Aile baskısı

DARKLOCATION

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar 17 yaşındayım. Annem ve babam çok baskı yapıyor sürekli bir şeyler kıyaslama yasaklamalar, ders çalış, aile içinde sürekli kavga bağırma gürültü bıktım artık benim elimde olsa yalnız yaşamak istiyorum küçüklüğüm de ses gürültü vurma kavgayla geçti günyüzü görmedim.

Verilebilecek herhangi bir tavsiye yok maalesef, derslerine olabildiğince fazla çalış kurtulmaya bak.

Onun dışında da aile ortamını fazla düşünmemeye çalış, laf atarlarsa kıyaslarlarsa he de geç. Çok üsteleme. İşine bak geç 1 sene sonra sınavı istediğin gibi yaparsan kurtulmuş olacaksın zaten.

Aileni karşına al konuş. "Böyle yaparsanız ters teper, hepimiz zarar görürüz. Birbirimize üniversite hayatım başlayana kadar tahammül edelim. Üniversiteden sonra da hayatımı kurup yoluma bakarım. Hepimiz kafamız rahat yaşarız." Gibi bir konuşma yapabilirsin. Benzer konuşmayı ben de zamanında yaptım ve işe yaradı.

Arkadaşlar 17 yaşındayım. Annem ve babam çok baskı yapıyor sürekli bir şeyler kıyaslama yasaklamalar, ders çalış, aile içinde sürekli kavga bağırma gürültü bıktım artık benim elimde olsa yalnız yaşamak istiyorum küçüklüğüm de ses gürültü vurma kavgayla geçti günyüzü görmedim.

Sen kendi hayatına odaklanmaya çalış dediklerine de he de geç, kafanı rahat tut ki geleceğini kazanabilesin. 18 olduktan sonra pek de karışamıyorlar zaten.

Bende de durumlar böyle. En son kurtulursun bir şekilde, 17 yaşındaymışsın. Çok zaman kalmamış. Sen de kendini fazla ezdirme, kötülüğe kötülük ile karşılık ver laftan anlamıyorlarsa. Başka şansın yok, şikayet etmeyi deneyebilirsin son olarak.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı