Acer Predator Helios Neo vs Acer Nitro 16

Bütçe
55000
13700HX cok cekirdekte daha guclu bir islemci onun haricinde tek cekirdek performanslari yakin. Nitro modeli 2K 500nit bir ekranla geliyor. Islemcisi sebebiyle ortalama 8 saat pil suresi verebiliyor ote yandan 13700HX sebebiyle Neo modelinde bu sure 3-4 saat civariyla kisitli. Kasa ve sogutma tarafinda pek bir fark yok.

13700HX cok cekirdekte daha guclu bir islemci onun haricinde tek cekirdek performanslari yakin. Nitro modeli 2K 500nit bir ekranla geliyor. Islemcisi sebebiyle ortalama 8 saat pil suresi verebiliyor ote yandan 13700HX sebebiyle Neo modelinde bu sure 3-4 saat civariyla kisitli. Kasa ve sogutma tarafinda pek bir fark yok.
Ben kendimi sizin yerinize koysam Acer Nitro 16 alırdım hocam.
Valla hocam benim de gönlüm bi tık ryzenden yana %51 %49 şeklinde :) kararsız kaldım yine de teşekkür ederim katkılarınız için

@Serebros Acer'da Predator gönül rahatlığıyla önerebilirim. Predator alıp arkana yaslan rahatına bak. Acer, Predator ürünlere daha öncelik veriyor, yazılım kalitesi ve malzeme kalitesi olarak daha iyi. Acer toplulukta mesajlaşırken Nitro serilerden daha çok şikâyet gelirken Predator'de şikâyet daha az ve orada destek veren arkadaşların daha kaliteli olduğunu söylemişlerdi.

@Serebros Acer'da Predator gönül rahatlığıyla önerebilirim. Predator alıp arkana yaslan rahatına bak. Acer Predator ürünlere daha öncelik veriyor, yazılım kalitesi ve malzeme kalitesi olarak daha iyiler. Acer toplulukta mesajlaşırken Nitro serilerden daha çok şikayet gelirken Predator'de şikayet daha az ve orada destek veren arkadaşların daha kaliteli olduğunu söylemişlerdi.

Bu Predator o saf Predator degil ama Neo modeli bu. Nitro kasasinin estetik olarak makyaj yemis hali. Senin bahsettigin o gercek Predator modelin fiyatlari cok daha pahali zaten. Neo ile Nitro modelin kasa ve ic dizayn yapilari birebir ayni. Nitro 16 kasasi da o eski sorunlu Nitro kasalarindan cok farkli zaten.

Valla hocam benim de gönlüm bi tık ryzenden yana %51 %49 şeklinde :) kararsız kaldım yine de teşekkür ederim katkılarınız için

Sahsen daha az guc tuketmesi ve isinmasi sebebiyle ben de Nitro 16 tercih ederdim 2K ekran da cabasi.

Bize sorunlu modelleri satıp başımızı ağrıttıktan sonra mı geçmiş 😅

2023 itibariyle yeni kasaya gecti (su 12700H kullanan Nitro 5'ler) sonra o kasayi da biraz daha makyajlayip kalan sorunlardan arindirarak Nitro 16'yi kullanmaya basladi. Kronik sorunu olmayan epey iyi bir model su anda Nitro 16.

@Görkem Say daha yeni model eskisi gibi 6 ayda sorun çıkmaz fakat 1 yıl sonra kronik sorunları başlayabilir. Ben 3 yıl Acer topluluğunda takılan biri olarak Nitro serilerine Acer önem vermiyor. Özellikleri şişirip desteği ve kalitesi düşük. Benim sorun yaşadığım modellerin bazısında BIOS güncellemesi gerekliyken bu sorunu orada hepimiz kanıtlarla Acer mühendislere gönderdiğimiz halde bir BIOS güncellemesi gelmemişti. Ayrıca teknoloji marketinde ürüne inceleyince kasası plastiği çok ince yumuşak aşağı rahat göçüyordu dandik plastik hissiyatıda vardı. Bir yerden kısıp bir yerden özellik ekleyip ürününü modeli bilmeyen kullanıcılara sattırmaya başarıyor.

@Görkem Say daha yeni model eskisi gibi 6 ayda sorun çıkmaz fakat 1 yıl sonra kronik sorunları başlayabilir. Ben 3 yıl Acer topluluğunda takılan biri olarak Nitro serilerine Acer önem vermiyor. Özellikleri şişirip desteği ve kalitesi düşük. Benim yaşadığım modeller bazısında BIOS güncellemesi gerekliyken bu sorunu orada hepimiz kanıtlarla Acer mühendislere gönderdiğimiz halde bir BIOS güncellemesi gelmemişti. Ayrıca teknoloji marketinde ürüne inceleyince kasası plastiği çok ince yumuşak aşağı rahat göçüyordu dandik plastik hissiyatıda vardı. Bir yerden kısıp bir yerden özellik ekleyip ürününü sattırmayı bilmeyen kullanıcılara sattırmaya başarıyor.

Bir urunde materyal bir kronik sorunluk varsa bunu ilk gunden hissedebilirsiniz zaten. Aylardir piyasada olan bir model o yuzden "kronik" bir sorun cikmasi bu saatten sonra pek mumkun degil. Kronik sorunu olanlar yurt disi incelemelerinde veya Reddit'de aninda afise oluyor. 1-2 yil sonra ortaya cikabilecek tek kronik sorun olsa olsa mentese sorunu olur ki onu da firmalar nasil yapmasi gerektigini cozdu artik ben 2020'den sonra mentese sorunu yasayan bir gaming laptop gormedim henuz. 2023'de yenilenen Nitro kasasinda termal ped erime ve macunun surekli pump out yapma sorunu vardi mesela ve hemen anlasildi bu. Nitro 16 kasasinda bunu giderdiler kaldi ki islemci sivi metal macun kullaniyor zaten. Ote yandan dedigim gibi Nitro ile Neo birebir ayni kasa yapisi ve ic dizayni kullaniyor. Bunlardan farkli olan Neo olmayan Predator modeli.

Yeni konular

Geri
Yukarı