Açığa geçmek mantıklı mı?

TürkPcPro

Kilopat
Bu sene 12. sınıfa geçiyorum, sizce açığa geçmek mantıklı mı? Açık lise sınavları kolay mı? Dershaneye yazıldım ve pişman olmak istemiyorum. Açık lise sınavlarından düşük alırsam bu bana sıkıntı yaratır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben geçtim bin pişmanım. Evet ilk ay güzel çalışıyorsun fakat sonradan çöküyorsun. Böyle bir dönemde sosyalliğini sıfırlamak yapabileceğin en kötü şey olur. Kütüphanede sessizlikten kafayı sıyırdım. Sonuçta hiç iç açıcı olmadı.

Açığa geçecekseniz sahip olmanız gereken irade gücü seviyesine birkaç örnek;

-Yokuş aşağı koşarken bacakları hareket ettirmeden durabilmek
-Bir ay 31 çekmeyebilmek
-Kışın soğuk duş alabilmek

"Ben bunları yaparım hacı" derseniz buyurun geçin önünüzde tamamen size ait 1 yıl var.

Açık öğretimden mezun olmadım fakat açığa geçen hiçbir arkadaşımın sınavlar zor dediğini hatırlamıyorum. Eğer kendine söz geçirebilecek, yeterli bir iraden olduğunu düşünüyorsan geçebilirsin. Hem okul sınavlarına hem de YKS'ye çalışmanız gerekecek, ama YKS'ye çalışmak için daha boş vaktin, dershaneye gitmek için daha fazla zamanın olacak. Güzel bir planlama yaparsan çok rahat edersin.

Ama sosyallik dengesini de güzel ayarlaman gerekli, açığa geçeyim derken tüm arkadaşlarınız ile bağınızı koparmayın. Arada sırada buluşup kafa dağıtabilecek birilerini bırakın. He bir de mümkünse platonik aşık olup 3-4 yıl mezuna kalmayın.

Açık öğretimden mezun olmadım fakat açığa geçen hiçbir arkadaşımın sınavlar zor dediğini hatırlamıyorum. Eğer kendine söz geçirebilecek, yeterli bir iraden olduğunu düşünüyorsan geçebilirsin. Hem okul sınavlarına hem de YKS'ye çalışmanız gerekecek, ama YKS'ye çalışmak için daha boş vaktin, dershaneye gitmek için daha fazla zamanın olacak. Güzel bir planlama yaparsan çok rahat edersin.

Ama sosyallik dengesini de güzel ayarlaman gerekli, açığa geçeyim derken tüm arkadaşlarınız ile bağınızı koparmayın. Arada sırada buluşup kafa dağıtabilecek birilerini bırakın. He bir de mümkünse platonik aşık olup 3-4 yıl mezuna kalmayın.
Çok güzel açıklamışsın teşekkürler, güldürdün. <3

Geri
Yukarı