Acer Predator Helios 16 4080 alınır mı?

Bütçe
85000

Cnpay

Hectopat
Daha fazla  

Yabancı forumlarda ısınma probleminden bahsetmişler ancak cihaz hakkında uzun kullanımda ısınmadan dolayı kapanma vs. yapmadığını öğrendim. Buraya da danışmak istedim.

Not: Bütçeyi aşmak istemiyorum.

Hocam elektronik ürün sonuçta bazı ürünlerde bazı sorunları bazı kişiler yaşıyor bazıları yaşamıyor ama genellikle sorun yaşanılan ürünü şahsen almam.

Ben son zamanlarda çok araştırdım ve Acer laptoplar çok tutuluyor muhtemelen bir sorun yaşamazsınız. Zaten Gaming laptopların hepsi ısınıyor belli bir seviyede.

Laptopun internetteki testleri sıcaklık açısından limitlerin üstünde gözüküyor ondan dolayı söylüyorum.

Ben son zamanlarda çok araştırdım ve Acer laptoplar çok tutuluyor muhtemelen bir sorun yaşamazsınız. Zaten Gaming laptopların hepsi ısınıyor belli bir seviyede.

Hocam bulabilirseniz AMD işlemcili modellere bakın. Nitro 16 kullanıyorum ısınması yok denecek kadar az. Yüksek seviyeli işlemcilerde Intel çok ısınıyor. AMD tarafında R7 7840HS Intel tarafında i7 13700HX ve i9 13980HX modelli bilgisayarlar kullandım bence AMD daha başarılı ve az ısınıyor. Acer sıvı metal kullanıyor soğutması gayet başarılı bence alınabilir.

Acer sıvı metal macun CPU için kullanıyor ama bilgisayarın internetteki testleri gerçekten iç açıcı değil. En son BIOS sürümüyle bir test göremedim ama diğer testlere bakarsak 92'nin falan altına indiğini pek görmedim.

Cihaza karşı genel pozitifim bu arada çok hoş gözüküyor ve kaslı güçlü. Uzun süreli kullanacağım sorun yaşamak istemiyorum sadece.

Son düzenleme:
Loto biraz hocam bu, uygulanan sıvı metal her modelde doğru ya da düzgün uygulanmamış olabilir. Böyle bir durumda açıp sizin yenilemeniz gerekir içindeki macunları. Kimisi kutuyu açtığı gibi 100 derece olmasından şikayetçi, kimisinde ise 85 90 arasında takılıyormuş. Yine de iç yapı olarak pek iç açıcı olduğunu söyleyemeyeceğim:

Şu an kullandığım cihazın iç yapısı:

Bu ikisine bakarak hangisinin daha fazla ısınabileceğini anlayabiliyorsunuz zaten.

Çok fazla boş alan var kullanılabilecek ve Acer'ın cihazlarını bu kadar ucuza satma sebebi ise iç yapısının diğerlerine kadar bu kadar özenilmemesinden kaynaklı. Benim önceki cihazım da Predator Helios 300 idi geçen seneden, birazcık fazla ısınıyor ve fan sesi yapıyordu ancak kapalı ve sıcak bir odada kalıyordum onu da göz önünde bulundurun.

Açıkası bu bütçede alternatif yok ülkemizde sanırım. ASUS ROG ve bu Predator arasındayım.

Loto biraz hocam bu, uygulanan sıvı metal her modelde doğru ya da düzgün uygulanmamış olabilir. Böyle bir durumda açıp sizin yenilemeniz gerekir içindeki macunları. Kimisi kutuyu açtığı gibi 100 derece olmasından şikayetçi, kimisinde ise 85 90 arasında takılıyormuş. Yine de iç yapı olarak pek iç açıcı olduğunu söyleyemeyeceğim:

Şu an kullandığım cihazın iç yapısı:

Bu ikisine bakarak hangisinin daha fazla ısınabileceğini anlayabiliyorsunuz zaten.

Çok fazla boş alan var kullanılabilecek ve Acer'ın cihazlarını bu kadar ucuza satma sebebi ise iç yapısının diğerlerine kadar bu kadar özenilmemesinden kaynaklı. Benim önceki cihazım da Predator Helios 300 idi geçen seneden, birazcık fazla ısınıyor ve fan sesi yapıyordu ancak kapalı ve sıcak bir odada kalıyordum onu da göz önünde bulundurun.

Açıkası bu bütçede alternatif yok ülkemizde sanırım. ASUS ROG ve bu Predator arasındayım.
Bakımlarını yaparsanız yine sorun yaşayacağınızı sanmam, hiçbir marka ürünlerini hızlıca bozulacak şekilde üretmeyi sevmez sonuç olarak zarar ediyorlar. ASUS yerine Acer tercih etmeniz daha iyi olur zira ASUS'un daha büyük sorunları var 2023 modellerinde. Soğutma olarak daha üstün olmasına rağmen QC ve CW gibi sorunları olduğundan daha çok baş ağrıtır uzun vadede. Acer'ın daha pahalı modellere göre tek eksisi daha fazla ısı ve sesi olacaktır.

Bakımlarını yaparsanız yine sorun yaşayacağınızı sanmam, hiçbir marka ürünlerini hızlıca bozulacak şekilde üretmeyi sevmez sonuç olarak zarar ediyorlar. ASUS yerine Acer tercih etmeniz daha iyi olur zira ASUS'un daha büyük sorunları var 2023 modellerinde. Soğutma olarak daha üstün olmasına rağmen qc ve cw gibi sorunları olduğundan daha çok baş ağrıtır uzun vadede. Acer'ın daha pahalı modellere göre tek eksisi daha fazla ısı ve sesi olacaktır.

Bahsi geçen ASUS modeli zaten hem işlemci hem ekran hem de coil whine gibi eksiklere sahip. Acer beni oldukça sorunsuz götürecekse çok iyi gözüküyor cihaz.

Geri
Yukarı