Açığa geçmek mantıklı mı?

Açıkta okuldaki bölümüme göre mi sınava gireceğim yoksa zorunlu dersler var mı edebiyat tarih falan.

Okuldan eve geldiğimde çalışamaz halde geliyorum romatizma falan derken zor oluyor ama evde dediğiniz gibi çok zamanım olacak Online İngilizce dersleri falan oluyor şansımı onlardada deneyebilirim gibi geldi bana.
Böyle düşünüyorsanız ve kendinize güveniyorsanız direkt geçin hocam 3 ekime kadar vaktiniz var yanlış bilmiyorsam açık öğretim kayıtları için.

Meslek lisesinde okusaydın düşünme geç derdim, ama dil okuyorsun yani Anadolu sanırsam staj yok, bölüm dersleri vs. Yok sadece İngilizce vardır bu da yararına. Yinede kendine zaman ayıramadığını düşünüyorsan ve kendi başına çalışıp başarabileceğine inanıyorsan geç açığa. Ben de açığa geçtim bu sene ve açıktan okuyorum.
Neden meslek lisesi hakkında öyle düşündün ? Neden meslek lisesinde olsaydı açığa geçmesini söylerdin.

Neden meslek lisesi hakkında öyle düşündün ? Neden meslek lisesinde olsaydı açığa geçmesini söylerdin.
Bu da kişiden kişiye göre değişir tabi, eğer okuduğun bölümün mesleğini seviyorsan geçme tam tersi tam gaz devam et. Ama benim gibi okuduğun bölümden nefret edip staj işleriyle, zerre anlamadığın bölüm derslerini geçmeyle uğraşıp duruyorsan ve en önemlisi bu Meslek Lisesi Üniversite hayalin için büyük bir engelse direkt geçmesini söylerdim. Bana kalırsa meslek liseleri üniversiteye değil okuduğun mesleğe hazırlıyor seni. Kişiden kişiye göre değişir tabi, ben de durum ikinci anlattığımda ki gibiydi ve açığa geçtim mutluyum.

Bu da kişiden kişiye göre değişir tabi, eğer okuduğun bölümün mesleğini seviyorsan geçme tam tersi tam gaz devam et. Ama benim gibi okuduğun bölümden nefret edip staj işleriyle, zerre anlamadığın bölüm derslerini geçmeyle uğraşıp duruyorsan ve en önemlisi bu Meslek Lisesi Üniversite hayalin için büyük bir engelse direkt geçmesini söylerdim. Bana kalırsa meslek liseleri üniversiteye değil okuduğun mesleğe hazırlıyor seni. Kişiden kişiye göre değişir tabi, ben de durum ikinci anlattığımda ki gibiydi ve açığa geçtim mutluyum.
Lise de hangi bölümü okumuştunuz.

Bende şuan makine okuyorum ilk yıllar zor gelse de alıştım artık bu şekilde götürmeye çalışıyorum. :D
İlk başlarda ben de açığa geçmek için hiç cesaret edemedim ve en az tanımadığımda dahil 4 5 hocayla konuştum bu konu için. Hepsi bana Üniversite hedefim okuduğum bölümden farklıysa açığa geçmemi ve bir dershaneye gitmemi söyledi. Biraz daha düşündükten sonra açığa geçtim bu sene, memnunum. Makine bölümünü sevmiyorsan, zorunluluktan gidiyorsan okul olduğu için ve staj tarzı durumlar varsa açığa geçebilirsin.

İlk başlarda ben de açığa geçmek için hiç cesaret edemedim ve en az tanımadığımda dahil 4 5 hocayla konuştum bu konu için. Hepsi bana üniversite hedefim okuduğum bölümden farklıysa açığa geçmemi ve bir dershaneye gitmemi söyledi. Biraz daha düşündükten sonra açığa geçtim bu sene, memnunum. Makine bölümünü sevmiyorsan, zorunluluktan gidiyorsan okul olduğu için ve staj tarzı durumlar varsa açığa geçebilirsin.

Bildiğim kadarıyla meslek liselerinin KPSS sınavında ek puan ya da daha az puan gereksinimi sunuyordu onun için devam ediyorum, aslında istediğim bölüm makine değil zorunluluktan okuyorum açığa geçmeye korkuyorum işleri daha kötü yapabilirim çünkü.

Bildiğim kadarıyla meslek liselerinin KPSS sınavında ek puan ya da daha az puan gereksinimi sunuyordu onun için okuyorum, aslında istediğim bölüm makine değil zorunluluktan okuyorum açığa geçmeye korkuyorum işleri daha kötü yapabilirim çünkü.
Evet ek puan veriyor, katlanabilirim diyorsanız devam edin. Açıktan okumak sanıldığından bir tık daha zor. O kadar fazla boş vaktiniz oluyor ki, iradenizi yönlendiremiyorsunuz. Okulda zorunluluktan çalışıyorsunuz ediyorsunuz mesela ama açıktan öyle değil. Çok sağlam bir disiplin gerektiriyor.

Geri
Yukarı