırma yapamadıklarını ve bu yüzden teknoloji desteği şartlarına uymadığını ama bunun üzerine çalışma yaptıklarını, hazır olduğunda da ana sayfada yayınlanacağını söylediler. Dün gece sitelerine baktığımda ana sayfada değil ama 9500 TL altında olan ve desteğe uygun modellerin satın alım sayfasına girdiğimde sayfanın yukarısında "Vergisiz öğrenci indiriminden faydalanmak için buraya tıklayın." şeklinde bir bağlantı eklediklerini gördüm.

1700920014951.png

Açılan sayfada sadece ürünün olduğu bir sayfa eklemişler. Fiyat olarak birebir aynı fakat esas sayfada bulunan ek hediyeler vs. bulunmuyor.

1700920080874.png

Belki onları satım alımdan sonra tekrar hediye edebilirler bilmiyorum ama üzüldüğüm kısım kalem indiriminden faydalanamamak oldu. Müşteri temsilcisine tableti bu şekilde satın aldıktan sonra kalemde geçerli olacak şekilde ek bir indirim kodu verip veremeyeceklerini sormak istedim ama hafta sonu olduğu için hizmet vermiyorlardı. Pazartesi kendilerine bu konuyu soracağım. Umarım bu konuda yardımcı olurlar. Ek olarak satın alım ekranında tabletlere özel olan 800TL'lik indirim kodu geçerliydi. 9.499 TL olan MatePad 11 2023 modeli 8.699 TL'ye satın alınabiliyor.

1700920181253.png

Özellikle Tab A9 fiyatına göre çok iyi bir işlemciye sahip. Keşke ekranı Full HD+ olsaydı. Bu haliyle de alınır tabii.

Samsung sitesinden 4300 TL fiyata 8 / 128 satın aldım, ekran kağıt üzerinde kötü ama elinizde iken renkler ve panel sırıtmıyor ve göz doyuran paneli var.

Kendi sitesinden aldığım için 3 aylık ekran kaskosu hediye ettiler.

Android 13 yüklü ve tahminen Android 15 ile güncellemesi son bulacaktır. Helio G99 ve 8 GB RAM ile şu an ağır oyunlarda yüksek ya da orta yüksek ayarlarda 60FPS altına düşmedi.

Ses konusunda endişelerim vardı ama stereo hoparlör kurulumu ile geliyor ve Dolby desteği mevcut.

Sonuç olarak giriş seviyesi bir tablette güncel oyunları kasmadan oynamak ve içerik tüketmek için uygun bir çözüm. Şarjı rahatlıkla yoğun kullanımda bir günü çıkartıyor ve Bluetooth 5.2 & GPS desteği ile sınıfına göre avantajlı bir cihaz.

Giris seviyesi cihazlarda genelde eMMC çipi olur ama Galaxy Tab A9 ufs 2.2 ile geliyor.

Samsung sitesinden 4300 TL fiyata 8 / 128 satın aldım, ekran kağıt üzerinde kötü ama elinizde iken renkler ve panel sırıtmıyor ve göz doyuran paneli var.

Kendi sitesinden aldığım için 3 aylık ekran kaskosu hediye ettiler.

Android 13 yüklü ve tahminen Android 15 ile güncellemesi son bulacaktır. Helio G99 ve 8 GB RAM ile şu an ağır oyunlarda yüksek ya da orta yüksek ayarlarda 60FPS altına düşmedi.

Ses konusunda endişelerim vardı ama stereo hoparlör kurulumu ile geliyor ve Dolby desteği mevcut.

Sonuç olarak giriş seviyesi bir tablette güncel oyunları kasmadan oynamak ve içerik tüketmek için uygun bir çözüm. Şarjı rahatlıkla yoğun kullanımda bir günü çıkartıyor ve Bluetooth 5.2 & GPS desteği ile sınıfına göre avantajlı bir cihaz.

Giris seviyesi cihazlarda genelde eMMC çipi olur ama Galaxy Tab A9 ufs 2.2 ile geliyor.

Ekran bir tık TFT konusunu belli ediyor sanırsam. IPS değil yani farklı açılardan bakınca renkler bozuluyor gibi bir şey duymuştum. S9FE ve s7FE'nin TFT'si daha iyi farklı açılardan bakınca bozulma sorunu yok tabii ki doğal olarak ama giriş seviye bir tablet için kabul edilebilir.

Ekran bir tık TFT konusunu belli ediyor sanırsam. IPS değil yani farklı açılardan bakınca renkler bozuluyor gibi bir şey duymuştum. S9FE ve s7FE'nin TFT'si daha iyi farklı açılardan bakınca bozulma sorunu yok tabii ki doğal olarak ama giriş seviye bir tablet için kabul edilebilir.

Ürünü kullanıyorum diye övüyorum gibi olmasın ama yandan tutup bakınca gerçekten değişen bir şey yok.

Ekran üst düzey değil ama çöp de değil, gerçekten ilk defa giriş seviyesi bir cihaz beni şaşırttı.

Bir teknoloji mağazasına yolunuz düşerse Tab A9 ekranına yandan bakın, gerçekten bana hak vereceğinizi düşünüyorum.

Ürünü kullanıyorum diye övüyorum gibi olmasın ama yandan tutup bakınca gerçekten değişen bir şey yok.

Ekran üst düzey değil ama çöp de değil, gerçekten ilk defa giriş seviyesi bir cihaz beni şaşırttı.

Bir teknoloji mağazasına yolunuz düşerse Tab A9 ekranına yandan bakın, gerçekten bana hak vereceğinizi düşünüyorum.
Emin misiniz?

Dosya Ekleri

• 22222.png
    22222.png
    391,3 KB · Görüntüleme: 63
Tft ekrana yandan bakınca renkler çamur gibi olur, bu resimde bu tarz bir şey yok.

İki farklı marka ve iki farklı panelin aynı olması zaten beklenemez.
Gayet çamur gibi gözüküyor, iki farklı marka da olsa aynı fiyat bandında aynı özelliklerde satılıyorsa daha iyi bir ekrana sahip olması beklenir.

Geri
Yukarı