990 Pro 1TB SSD yazma-okuma hızları

esmerii

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba 990Pro 1 TB SSD almıştım, cristaldisk ile boş halde test yaptığımda 444/436 gibi bir sayı çıkıyor. Oldukçada düşük normalde 7500/6500 olması gereken değer bu şekilde çıkıyor yapmam gerek farklı bir şey mi yoksa SSD sorunlu? Konu hakkında bilginizden yararlanmak isterim. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Samsung 990 pro ssd soğutucu blok var
B550E gaming anakart
R7 3700x
RTX 3080
32gb ram

Bunu akşam ancak deneyebilirim şimdi kadar sadece cristaldisk üzerinden bir kaç sefer denedim
Anakartınızda 2 adet m.2 girişi var yüksek ihtimal altta olan PCIe 3.0 üstte olan 4.0 Her ikisine de taksanız bu kadar düşük hız almamanız gerekiyor (bu arada sizin 4.0'a takmanız gerekiyor tam performans için). Magician uygulaması ile diagnostic scan (full test) yaparak önce SSD'de sorun olup olmadığını kontrol edin (Ne kadar doğru sonuç verir bilmiyorum). Eğer bir sorun çıkmazsa ve performans testi yaptığınızda yine aynı veya yakın sonuç alırsanız SSD'yi anakartınızdaki diğer m.2 portuna takıp deneyin (Windows'un açılıp açılmamasını etkiler mi bu durum bilmiyorum. Bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır). Eğer bu da sorunu çözemezse SSD için iade veya değişim talebinde bulunun.

Anakartınızda 2 adet m.2 girişi var yüksek ihtimal altta olan PCIe 3.0 üstte olan 4.0 Her ikisine de taksanız bu kadar düşük hız almamanız gerekiyor (bu arada sizin 4.0'a takmanız gerekiyor tam performans için). Magician uygulaması ile diagnostic scan (full test) yaparak önce SSD'de sorun olup olmadığını kontrol edin (Ne kadar doğru sonuç verir bilmiyorum). Eğer bir sorun çıkmazsa ve performans testi yaptığınızda yine aynı veya yakın sonuç alırsanız SSD'yi anakartınızdaki diğer m.2 portuna takıp deneyin (Windows'un açılıp açılmamasını etkiler mi bu durum bilmiyorum. Bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır). Eğer bu da sorunu çözemezse SSD için iade veya değişim talebinde bulunun.
Üstte olan 4.0 olana taktım Windows diğer ssd de ona dikkat edip o şekilde yaptım özellikle akşam yeniden bakacağım bahsettiğiniz uygulamalarla

SSD dogrudan anakartin M.2 yuvasina mi takili yoksa donusturucu mu kullaniyorsunuz? Magican yaziliminda gorunuyor mu?
Merhaba az önce magican ile bağlandım şu şekilde birşey çıktı birde crstaldiskmark ile testi ekliyorum

Dosya Ekleri

• 102BCFF9-0AAA-4618-BA0C-3A53F9AC0905.jpeg
    102BCFF9-0AAA-4618-BA0C-3A53F9AC0905.jpeg
    113 KB · Görüntüleme: 38
  • 9D2DBAC0-71FB-4184-9F86-4EC6510BB642.jpeg
    9D2DBAC0-71FB-4184-9F86-4EC6510BB642.jpeg
    266,3 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:
@esmerii Magican taniyamamis, SSD'yi sokup gorselini paylasir misiniz? Ek olarak SATA olarak gormus SSD'yi 990 Pro NVMe SSD, muhtemelen urun sahte.
Benchmark yaptım burdan deneyeyim dedim sonuç bu sanırım iade etmekten başka çare kalmıyor

Dosya Ekleri

• 4D125761-0F37-4348-8784-4F603F201237.jpeg
    4D125761-0F37-4348-8784-4F603F201237.jpeg
    126,3 KB · Görüntüleme: 47
Benchmark yaptım burdan deneyeyim dedim sonuç bu sanırım iade etmekten başka çare kalmıyor
Mümkünse bilgi olması açısından ürünün veya aldığınız yerin linkini paylaşır mısınız? Ürün büyük ihtimalle sahte, sahte ürünler piyasada var maalesef, en azından kimin sattığını öğrenmek faydalı olur.

Bu ürünü Trendyoldan “moda renkler “ kişisinden alınmıştır
Mümkünse bilgi olması açısından ürünün veya aldığınız yerin linkini paylaşır mısınız? Ürün büyük ihtimalle sahte, sahte ürünler piyasada var maalesef, en azından kimin sattığını öğrenmek faydalı olur.

Daha önce görseli istemiştiniz şimdi çektim bunu paylaşıyorum sizlerle

@Setsuna Yuki

Dosya Ekleri

• 4C74A5DD-DC4B-4CEA-AC5B-95D998BBA885.jpeg
    4C74A5DD-DC4B-4CEA-AC5B-95D998BBA885.jpeg
    190,4 KB · Görüntüleme: 43

@Setsuna Yuki
Ürünün arayüz tipi SATA M.2 olmasına rağmen üstünde NVMe SSD yazıyor, etiket berbat, sonradan rastgele yapıştırıldığı çok bariz. Ayrıca gördüğüm kadarıyla sacede 1 tane NAND yongası var. Kısacası her haliyle sahte ve aldatmaca bir ürün. İade edip şikayette bulunabilirsiniz.

Özellikle piyasada çokça bulunan ürünler alırken, mutlaka satıcı ismine dikkat edin, zira çok fazla sahte ürünler olabiliyor. Bu tür ürünleri bilindik kurumsal satıcılardan almanızda fayda var.

@Setsuna Yuki
Çakma ürün. Bir kere @Techmo arkadaşın da dediği gibi etiket yanlış benim fark ettiğim ise ssd'nin pinleri de yanlış. Orijinal ürünün fotoğrafı:

1702417399882.png

Yeni konular

Geri
Yukarı